Giriş Kayıt
Anlamak için bir kere izlemenin yetmeyeceği filmler
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 40 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
Yazar Mesaj
shawshank48

İletiler: 1318

Özel mesaj gönder
shawshank48
 Anlamak için bir kere izlemenin yetmeyeceği filmler

Memento
2000
Memento
Gizem / Gerilim113 dk

Yönetmen: Christopher Nolan
Leonard Shelby ucuz otel odalarında konaklayan, sadece nakit para kullanan ama şık giysiler giyen, Jaguar kullanan iş adamı görüntüsünde biridir. Fakat aslında hayatını karısına tecavüz edip öldüren kişiyi bulmaya adamıştır. Leonard'ın bu yolda ciddi...
8.4 (1,330,790 Oy)

Tersten kurgusyla izleyicilerin beynini yoran, ana karekterinin birkaç dakika önce yaşanılan şeyleri unuttuğu ama geçmişiyle ilgili bazı şeyleri hatırladığı ama karısının ölümünden sonra olanları hatırlamadığı ve bu hafıza sorunuyla karekterimizin eşinin katilini araması konu oluyor filmde. Sanki günümüzün dahilerinden Christopher Nolan bu filmiyle izleyiceri de test ediyor, değişik kurgusuyla, filmde geçen benzer isimlerle ve gelişen karışık olaylarla izleyicin de kafasını yoruyor ve izleyicilere filmin ana karekterine yaptıpı muameleyi yapıyor. Şahsen çok iyi ve dikkatli bir film izleyicisi olmayan ben filmi iki kere izlememe rağmen fimi tam anlayamadığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta hiç de anlmamış olabilirim. Hehehehe

Donnie Darko
2001
Donnie Darko
Dram / Gizem / Bilim-Kurgu113 dk

Yönetmen: Richard Kelly
Dünyanın sonuna şu anda 28 gün 6 saat 42 dakika 12 saniye var... Donnie, sorunlu bir ergenlik geçiren ancak buna karşın güçlü bir karaktere sahip, görünürde sıradan bir Amerikan gencidir. Ancak Donnie'nin iç dünyası, tahmin edilenden daha karmaşıktır....
8.0 (855,123 Oy)

İkinci olarak, bu filmi izlemedim henüz ama hakkında okuduğum yorumlar ve incelemelere göre bu film de rahatlıkla bu kategoriye girebilecek bir film.

İletiTarih: 09 Mart 2010 23:27
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kuzeydebiryer
Bu liste uzun bir liste olacak benim için Gülücük anlamasının zorluğundan değilde bazı filmler vardır izlendikçe yeni anlamlar keşfedersin.

Bu listenin başında Polanyalı yönetmen Kieslowski yer alıyor benim için. Onun için Sinemanın Dostoyevski si boş yere denmemiş. İnsan ruhunu ilmik ilmik dokudduğu ve her izleyişte birşeyler bulduğum bir sinema kieslowski sineması

Krótki film o milosci
1988
Krótki film o milosci
Dram / Romantik86 dk

Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Tomek, postanede çalışan genç bir memurdur. Kendi halinde ve son derece sıradan görünen yaşamının görünmeyen yüzünde, aslında derin, takıntılı bir ruh halini büyütmektedir. Tam karşı binasında yaşayan Magda'ya karşı obsesif bir tutkuyla karışık...
8.1 (26,237 Oy)

Krótki film o zabijaniu
1988
Krótki film o zabijaniu
Suç / Dram84 dk

Filmde bir taksi şoförünü vahşice ve sebepsizce öldüren işsiz, amaçsız bir gencin idama giden hikâyesi anlatılır. Film modern dünyadaki insanın derin bunalımlarını anlatırken adalet kavramını da masaya yatırır. Filmdeki gencin taksi şoförünü...
8.0 (22,537 Oy)

La double vie de Véronique
1991
La double vie de Véronique
Dram / Fantastik / Müzik98 dk

