Giriş Kayıt
Göçebe Sinema Grubu - Leylekler
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 8. sayfa (Toplam 17 sayfa) [Bu başlıkta 247 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 15, 16, 17 Sonraki »
Yazar Mesaj
Serkannn

İletiler: 11

Özel mesaj gönder
Serkannn
bende onu çözmeye çalışıyorum deminden beri. kurallara eyvallah ama ben şu ana kadar bir kuralı çiğnediğimizi düşünmüyorum. hangi konularda hassasiyet yaşıyorsa bu arkadaşımız bizi bilgilendirsin bir zahmet.

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:31
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Fraghera

İletiler: 4368

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Fraghera
Re: ...

« Rogers » yazdı:
Fraghera, daha toplanma aşamasında olduğumuz için daha izaha giremedik.
Forum kurallarına seve seve uyarız, ki çoğumuz kuralları bilmeden çiğnemiş olabilir.
İmla hataları mı göze batan yoksa sohbet yasağı mı var? Doğrusunu bilelim ki aranızda sıyrılmayalım. yow yow

Bir de, sanırım mesajlar silinemediği için görsel kirliliği önelemek istiyorsunuz.
zeynep, Gülücük benden alıntı yaparken Frank Tovey'yi sürükledin, hatalarını düzelt bakayım. Füüü üüü üü

Sohbet yasağı kesinlikle yok, öncelikle şuraya bi bakınız.

Cümleye büyük harfle başlamak ve dilimizi doğru kullanmak gibi çok basit kurallara uyduğunuz sürece problem yok.

İstediğiniz her zaman bizler yardıma hazırız, yeniden hoş geldiniz diyelim Saygılar

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:31
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Rogers
Yorumbaz

İletiler: 105

Özel mesaj gönder
Rogers Yorumbaz
...

Evet arkadaşlar, Türkçe'yi doğru kullanmaya özen gösteriyoruz. Melek ama..

resim

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:41
En son Rogers tarafından 18 Şubat 2013 20:39 tarihinde değiştirildi.
vitall_

İletiler: 21

Özel mesaj gönder
vitall_
Yalnız şöyle bir durum var;aramızda ana dili bizim kullandığımız Türkçe olmayan arkadaşlarımız var.Biz dikkat ederiz ama onlar illaki hata yapacaktır.Bu durumda kara listeye alınmaları söz konusu olacak mı acaba?

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:43
Fraghera

Fraghera
« vitall_ » yazdı:
Yalnız şöyle bir durum var;aramızda ana dili bizim kullandığımız Türkçe olmayan arkadaşlarımız var.Biz dikkat ederiz ama onlar illaki hata yapacaktır.Bu durumda kara listeye alınmaları söz konusu olacak mı acaba?

Bizler sürekli üyelerimizle birebir iletişim içerisindeyiz. Karşılıklı hoşgörü ile çözümler buluyoruz. Öyle bir sorun çıkarsa, onu da hallederiz.

İyi niyetli olduğunu bildiğimiz hiç kimse siteden atılmadı şimdiye kadar Saygılar

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:48
Rogers
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Rogers Yorumbaz
.....

Öyle şey olur mu, vital. Arkadaşların endişesi ergen grupların gelip burasını zehirlemesiyle alakalı aslında. Hani gençler aralarında tuhaf bir dil konuşurlar ve her yeri lauvbalilik kaplar, onun gibi. Daha peşinen hassasiyetlerini belirtiyorlar ki göz kirliliği olmasın yoksa burada herkesin bir edebiyat profesörü olması mümkün değil. Yorum yazmaya başlayınca kalitemizi anlarlar.
Aramızda arkadaşca sohbet olunca biraz gevşek bir duruş algılanmış olabilir. Söylediğim gibi halıhazırda arkadaşları topluyoruz. Sakıncası yoksa, bu başlığı kolaylık sağlaması açısından arkadaşlarıma buluşma noktası olarak belirledim.

resim

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:51
En son Rogers tarafından 18 Şubat 2013 20:43 tarihinde değiştirildi.
vitall_

Özel mesaj gönder
vitall_
Anladım crow.Ben özellikle Leman adına konuştum.Onun bizim kadar hakim olması mümkün değil çünkü.Arkadaşlar yorumlarını buraya taşırsa zaten bizim öyle bir grup olmadığımız anlaşılır,haklısın.Ha biraz muhabbetimiz farklıdır.Umarım kimseyi rahatsız etmez bu durum.

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:55
Aranelevo

İletiler: 1891

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Aranelevo
Açık söylemek gerekirse, tek bir başlıkla bile siteye can getirdiniz. yakaladım
Nerede kaldınız böyle yahu? Füüü üüü üü

İletiTarih: 16 Şubat 2013 00:56
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kuzeydebiryer
« vitall_ » yazdı:

Kara liste gibi bir durum yaşanmayacaktır. Sinemasal dünyanın güzelliklerini paylaşırken Türkçe'ye olabildiğince özen gösterme çizgimiz ilk başta katı gelebilir ama dilimize olabildiğince sahip çıkmaya çalışıyoruz. TA Sinema ve çeviri topluluklarının, buna bağlı işleyişin temelinde dilimize gösterilen özen yatmaktadır.

