Giriş Kayıt

Russell Crowe, Aragorn'u Canlandırmayı Neden Kabul Etmediğini Açıkladı

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 05 Temmuz 2019 13:19

796 

resim

Russell Crowe The Lord of the Rings’te Aragorn rolünü canlandırması için gelen teklifi, Peter Jackson’ın başka bir oyuncuyla çalışmak istediğini düşündüğü için geri çevirdiğini açıkladı.

The Insider, Gladiator ve A Beautiful Mind gibi filmlerde akıllarda yer eden performanslara imza atan Oscar ödüllü oyuncu Russell Crowe, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir radyo programında kariyeri hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu. The Howard Stern Show’a konuk olan Crowe, The Lord of the Rings üçlemesinde Aragorn’u oynamayı neden kabul etmediğini açıkladı.

The Lord of the Rings’te Aragorn’a hayat vermesi için kendisine teklif yapıldığını doğrulayan Crowe, Peter Jackson‘ın rol için aslında kendisini istemediğini düşündüğü için bu teklifi geri çevirdiğini açıkladı. Crowe konu hakkında yaptığı açıklamada: “Peter Jackson’ın beni o filmde istemediğini düşündüm. Çünkü benimle görüşmeye zorlanmıştı, çünkü bir zamanlar herkesin beni her projede istediği bir dönem vardı.” ifadelerini kullandı. “Onunla telefonda konuşuyordum ve sanki yaptığım şeyleri bile bilmiyorum diye düşündüm. Rol için başkasını istediğini hissettim -ki sonradan bu kişinin Viggo olduğu anlaşıldı- ve çalışmak istediği aktörle çalışması gerektiğini düşündüm.” diye ekledi.

resim

The Lord of the Rings’in hazırlık aşamasında olduğu dönemde L.A. Confidential, The Insider ve Gladiator gibi filmlerde dikkat çekici performanslara imza atan Crowe, gerçekten de o dönemde Hollywood’un en büyük yıldızları arasında yer alıyordu.

Russell Crowe gibi yetenekli bir aktörün Aragorn rolünde de iyi bir iş çıkarabileceğine şüphe yok, ancak Viggo Mortensen‘in Aragorn rolünde ortaya koyduğu performans ve bu rolün Mortensen’in kariyerindeki önemi göz önüne alındığında, Jackson’ın rol için Viggo Mortensen’i seçerek doğru bir karar verdiğini söylemek mümkün.

Şu sıralar, Roger Ailes’i canlandırdığı The Loudest Voice dizisiyle izleyicilerin karşısına çıkan Russell Crowe, bu yıl izleyiciler ile buluşacak, Justin Kurzel imzalı The True History of the Kelly Gang’de de rol alıyor.

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Aksiyon / Macera / Dram178 dk

Yönetmen: Peter Jackson
İyiyle kötü arasındaki mücadelenin epik bir anlatımı olan filmde, muazzam bir sorumluluğu üstlenmek zorunda kalan ve barışçı bir Hobbit olan Frodo Baggins'in destansı serüveni işleniyor. Kendisine, pek çok gücü olan Tek Yüzük teslim edilen Frodo'nun...
8.9 (2,021,224 Oy)

The Lord of the Rings: The Two Towers
2002
The Lord of the Rings: The Two Towers
Aksiyon / Macera / Dram179 dk

İki kule, Emyn Muil tepelerinde başlar. Yollarını kaybetmiş Hobbitler, Frodo ve Sam, esrarengiz Gollum'un kendilerini takip ettiğini farkederler ve onu kıskıvrak yakalarlar. Bir zamanlar bir Hobit olan ve beş yüz yıl sahip olduğu Yüzük tarafından bozulup bir...
8.8 (1,796,436 Oy)

The Lord of the Rings: The Return of the King
2003
The Lord of the Rings: The Return of the King
Aksiyon / Macera / Dram201 dk

Aragorn, kendi ırkının çağrısına cevap vererek, Orta Dünya'nın bütün kaderi onun elindeyken doğumuyla birlikte ona verilen gücünü kullanabilecek midir? Karanlığın bütün güçleri son savaş için bir araya gelirken Gandalf, Gondor'un yaralı ordusunu...
9.0 (1,992,619 Oy)

Kaynak: FilmLoverss

Yorumlar

kokeen 08 Temmuz 2019 05:04
Russel Crowe u çok severim ama kesinlikle doğru bir karar olmuş

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film