Krzysztof Kieslowski'nin yazıp yönettiği Veronique'nin Çifte Yaşamı, yapımından 25 yıl sonra ilk kez Türk sinamaseverler ile buluşuyor... İki farklı şehirde (Fransa ve Polonya'da), paralel iki kızın doğumundan beri 20 sene geçmiştir. Ortak hiçbir şeyleri...
7.7 (53,289 Oy)

Trois couleurs: Rouge
1994
Trois couleurs: Rouge
Dram / Gizem / Romantik99 dk

Üçlemenin üçüncü ve son filmi olan Üç Renk: Kırmızı'da, üçlemenin ilk filmine göre, çok katmanlı öyküler vardır. Beyaz'da eşitlik,Mavi'de özgürlük, Kırmızı'da ise Kardeşlik kavramları anlatılıyor. İsviçre'nin Cenevre kentini mekân olarak...
8.1 (110,590 Oy)

Dekalog
1989
Dekalog
Dram572 dk

Kieslowski'nin yönettiği, TV için çekilmiş, her biri yaklaşık bir saat uzunluğunda 10 orta metrajlı film. Dekalog, kelime anlamıyla "kaide, kural" anlamındadır. Musa'ya gönderildiği inanılan "on emir"in, Kieslowski tarafından Polonya...
8.9 (28,073 Oy)

İnsanı anlamak için defalarca izlenecek filmler..

İletiTarih: 10 Mart 2010 00:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Pre Ariant
Eski Yönetici

İletiler: 2385

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Pre Ariant Eski Yönetici
Memento'yu unuttum, izleyeli epey olmuş : )
Donnie Darko'yu yıllar sonra Marvel sayesinde tekrar izleme şansı buldum, Richerd Kelly'nin D.D.'dan sonra çektiği filmler yanına yaklaşamasa da bir gün yine bize "Bu da neydi şimdi" sorusunu sordurtacak bir film çekceğini umut ediyorum. Evet, dediğin gibi D.D.'nun ikinci defa izlenmesi; mümkünse grup halinde, topluca akıl yürütülmesi tavsiyedir.
Forbrydelsens element
1984
Forbrydelsens element
Suç / Dram / Gerilim104 dk

Yönetmen: Lars von Trier
1984 Cannes Teknik Büyük Ödül 1985 Danimarka Robert Ödülleri En İyi Film, En İyi Görüntü, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Kurgu, En İyi Ses 1986 Portekiz Fantasporto En İyi Yönetmen "Suç Unsuru hangi ülkede olursa olsun en içi geçmiş izleyicileri...
6.7 (11,359 Oy)

Yıllar önce bu filmi ingilizce altyazıyla izlemiş, anlamakta başarılı olamamıştım. Tabi Trier'in izlediğim ilk filmi olması münasebetiyle, kullandığı dile yabancı olmam da diğer bir etkendi. Hep ikinci kez izlemek istemişimdir, ertelemeye devam ediyorum.
Le charme discret de la bourgeoisie
1972
Le charme discret de la bourgeoisie
Komedi102 dk

Yönetmen: Luis Buñuel
Oscar ödüllü Burjuvazinin Gizli Çekiciliği, sosyeteden altı kişinin yemek yeme planlarının aksilikler yüzünden sürekli suya düşmesi gibi son derece basit bir konudan yola çıkarak sadece komedinin değil, gerçeküstücü akımın da en güzel ve eğlenceli...
7.8 (47,124 Oy)

Kendine has bir tür olan Luis Buñuel sinemasında çoğu filmini "anlamak" için bir kaç kere izlenmelidir. Anlamaktan kastım esasında yönetmenin filmlerini anlamak değil, Luis Buñuel'i anlamaktır. "Burjuvazinin Gizli Çekiciliği" filmini arada bir izleme isteğim gelir, bu sefer çözeceğim derim her seferinde ve her seferinde de Luis Buñuel'e bir adım daha yaklaşıyorum ama ömrüm yeter mi bilinmez : )
The Holy Mountain
1973
The Holy Mountain
Macera / Dram / Fantastik114 dk