The Walking Dead
2010
The Walking Dead
Dram / Korku / Gerilim44 dk

Yönetmen: Greg Nicotero, Ernest R. Dickerson, Michael E. Satrazemis
Polis memuru Rick Grimes gözlerini bir hastane odasında açar. Fakat gözlerini açtığı dünya artık hatırladığı eski dünya değildir. Bir zombi salgını bütün dünyaya yayılmış durumdadır ancak onun tek istediği ailesini bulmaktır. Rick Grimes ve bir...
8.1 (1,092,029 Oy)

Sevgili Aranelevo'nun çevirdiği bir diziden örnek vereyim. Bu popüler dizi alt yazı hazırlanışından sonra binlerce kişiye aynı gün içerisinde ulaşmaktadır. İmla ve benzeri kurallara uyma alışkanlığımız yaptığımız işin özünde var. Bunun için dilimize sahip çıkma alışkanlığı bizi katı gösterebilir.

Bunun dışında eşitliğin olduğu, aile felsefesiyle hareket eden bir siteyiz. (:

Hepinize keyifli forumlar dilerim. Saygılar

İletiTarih: 16 Şubat 2013 01:00
Rogers
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Rogers Yorumbaz
« kuzeydebiryer » yazdı:
Bu arada fırsat bulup mücadelenizi inceledim. Filmlerim sitesinde yer alan ve aralarında özel bağlar geliştirmiş bir grupsunuz. Bu şekilde birlik olup hareket etmeniz de ayrıca güzel.

Türkçe Altyazı ailesi olarak mücadeleniz ve boykotunuz sonucunda isteklerinizin gerçekleşmesini dileriz. Uzun zamandır katkı sağladığınız aileniz bu konuda size hak verecektir. Buna gönülden inanıyorum. Saygılar

kuzeydebiryer durumumuzu anladı. Zaten, ayıptır söylemesi, birçok arkadaşımızı burada başka sitelerden görmüşlüğüm ve yorumlarını okumuşluğum var. Onlar, buraya göç etmekle sadece bizden daha erken davranmışlar.

Ben Türk diline, dilimize sahip çıkmamızı asla yadırgamıyorum.

Olması gereken, doğrusu bu. Dediğim gibi yorumlarda arkadaşlar daha bir özen gösteriyor. Daha evvelki yazılanlar, sohbetler arkadaş ortamından geldiğimiz için kaynaklanmakta, ama ona da çeki düzen veririz.

Yalnız düzenleme butonun yanında bir sil butonu da olsaydı iyi olurdu.

İletiTarih: 16 Şubat 2013 01:00
En son Rogers tarafından 16 Şubat 2013 10:31 tarihinde değiştirildi.
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kuzeydebiryer
« Rogers » yazdı:
kuzeydebiryer durumumuzu anladı. Zaten, ayıptır söylemesi, birçok arkadaşımızı burada başka sitelerden görmüşlüğüm ve yorumlarını okumuşluğum var. Onlar buraya göç etmekle sadece bizden daha erken davranmışlar.

Benim için başlangıç sinemalar sitesidir. Oradan beni tanıyanlar çıkacaktır. Hatta editörlerimiz arasında da tanıdık isimler çıkacaktır. Bunun için sizi çok iyi anlıyorum. Zamanla buraya neden göç ettiğimizi sizde anlayacaksınız. (:

İletiTarih: 16 Şubat 2013 01:07
vitall_

Özel mesaj gönder
vitall_
Biraz yanlış bir imaj çizildi bizim açımızdan sanırım.Bir kaç link verip arkadaşlarımdan bazılarının yazılarını paylaşmak isterdim ama link paylaşımı yapılmıyor sanırım.Biz epey eğlenceli bir grubuz ama onun yanında ciddi sinema eleştirileri yapabilen de bir grubuz.kuzeydebiryer biraz incelemiş sanırım ve o anlamış bizi.

İletiTarih: 16 Şubat 2013 01:10
Rogers
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Rogers Yorumbaz
resim

O zaman buradaki kare hangi filmden?

İletiTarih: 16 Şubat 2013 01:13
Fraghera

Fraghera
« Rogers » yazdı:
resim

O zaman buradaki kare hangi filmden?

House of Sand and Fog
2003
House of Sand and Fog
Suç / Dram126 dk

Yönetmen: Vadim Perelman
Bir İranlı göçmen (Kingsley) kendisi ve ailesi için bir eve sahip olma hayalini gerçekleştirmek istemektedir; fakat evin eski sahibi (Jennifer Connelly) evin hala kendine ait olduğunu düşünmektedir ve geri almaya kararlıdır....
7.5 (72,953 Oy)

Forum » Genel » Eğlence » Bu Sahne Hangi Filmden?

İletiTarih: 16 Şubat 2013 01:15
En son Fraghera tarafından 16 Şubat 2013 01:17 tarihinde değiştirildi.
Ephemerid
Eski Yönetici

İletiler: 2951

Özel mesaj gönder
Ephemerid Eski Yönetici
Arkadaşlar, kaç kişisiniz sayamadım (: Cümleten hoş geldiniz.

İletiTarih: 16 Şubat 2013 01:17
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 8. sayfa (Toplam 17 sayfa) [Bu başlıkta 247 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 15, 16, 17 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film