Giriş Kayıt
İşler Güçler
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 19 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
Arkebuz Bilenor

İletiler: 337

Özel mesaj gönder
Arkebuz Bilenor
 İşler Güçler

resim

Isler Güçler
2012
İşler Güçler
Komedi86 dk

Yönetmen: Selçuk Aydemir
Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz muhteşem filmlerini çekme hayalleri kuran ve gerekli parayı toplamak için istemeyerekte olsa 'Meslek Hikayeleri' adlı belgesel-programda sunuculuk yapan üç aktördür. Ahmet, başrol oynadığı günlerin özlemini çekmekte,...
8.6 (21,389 Oy)

Üç yakın arkadaş kendi filmlerini çekmeye karar verir, ama paraları yoktur! Başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz'in paylaştığı 'İşler Güçler', kariyerlerinde farklı noktalardaki üç oyuncunun, birlikte bağımsız bir film çekebilmek için girdikleri kısır döngünün trajikomik hikâyesini konu ediyor.

Oyuncu, gümrük memuru ve işçi üç kafadar arkadaş çareyi filmi finanse edecek parayı biriktirip, kendi filmlerinin yapımcısı olmakta bulur. Sırf para kazanmak için Meslek Hikâyeleri adlı belgeselin sunuculuğunu kabul ederler. Ama işler hiç de planladıkları gibi gitmez.

Limon Film-Hayri Aslan’ın yapımcılığında hayata geçen dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir üstleniyor. Baş rollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celal Cengiz’i izleyeceğimiz dizide, Yılmaz Gruda, Nazlı Tosunoğlu gibi usta isimler de yer almakta. Melike Emiroğlu, Ceren Moray,Burak Satıbol, Şinasi Yurtsever,Yeliz Şar, Gaye Gürsel, Arzu Oruç,Hürriyet Özkılıç geniş oyuncu kadrosunu oluşturan isimlerden bazıları.

Medyada İşler Güçler :

Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 14 Ağustos 2012 22:12
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Arkebuz Bilenor

Özel mesaj gönder
Arkebuz Bilenor
1. Bölüm :

Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz muhteşem filmlerini çekme hayalleri kuran, ve gerekli parayı toplamak için istemeyerekte olsa 'Meslek Hikayeleri' adlı belgesel-programda sunuculuk yapan üç aktördür. Ahmet, başrol oynadığı günlerin özlemini çekmekte, mazideki başarılarının göz ardı edilmesinden şikayet etmektedir. Murat, mesleğinin gereklerini yapmaya çalışırken , kendisini terketmiş olan eski sevgilisiyle beraber çalışmanın zorluklarını yaşamaktadır. Sadi, kapı gibi gümrük memurluğunu oyuncu olmak için bırakmış, para dertleri ve ailevi sorunlarla uğraşmaktadır. Figürasyon yaptığı bir tarihi diziden başka gelir kaynağı olmayan Sadi için 'Meslek Hikayeleri'nin yayınlanması ve ücretlerini almaları çok önemlidir. Bu sıra da programın Yapımcısı ve yapım ekibi işleri kolaylaştırmamakta güçleştirmektedir. İlginç aile üyeleri, değişik menecerleri, ve olmazsa olmaz komşuları ile üçlümüzün hayatları bütün tuhaflıkları ile devam etmektedir. 'Meslek Hikayeleri' için çektikleri ve yayınlanmayan bölümler içlerine dert olan üçlü, yayınlanabilecek kalitede bir bölüm için kolları sıvarlar. Ve ellerinden geleni de yaparlar.

2. Bölüm :

İlk bölümün yayınlanmamasının şokunu üzerinden atan Ahmet, Murat ve Sadi ikinci bölüm için kolları sıvarlar. Murat yunus terbiyecisiyle, Ahmet otobüs şoförüyle, Sadi de hattatla röportaj yapacaktır.
Bu arada Murat’ı kendisinden başka hiç kimsenin görmediği köpekler kovalamaktadır. Bir yandan oyunculuk dersi veren, diğer yanından meslek hikayeleriyle uğraşan Murat, kendisine yardımcı olması için Sadi’nin kardeşi Zehra’yı oyunculuk sınıfına götürür. Fakat Murat Zehra’yı işe aldığında onun yalan söyleyemediğini bilmemektedir.
Ahmet’in başı ise bambaşka bir beladadır. Komşusu Salih’in tek gecelik ilişki amacıyla eve getirdiği kadın, evlenmek için Türkiye’ye gelmiş bir Rus gelin çıkmıştır. Kadını başından savamayan Salih, problem çözülene kadar kadının ikamet etmesine izin vermesi karşılığında Ahmet’e her türlü iyiliği yapabileceğini söyler. Ahmet’in de Salih’ten isteyebileceği bir iyilik vardır aslında.
Meslek Hikayeleri’nin yayınlanmamasının baskısını üzerinde en çok hisseden Sadi’dir. Sadi ise bir yandan bu dertle uğraşırken diğer yandan da kendisinin takıntılı hayranı Hale ve kardeşinin sevgilisi Mert’le baş etmek zorundadır.