Yönetmen: Alejandro Jodorowsky
İsa benzeri bir karakter ruhani bir liderin dünyasına girer ve onun aracılığıyla, gezegenleri temsil eden renkli bir grupla tanışır. Her birinin farklı dünyası vardır ve başlangıçta onların dünyalarını izleriz. Daha sonra kutsal dağa doğru gerçekleştirilecek...
7.8 (48,473 Oy)

Eğlenceli, yapıbozumcu bir dile sahiptir Jodorowsky. Gerçi 3 filmini izleyebildim ama vermek istediği hissiyatı hemen yakalayabilmiştim. Holly Mountain filmine bir ara komedi unsurlu altyazı yapmıştım, sahneye göre nükteli çeviriler şeklindeydi, bir kaç arkadaşıma göstermiş epey geyik yapmıştık. Böyle dalga geçmekten filmin derinliğine inememiştim. Bir kaç kere daha izlemem şart : )
Lost Highway
1997
Lost Highway
Gizem / Gerilim134 dk

Yönetmen: David Lynch
Los Angeles'da yaşayan ve bir gece kulübünde caz saksafon çalan Fred Madison(Bill Pullman ) adlı bir adamın başından geçen garip olaylarla başlıyor.Karısı Renee'nin(Patricia Arquette ) kendisini aldattığı paranoyasıyla yaşayan Madison, evinin dışarıdan...
7.6 (154,134 Oy)

Ve tabi ki böyle bir başlıkta adı zikredilmesi şart olan bir isim varsa o da David Lynch'tir. Sinemaya bakışımı değiştiren bir kaç yönetmenden biridir, kendileri. Kayıp Otobanı ilk izlediğimde, tekrar izlemek istedim ama yine anlamayacağımı(mağlup olacağımı) düşündüğümden cesaret edemedim. Bir çoklarına göre gereksiz ve saçma bir filmdir ama benim için öyle olmadı hiçbir zaman. Özellikle bu filme karşı merağımı biraz daha öteye taşımış ve senaryosunun çıktısını almıştım. Sonra senaryo ile birlikte izlemeye başladım, ama gördüm ki Lynch yazdığı şeye bile sadık kalmamış; bol bol sahnelerin yerlerini, içeriğini değiştirmiş. (Filmdeki 8. sahne 15. sıraya gelmiş gibi) O da yetmedi, Slovan Zizek'in "Kayıp Otoban Üzerine" kitabını alıp okudum. Ve hala daha ne yapabilirim sorusuna cevap arıyorum. David Lynch'e yeni başlayacaklar için filmlerinde hep bir dönüm noktası olur onu yakalamak ve filmi ikiye bölmek esastır, örneğin Mulholland Dr.'da anahtarın saklandığı kutunun düştüğü sahne, Blue Velvet'de çimenlikte bulunan kesik kulak ile sonunda nar bülbülünü dinleyen kulak arası ve Lost Higway'de Fred'in Pete dönüştüğü an gibi. Esasında Zizek çok güzel bir ipucu ile Lynch'i özetlemiş : Adeta Lynch hayatınız aslında bundan ibarettir demektedir bize; gerçekliği sahte bir haleyle bürüyen fantazmatik perdeyi aşarsınız, seçim kötüyle daha kötü arasında, toplumsal gerçekliğin aseptik, iktidarsız yavanlığıyla kendini yok eden şiddetin fantazmatik Gerçek'i arasındadır.

Bazen anlamak değil de izlemek bile yeterli oluyor benim için, çünkü bazı filmler de böyle bakire görseller olarak zihinlerde yer etmeli bence. Haksız mıyım ( :

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:10
shawshank48

İletiler: 1318

Özel mesaj gönder
shawshank48
Başlık tuttu tamamdır Çok Mutlu ben de kimse cevap vermeyecek diye korktum bir an. Hehehehe

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:18
Pre Ariant
Eski Yönetici

Pre Ariant Eski Yönetici
Bu başlığı abone oluyorum 007 Kamil
Aklıma geldikçe başka filmleri de zikrederim Melek ama..

