Giriş Kayıt

The Big Lebowski Spin-Off’u The Jesus Rolls, Önümüzdeki Yıl Vizyona Girecek


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 09 Temmuz 2019 00:11

739 

resim

John Turturro’nun yazıp yönettiği, aynı zamanda başrolünü üstlendiği The Big Lebowski spin-off‘u The Jesus Rolls, 2020’nin ilk aylarında sinemaseverler ile buluşacak.

Coen Kardeşler imzalı 1998 yapımı The Big Lebowski, kara komedi türünün de en başarılı örneklerinden biri olarak anılmakla beraber kült film tanımının hakkını sonuna kadar veren, yıllar önce vizyona girmesine rağmen bugün bile kitleleri peşinden sürükleyen, yıldızlarla dolu oyuncu kadrosundan güç alan önemli bir film. Animasyon filmlerden tutun da Marvel Sinematik Evreni’ne kadar birçok yapımda bu muhteşem filme yapılan göndermeler, The Big Lebowski’nin popüler kültürdeki gücünü ve değiştirilemez konumunu gözler önüne seriyor.

Hatta sinema seyircisinin The Big Lebowski aşkı, yıllardır olası bir devam filminin çekilmesi yönündeki umutları ayakta tutuyor. Zaman zaman –Jeff Bridges’ın, Twitter’da filmle ilgili yaptığı paylaşım gibi– bu konuyla ilgili türlü türlü dedikodular gündeme gelse de, herhangi somut bir gelişmenin yaşanmadığını belirtmek gerek. Fakat bu durum, The Big Lebowski dünyasına tam olarak veda ettiğimiz anlamına gelmiyor.

Çünkü filmde Jesus Quintana karakterini canlandıran John Turturro, The Big Lebowski’nin spin-off filmi The Jesus Rolls, ya da bugüne kadar bilinen adıyla Going Places ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. John Turturro ile beraber Audrey Tautou, Bobby Cannavale, Susan Sarandon gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı film, 2016 yılında çekildi ancak post-prodüksiyon sürecinde bazı değişiklikler yapılması gerektiği için filmin sinemaseverlerin karşısına çıkması beklenenden çok daha uzun sürdü.

Ancak The Jesus Rolls sonunda sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazır görünüyor. Merakla beklenen filmin haklarını satın alan Screen Media, The Big Lebowski spin-off‘unun 2020’nin ilk aylarında vizyona gireceğini açıkladı. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ve vizyon girip girmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak The Jesus Rolls’un ABD’de dağıtımcı bulması ve vizyona gireceği dönemin belirlenmiş olması filmi izlemeye bir adım daha yaklaştığımız gösteriyor.


The Jesus Rolls
2019
The Jesus Rolls
Komedi / Suç / Dram85 dk

Yönetmen: John Turturro
Jesus Quintana karakteri, Big Lebowski'de en sıradışı karakterlerden birisi olarak göze çarpıyordu. Rahatsız edici olduğu kadar, izleyicilerin beğenisini de kazanmayı başarmıştı. Dude ve Walter'ın bowling maçındaki amansız rakibi olarak tanıdığımız...
4.4 (5,180 Oy)

The Big Lebowski
1998
The Big Lebowski
Komedi / Suç117 dk

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen
Herkesin Dude diye hitap ettiği Jeffrey Lebowski günün birinde iki gagnsterin evine girip tartaklayarak borcunu ödemesini istemeleri üzerine bir başka Lebowski nin daha aynı şehirde yaşadığını anlar. Evine giren gangsterlerin odanın görünüşünü tamamlayan...
8.1 (845,451 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023