3. Bölüm :

İkinci kez yayınlanmayan programlarının ardından üçlümüz, kafa dinlemek için kendilerini Ahmet’in evine kapatmışlardır. Yayınlanmayan program nedeni ile yapımcı da iyice kızmış, üçlünün yayınlanabilecek bir bölüm çekmeleri için şartları iyice zorlamaya karar vermiştir.
Çekim günü planlanır. Belirlenen röportajlarda, Murat’ı bir sürpriz beklemektedir Sadi, ailevi sorunlarıyla mesleki kariyeri bir arada götürmekte zorlanmakta, Ahmet ise yakaladığı Feride ile yakınlaşma şansını kaçırmak istememektedir.
Başarılı bir çekim gününün ardından, her şey çok planlı giderken unuttukları şeyse; gecenin süprizlere gebe olduğudur.

4. Bölüm :

Yayınlanmayan programları ve dalgalı özel hayatlarının etkisinde depresyonun sınırlarında gezinen üçlümüzün, yeniden işe güce sarılması için değişik motivasyonlara ihtiyaçları vardır.
Sadi, kendini geliştirmenin yollarını ararken, Murat’a bağımsız bir yönetmenden film teklifi gelir.
Ahmet ise kendini programa adayarak, iş ve aşk hayatının kötü izlerini silmeyi planlar.
Zorlu geçen çekimler ve ardından komşular ve aile bireylerinin yarattığı küçük maceralar, üçlümüzü iyice dara sokarken, sonunda kanaldan o güzel haber gelir!

İletiTarih: 14 Ağustos 2012 22:13
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Arkebuz Bilenor

Özel mesaj gönder
Arkebuz Bilenor
5. Bölüm :

Bir türlü yayınlanmayan programları nedeniyle hırs yapıp, yeni çekimlerde ellerinden geleni ardına koymayan Ahmet, Murat ve Sadi bu sefer de canlı yayında çıkarttıkları rezalet nedeniyle yayınlanmazken; üzerine bir de kovulup, işlerini de kaptırınca üçlü dünyaya küser. Ta ki menajerlerinin sözleşmelerine koydukları o sürpriz maddeyi öğrenene kadar. Yapımcının tek taraflı feshi nedeniyle kendilerine 200'er bin dolar ödemek zorunda kalacağını öğrenen Ahmet ve Murat'ın ağzı kulaklarındadır. Sadi'nin tek yapraklı sözleşmesinde bu madde olmadığı için morali bozuktur. Meslek hikayeleri artık onlar için oldukça anlamlıdır.
Kaderin ilk tokadını meslek hikayelerinden yiyen Sadi için bu sadece başlangıçtır. Aksilikler birbirini kovalar. Çalıştığı dizide yönetmenle kapışır ve oradaki işini de tehlikeye atar. Tabi ki bir de Hale kâbusu vardır.
Bu süreçten en karlı çıkan Vedat olacaktır. Tam önüne düşen topa gelişi güzel burun vuran Vedat, topu ağlarda görür. Zehra'dan ilk öpücüğü ne yapıp edip almayı başarır. Ama bir düşman edinerek...

6. Bölüm :

Ve sonunda olur, yayınlanırlar!
Hayal ettikleri gibi olmaz ama en azından olur. Ramboya, propaganda sinemasına, Hollywood’un kahramanlık filmlerine rağmen olur. Yayınlanırlar.
Yayınlanma derdindi aşan ekip reyting problemi ile karşı karşıya gelir. Şimdi dertleri hem reytingi hem de kaliteyi arttırmaktır. Programın daha iyi olması icin ellerinden geleni yapacaklardır.
Bu süreçte Ahmet'in sanat filmi üçlemesi "Üç beyaz" için geri sayım başlar. Ahmet'i büyük bir sürpriz beklemeltedir.

7. Bölüm :

Ve İşler Güçler'e Ramazan geldi!
Ahmet, her ne kadar "Sekiz buçukta okunan ezan yatsıdır." dese de niyet etti bir kere. Şimdi ise orucunu erken açabilmenin teknik yollarını arıyor. Ve bunun için Feride'ye çok ihtiyacı var.
Murat ise yeni programlara açılmanın derdinde. Televizyon sektöründeki herkes gibi Ramazan'ın bereketinden faydalanmayı o da istiyor. Ve bunun için kötü çocuk olmaya çoktan hazır.
Sadi'nin de yeni fikirleri var. Meslek Hikayeleri'ne herkesten çok ihtiyacı olan Sadi, Ramazan'a yönelik projeler üretiyor. Bunu yaparken de yeni yetenekleri keşfediyor. Ve tabii ki Hale peşinde Sadi'nin.
Kesşen yollar, tutmayan planlar, her seferinde birbirine daha sıkı sarılan kahramanlarıyla İşler Güçler Ramazan'da yine çok komik, yine çok farklı.