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:22
kuzeydebiryer

kuzeydebiryer
« shawshank48 » yazdı:
Başlık tuttu tamamdır Çok Mutlu ben de kimse cevap vermeyecek diye korktum bir an. Hehehehe

Sen hiç korkma shawshank48 bu başlıkta paylaşılacak bu kadar değerli yapım olduktan sonra başlık altındaki paylaşımlar hem nitelik olarak hem de nicelik olarak çok olur Gülücük

Yine adından bahsedeceğim bir film. Türkiye'de bu filmi fazla izleyen yok ama kesinlikle birden fazla izlenmesi gereken filmlerden birisi

Picnic at Hanging Rock
1975
Picnic at Hanging Rock
Dram / Gizem115 dk

Yönetmen: Peter Weir
1900 yılında, elit bir kız okulu, Hanging Rock adlı dağlık bir bölgeye sevgililer gününde gezi düzenler. Fakat üç öğrenci ve bir öğretmen, bu gizemli yerde kaybolur. Herkes onları bulmak için seferber olsa da, ne onlar ne de kaybolmalarının sebebi bulunamaz,...
7.4 (41,419 Oy)

Peki neden bu film bu kadar ilgimi çekiyor ?
Bu filmin karanlık havası çoğu izleyiciye sıkıcı gelebilir ama büyük bir gizeme yaklaşmanın verdiği ürpertiyi iliklerime kadar hissettiğim bir film.
Gizem türü ve zamfir'in müziklerinin müthiş uyumu

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:25
freelast

İletiler: 2144

freelast
Picnic at Hanging Rock'ı geçen bir başlıkta paylaşmıştın kuzeydebiryer, ben merak edip indirdim filmi, izleyeceğim.

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:30
freelast

freelast
Bu başlığa tek tek yazmama gerek yok. David Lynch'in bütün filmleri diyebilirim. Yeminliydim onun filmlerini izlememeye, dayanamayıp Lost Highway'i izlemiştim. Sonuç malum, bir kez daha yemin ettim. Bu defa yeminimi bozmaya da pek niyetim yok. Gülücük

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:35
kuzeydebiryer

kuzeydebiryer
« freelast » yazdı:
Picnic at Hanging Rock'ı geçen bir başlıkta paylaşmıştın kuzeydebiryer, ben merak edip indirdim filmi, izleyeceğim.

resim

Yönetmen Peter Weir'i biz daha çok Truman Show ve Ölü Ozanlar Derneği filmleriyle tanıyoruz. Bu filmle ilgili beklentini fazla yüksek tutmak istemem ama benim arşivimin en değerli yapımlarından birisi.

Pleasantville
1998
Pleasantville
Komedi / Dram / Fantastik124 dk

Yönetmen: Gary Ross
Pleasantville, siyah-beyaz tonların egemenliğindeki, küçük ve kendine yeten bir kasabadır. Kasabanın insanları müthiş bir ahenk ile birbirlerine bağlıdırlar. Bu kasabada asla kötülük hüküm sürmeyecek gibidir. Ancak ortada bir problem vardır: Pleasantville,...
7.5 (136,903 Oy)

Benim anlamak ve keşfetmek üzere bu hafta tekrardan izleyeceğim bir film içinde barındırdığı toplum eleştirilerini iyice farkedip bir film incelemesi yazmak istiyorum kısmet olursa

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:41
freelast

freelast
Stay
2005
Stay
Dram / Gizem / Gerilim99 dk

Yönetmen: Marc Forster
Sam Foster (Ewan McGregor), işine kendini adamış New York'lu bir psikiyatristtir ve 21'inci yaşını doldurduğu gün intihar etmeyi düşünen bir hastasını bu intihardan kurtarmaya çalışmaktadır. Fakat hastası genç Henry Lethem'in (Ryan Gosling) intiharının...
6.7 (86,551 Oy)

Anlaşılması zor, karışık bir filmdir. Her şeyi geçmiştim de Ewan McGregor'un paçası kısa olan pantolonuna bir anlam verememiştim. Gülücük

