Giriş Kayıt

Papillon 44 Yıl Sonra Yeniden Çekiliyor

1. Haberler
  2. Sinema
Chaotic Cinema - 16 Ağustos 2017 12:00

1639 

1973’te, Henri Charrière’in aynı isimli otobiyografik kitabından uyarlanan ve başrollerinde Steve McQueen ile Dustin Hoffman‘ın bulunduğu Papillon, eskisini aratmayacak bir kadroyla yeniden çekiliyor.

resim

Papillon’un remake’inde, Steve McQueen‘in karakterini Charlie Hunnam, Dustin Hoffman‘ın karakterini ise Mr. Robot‘tan tanıdığımız Rami Malek canlandırıyor. Filmin senaryosunu Prisoners filminin senaristi Aaron Guzikowski üstlenirken, yönetmen koltuğuna da Danimarkalı yönetmen Michael Noer oturuyor.

resim

Gerçek bir hikayeden uyarlanan ve cinayetle suçlanan bir adamın hapishaneden kaçışını anlatan Papillon’u, görünen o ki bu kez biraz daha modernleştirilmiş bir senaryoyla izleyeceğiz.

Kültleşmiş film bizi yeterince tatmin ederken remake’inin çekilmesine gerek var mıydı, diye düşünmeden edemiyoruz. Fakat kadroyu görünce ortaya yine güzel şeylerin çıkabileceği ihtimaliyle Papillon’u merakla beklemeye başlıyoruz.

platyuşu

Papillon
1973
Papillon
Biyografi / Suç / Dram151 dk

Yönetmen: Franklin J. Schaffner
Henri Channiere'nin romanından uyarlanan bu film ihtilalden sonra hapis cezasına çarptırılan bir grup Fransız mahkumun yaşadıklarını anlatan etkileyici ve dram yüklü bir macera. Fransız Guyana'sındaki kaçışı olmayan bir adadaki hapishaneye gönderilen kelebek...
8.0 (138,935 Oy)

Yorumlar

Ted 16 Ağustos 2017 18:27
Konu için teşekkürler. Böyle bir çalışma olduğundan haberdar değildim görünce biraz şaşırdım çünkü bu filmi 5 defa izledim evet tam 5 kez. En sevdiğim filmlerden birisidir. Her izlediğimde, ilk izlediğim an yaşadığım o güzel duygularla izliyorum.
''En sevdiğin 5 aktörü say'' deseler düşünmeden sayacağım 5 isimden ikisi Steve McQueen ve Dustin Hoffman.

Ancak bir yere katılmam mümkün değil;
''Papillon, eskisini aratmayacak bir kadroyla yeniden çekiliyor.''
Üzgünüm ama işte bu mümkün değil. Saygılar
kuzeydebiryer 16 Ağustos 2017 21:32
Açıkçası bir Papillon varken yenisine ne gerek var ki. Senaryosu, oyunculukları her şeyiyle bu işi iyi yapmışlardı. Bakalım ortaya çıkan iş sinema seyircisini ne kadar tatmin edebilecek.
R3hab 17 Ağustos 2017 01:28
Charlie Hunnam'a dikkat çekmek istiyorum. Sons Of Anarchy, King Arthur derken kendini sürekli geliştiren ve önemli yapımlarda başrol oynamayı hak eden bir oyuncu. Gerçekten çok başarılı bir ilerleyişi var. Çoğu ünlü yönetmenin ilgi odağı olmuş bir kişilik. Umarım daha nice filmlerde boy gösterir, bizde izleriz.

Filme gelecek olursak Papillon filmi gerçekten muazzam oyunculukları ve çarpıcılığıyla sinema da çok önemli bir yeri olan, muhteşem bir yapım. Bu filmde de beklenen etki umarım sağlanabilir. Konu sıkıntısı işte, yeniden çekimleri doğuruyor. Beklemedeyiz, paylaşım için teşekkürler pis metalci...
antas 17 Ağustos 2017 17:00
Okur okumaz babama WhatsApp'tan yazdım. Babamın hayatı boyunca bahsettiği dört şey vardı. Biri Boney M grubu. Ötekisi Bob Ross. Dallas dizisi ve bu filmdi. Çok Mutlu Kelebek de kelebek deyip deyip dururdu. Eğer, sinemalara gelirse güzel olur. Babam için de nostaljik bir deneyim olur.
Fügen Atasoy 17 Ağustos 2017 17:09
Klasik filmlerin yeniden çekilmesine karşıyım. Aynı tadı vermediği gibi orijinal filme de negatif etkisi olur diye düşünüyorum. Bu kadar çok edebi eser varken yeni bir senaryo yazmak çok mu zor? Evir çevir hep aynı şeyler. Zaman ve emek kaybı.
Htmakina 18 Ağustos 2017 08:49
Daha önce de bir çok yeniden yapım olan filmleri izlemiş ve bir türlü eski tadı alamamıştık. Ben-Hur da, Godzilla, King Kong vs. vs de yaşamıştık Bununda öyle olacağını düşünüyorum. Neyse zaman her şeyin ilacı derler, bekleyelim ve görelim inşallah. yakaladım

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film