Giriş Kayıt
The Miniaturist (2017)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Eyyuzame

İletiler: 32

Özel mesaj gönder
Eyyuzame
 [Çeviri] The Miniaturist (2017)

The Miniaturist
2017
The Miniaturist
Dram / Gizem60 dk

Yönetmen: Guillem Morales
Jessie Burton'ın popüler romanından uyarlanmış unutulmaz, görkemli bir dönem dizisi olan The Miniaturist, cömert güzelliğin ve ayrıcalığın altında yasak tutkuların ve tehlikeli sırların yattığı bir evin hikayesini anlatıyor. - Gönderen: Eyyuzame...
7.0 (6,219 Oy)

resim

Jessie Burton'ın popüler romanından uyarlanmış unutulmaz, görkemli bir dönem dizisi olan The Miniaturist (Minyatürcü), cömert güzelliğin ve ayrıcalığın altında yasak tutkuların ve tehlikeli sırların yattığı bir evin hikayesini anlatıyor.

Genç bir kadın, 17. yüzyıl Amsterdam'ına taşınır ve tüccar kocasının hediye ettiği oyuncak evini döşemek için gizemli bir yerel minyatürcüye siparişler verir ancak gerçeğe oldukça yakın minyatürler bir şekilde kaderinin habercisi olmaya başlar.

resim

Yakın zamanda yayımlanan The Queen's Gambit mini dizisinden tanıdığımız Anya Taylor-Joy başrolde. Pek çok kişi gibi ben de söz konusu diziyi beğenerek izledim ve bitirir bitirmez başrolün filmografisini incelemeye koyuldum.

The Miniaturist, ilgimi fazlasıyla çeken bir yapım oldu. Dizinin altyazısını aradım ancak bırakın altyazıyı, sitede dizi sayfası bile bulunamıyordu. d'oh! Düzeltmek için gerekli katkılarda bulundum. Bir aksilik olmazsa kısa zamanda diziyi dilimize kazandırmayı hedefliyorum. İlk adım olarak İngilizce kaynak altyazıları yüklemekle başladım, Türkçeleri de yakında gelecek. Saygılar

İletiTarih: 05 Kasım 2020 23:47
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
motion112233
Müdavim

İletiler: 1228

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Gerek güzelliği, gerekse oyunculuğuyla sinemaseverlerin yakından takip ettiği bir oyuncu Anya Taylor-Joy. Bakalım "The Miniaturist" dizisinde ne harikalar yaratmış. Çeviride kolaylıklar dilerim sevgili Eyyuzame. Kilit

@Eyyuzame
İletiTarih: 05 Kasım 2020 23:57
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Eyyuzame

Özel mesaj gönder
Eyyuzame
« motion112233 » yazdı:
Gerek güzelliği, gerekse oyunculuğuyla sinemaseverlerin yakından takip ettiği bir oyuncu Anya Taylor-Joy. Bakalım "The Miniaturist" dizisinde ne harikalar yaratmış. Çeviride kolaylıklar dilerim sevgili Eyyuzame. Kilit

Teşekkürler motion112233 Gülücük Anya Taylor-Joy, "Split" filminden aklımda kalan bir oyuncu benim de. Orada güzel işler çıkarmıştı. Burada da seyre değer bir oyunculuk sergiliyor. Dizinin dönem dizisi olması ayrı bir güzellik. Kısa zamanda çeviri hazır olacak.

@motion112233
İletiTarih: 06 Kasım 2020 00:31
Eyyuzame

Özel mesaj gönder
Eyyuzame
İlk bölüm hazır. İkinci bölümü de yarın akşama bitirmeyi planlıyorum. İyi seyirler dilerim. İzledikten sonra yorumlayın. Gülücük

İletiTarih: 06 Kasım 2020 23:45
archraist
Müdavim

İletiler: 3199

Özel mesaj gönder
archraist Müdavim
Kolay gelsin.

İletiTarih: 06 Kasım 2020 23:57
Eyyuzame

Özel mesaj gönder
Eyyuzame
« archraist » yazdı:
Kolay gelsin.

Teşekkürler.

İletiTarih: 07 Kasım 2020 10:38
ango

İletiler: 299

Özel mesaj gönder
ango
2 bölümmüş.9 GB civarındaki boyutuyla aslında 2'ye bölünmüş uzun bir film izleyecekmişiz gibi düşünebiliriz.
Anya Taylor Joy yükselen bir yıldız,sadece onun varlığı bile diziyi izleme sebebi.
Emekleriniz için şimdiden çok teşekkürler Saygılar

İletiTarih: 07 Kasım 2020 11:44
Eyyuzame

Özel mesaj gönder
Eyyuzame
« ango » yazdı:
2 bölümmüş.9 GB civarındaki boyutuyla aslında 2'ye bölünmüş uzun bir film izleyecekmişiz gibi düşünebiliriz.
Anya Taylor Joy yükselen bir yıldız,sadece onun varlığı bile diziyi izleme sebebi.
Emekleriniz için şimdiden çok teşekkürler Saygılar

BBC (İngiltere) sürümü iki bölüm şeklinde sunulmuş. İlki yaklaşık 1 saat 30 dakika, ikincisi de yaklaşık 1 saat. PBS (ABD) sürümüyse her biri 50+ dakika olmak üzere üç bölümde sunulmuş. İkisi de kesilmemiş (uncut) sürümler. Ben 2 bölüm üzerinden çeviriyi yapıyorum. Kesinlikle haklısınız, uzun bir film gibi.

İyi seyirler dilerim. Saygılar

İletiTarih: 07 Kasım 2020 14:57
ango

İletiler: 299

Özel mesaj gönder
ango
« Eyyuzame » yazdı:
BBC (İngiltere) sürümü iki bölüm şeklinde sunulmuş. İlki yaklaşık 1 saat 30 dakika, ikincisi de yaklaşık 1 saat. PBS (ABD) sürümüyse her biri 50+ dakika olmak üzere üç bölümde sunulmuş. İkisi de kesilmemiş (uncut) sürümler. Ben 2 bölüm üzerinden çeviriyi yapıyorum. Kesinlikle haklısınız, uzun bir film gibi.

İyi seyirler dilerim. Saygılar

2 bölümlük versiyonu seçmeniz çok isabetli olmuş,bu daha kolay erişilebilir ve bilinen formatta bir blu-ray kaynak.Aksi takdirde insanlar diziyi seyretmekte gerçekten zorlanabilirdi.Tekrardan ellerinize sağlık Saygılar

İletiTarih: 07 Kasım 2020 18:56
Eyyuzame

Özel mesaj gönder
Eyyuzame
İkinci bölümü de biraz önce yükledim. Çevirmek benim için çok keyifliydi, izlerken sizin de keyif almanızı umuyorum.

İletiTarih: 07 Kasım 2020 20:54
archraist
Müdavim

İletiler: 3199

Özel mesaj gönder
archraist Müdavim
Emeklerinize sağlık.

İletiTarih: 08 Kasım 2020 02:13
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film