İletiTarih: 10 Mart 2010 01:53
Pre Ariant
Eski Yönetici

Pre Ariant Eski Yönetici
« freelast » yazdı:
Bu başlığa tek tek yazmama gerek yok. David Lynch'in bütün filmleri diyebilirim. Yeminliydim onun filmlerini izlememeye, dayanamayıp Lost Highway'i izlemiştim. Sonuç malum, bir kez daha yemin ettim. Bu defa yeminimi bozmaya da pek niyetim yok. Gülücük

Lynch'in dünyası apayrı bir dünyadır, kırsal bir kasabada geçen, içine kapanık bir çocukluk dönemi, doğa ile içe içelik, gençliğinde sanayi kenti Philedelphia'nın kasvet veren yapısı gibi bir çok etken bu dünyayı yoğurmuştur. Bir film 'başlar gelişir ve biter'in ötesine geçmeyi her zaman başarmasının nedeni kendine has bir dünyasının olmasıdır belki de. Şimdilerde ise transendental meditasyon ile bir çok meseleyi çözmeyi planlayan bir dahiden bahsediyoruz. Tabi dediğim gibi beğenmek ya da beğenmemek seyir zevki ile alakalıdır, bazen itici gelen bir dil daha objektif ve tutarlı bir yaklaşımla yeni bir keşfe de dönüşebilir. Sinemanın büyüse de izleğin içinde yer edindiğinde parıldar yoksa bir efekt bir öykü bizi etkileyebilir, büyüleyebilir ama bir filmi benimsemek bambaşka bir olaydır. Sinemayı bir yerlere taşıyan hep dahiler olmuştur ve bu dahiler kah anlatım dilini değiştirmiş, kah öykü yapısını kah ta kendi kurallarını koymuştur. Dziga vertov kamera-göz'ü bulmuş, Orson Welles sinemayı kendiden öncekilerin yaptıklarını derlemiş, Yeni Dalga ve takipçisi Dogma hareketi kendi kurallarını ortaya koymuş, Tarantino Modern anlatıma geçmiştir. Tüm bunları değerlendirdiğimizde peki şimdi ne olacak, sinema nereye gidecek sorusu için arayışlarda, günümüz toplumunun sırtını dayadığı gerçekliği sorgulayan bir sinema anlayışı benim için her zaman cevaptır. Diyerek, hazır başlığa gelmişken bir örnek daha vereyim : )
Stalker
1979
Stalker
Dram / Bilim-Kurgu162 dk

Yönetmen: Andrei Tarkovsky
Gri ve isimsiz bir kasabanın yakınında, askerler ve dikenli tellerle korunan Bölge bulunmaktadır. Karısının sayısız itirazlarına rağmen, karanlıkların içinden gelen bir adam çıkar. Bu adam İz Sürücü'dür. Sıra dışı zihinsel yetenekleriyle, insanları...
8.1 (145,666 Oy)

Bir yazar, bir profesör ve bir de İz Sürücünün Zone(Bölge) denilen terkedilmiş, girişi katiyen yasak olan bir bölgeye gidişlerini ve orada yaşadıklarını anlatır. Yine Andrei Tarkovsky'nin idealizm üzerine kafa yorduğu ve malesef benim de epey kafamı yormuş bir yapıttır. : ) Bir bölgenin gizemli olması üzerine, kuzeydebiryer'in bu başlıkta paylaştığı Picnic At Hanging Rock filmine de benzeyen ve PAHR filmini ilk izlediğimde bir merak ile akrabalığını araştırmıştım ama Stalker'ın senaryosunun Strugatsky kardeşlerin Roadside Picnic adlı romanından yazıldığını görmüştüm. Picnic kelimesinin hem romanda hem de bir ABD filminde geçmesi ve konularında bir benzerlik olması hala bir şühe yaşatır bende. Zone öyle bir yerdir ki bir noktada bir noktaya asla düz bir çizgi halinde gidemezsiniz, yani Zone kendi içerisinde sürekli değişir. Ve bu filmin bu 3 ismin amacı Zone'daki insanın girdiği zaman en içteki dileğini gerçekleştirdiğine inanılan bir odaya ulaşabilmektir. Ama şu önerme neden tekrar tekrar izlenmesi gerektiğini anlatacaktır sanırım : Eğer en derindeki dileğinizi gerçekleştirme fırsatınız olsaydı, bunu gerçekten ister miydiniz ?

Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 10 Mart 2010 02:16
kareas
Fantastik Sinema

İletiler: 416

kareas
Fantastik Sinema
Lost Highway
1997
Lost Highway
Gizem / Gerilim134 dk

Los Angeles'da yaşayan ve bir gece kulübünde caz saksafon çalan Fred Madison(Bill Pullman ) adlı bir adamın başından geçen garip olaylarla başlıyor.Karısı Renee'nin(Patricia Arquette ) kendisini aldattığı paranoyasıyla yaşayan Madison, evinin dışarıdan...
7.6 (154,134 Oy)

David Lynch' in en başarılı filmlerinden biri ve bir o kadar da karışık.. Hala gizemini korumakta çünkü David Lynch film hakkında bir açıklama yapmadı diye biliyorum.. Arkadaşlarla hararetli tartışmalar yaptığımız bir filmdi. İzledikten sonra epey bir kafa yormuştum.

Mulholland Dr.
2001
Mulholland Dr.
Dram / Gizem / Gerilim147 dk

Betty Elms, en büyük hayali Hollywood'da ünlü bir aktrist olmak olan bir kadındır. Bunun için Hollywood'a doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Burada kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır....
7.9 (386,313 Oy)

Yine bir David Lynch filmi... The Lost Highway e göre daha anlaşılabilir bir konusu olsa da yine 2. kere izlenirse anlaşılabileceğini umduğum bir film.. ( Ya da bende bir sorun var çünkü bu filmleri 2 den de fazla izlemem gerekti anlamam için Çok Mutlu )

İletiTarih: 10 Mart 2010 02:37
freelast

freelast
« kareas » yazdı:
Hala gizemini korumakta çünkü David Lynch film hakkında bir açıklama yapmadı diye biliyorum..

Şu soru geliyor aklıma, saklı bir gizemi yoksa gerçekte? David Lynch de açıklamalarıyla bir yere vardıramasa o gizemi? Dünya'daki bütün herkes gibi, ben de anlamadım çünkü filmin ne anlatmaya çalıştığını. Anlayan varsa eğer, ricam bana da anlatsın. Ağır bir eleştiri olacak belki ama, Avram Kapulu da kızacak belki bana ama, filmin bir şey anlatmaya çalıştığını sanmıyorum ben.

İletiTarih: 10 Mart 2010 10:25
NarkotiK

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
NarkotiK
The Prestige
2006
The Prestige
Dram / Gizem / Bilim-Kurgu130 dk

Yönetmen: Christopher Nolan
Christopher Nolan'dan illüzyon kumaşından örülmüş bir gerilim... Bu beklenmedik dönüşlerle dolu gizemli öyküde, Viktorya Devri'nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir...
8.5 (1,451,244 Oy)

Bazı yerlerini anlamamıştım ancak ikincisinde anladım.

İletiTarih: 10 Mart 2010 12:33
kuzeydebiryer

kuzeydebiryer
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
2004
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Dram / Romantik / Bilim-Kurgu108 dk

Yönetmen: Michel Gondry
Clementine(Kate Winslet) sevgilisi Joel Barish'i(Jim Carrey), bir şekilde hafızasından sildirmiştir. Bundan dolayı kalbi kırılmış olan Joel da aynı şeyi yapmaya karar verir. Clementine'nin yavaş yavaş anılarından kaybolduğunu gören Joel, halen onu çok sevdiğini...
8.3 (1,084,787 Oy)

resim

Michel Gondry yönettiği ve konusu üzerinde ilginç bir çözümleme yapmaya çalışan 2000'li yılların en dikkat çekici filmi. Eğer yorgun bir zihinle izlerseniz konunun içinde keşfe geçemeyeceğiniz bir film.

İletiTarih: 14 Mart 2010 03:01
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 40 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film