8. Bölüm :
Ahmet, bulduğu ek işlerle ününü artırmanın yollarını ararken, Murat, korsan yapımcının yeni projesiyle uğraşıyor. Sadi ise Hale’nin yakın markajında. Bir taraftan da reytingini artırmak zorunda oldukları ‘Meslek Hikayeleri’ onları zorluyor. Seyircinin ilgisini çekecek yeni meslek arayışına giren üçlümüz, başlarına yeni dertler açıyor. Zehra, Hale konusuna el atmaya karar verince ortalık karışsa da, Salih abi, yardımlarıyla üçlümüzün yanında. Ödüllü yapımcı Hakkı beyse sürprizini sona saklıyor. İşler Güçler tam gaz devam ediyor.

İletiTarih: 14 Ağustos 2012 22:15
fanatic_anchovy
Eski Yönetici

İletiler: 2862

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
fanatic_anchovy Eski Yönetici
Tanıtım için teşekkürler Arkebuz Bilenor. Saygılar

Arkadaş tavsiyesi üzerine bütün bölümleri son birkaç gün içinde edinip izledim. Çalgı çengi filmindeki başarıları buraya taşınmış, bir o kadar eğlenceli. Çok Mutlu

Ne kadar da patron bi o kadar işçi.....peh peh peh peh.(Dillere pelesenk. Müzik dinliyorum )

İletiTarih: 14 Ağustos 2012 22:56
Barış K
Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiler: 7269

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Barış K Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici
Sadece ilk bölümü izlemiştim geri kalan bölümleri henüz izlemedim gideri olan bir dizi.

İletiTarih: 14 Ağustos 2012 23:22
Claire Redfield
Eski Yönetici

İletiler: 615

Özel mesaj gönder
Claire Redfield Eski Yönetici
Baştan beri izliyorum ve izlemeye devam edeceğim.. Hem kaliteli hem de eğlenceli. Böyle diziler yavaş yavaş daha da çoğalmaya başlıyor.

İletiTarih: 14 Ağustos 2012 23:44
Neymar
Yorumbaz

İletiler: 499

twitter Özel mesaj gönder
Neymar Yorumbaz
Takip ettiğim 2 yerli diziden biri,biri leyla ile mecnun diğeri işler güçler çok keyifli bir dizi herkeze öneririm...

İletiTarih: 15 Ağustos 2012 00:16
ARV

İletiler: 382

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
ARV
Ahmet Kural' la Murat Cemcir' i belki de hayatımda en çok sevdiğim bir film olan Çalgı Çengiden tanıyorum ve filmde olduğu gibi mükemmel bir dizi ortaya çıkarmışlar. Leyla ile Mecnun' dan sonra en çok sevdiğim türk dizisi haline gelmiştir. O kadar dizi arasında sadece 2 tane güzel dizi çıkması biraz garip Utandı . Bu iki arkadaşı tebrik etmek lazım. Saygılar

İletiTarih: 15 Ağustos 2012 00:27
Timeless

İletiler: 106

Timeless
Ben bir diziden sürekli kahkaha attırmasını beklerim. Ama bu dizide esprilere sadece tebessüm ediyorum. Arada bazen kahkaha atıyorum. Ama o kadar sitcom, komik dizi ve film izledim, bu dizi bana göre KESİNLİKLE mükemmel ya da 10/10'luk değil. Çok komik diyorsanız ya sizin mizah anlayışınız farklı, ya da mizah anlayışınız yok (kendi mizah anlayışımın olmadığı seçeneklerde yok ama hahahahaha ). Bence 1. seçenek, çünkü herkes beğenmiş bir ben beğenmedim. 4 bölüm sabredebildim, yok, komikleşmedi. Ya da ben çok büyük beklenti içinde izlediğim için böyledir.

İletiTarih: 15 Ağustos 2012 00:35
Avangart
Uzak Doğu Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 1671

Özel mesaj gönder
Avangart
Uzak Doğu Sineması
Eski Yönetici
Benim de başından beridir takip ettiğim bir dizi.
Tanıtım için çok teşekkürler Arkebuz Bilenor.
Aslında Burak Satıbol da beğendiğim bir oyuncudur. Keşke daha çok rol verseler.

İletiTarih: 15 Ağustos 2012 00:37
One1Minute

İletiler: 1100

Özel mesaj gönder
One1Minute

Yayın günü ve saati değişti.

İŞLER GÜŞLER - ÇARŞAMBA 23:00

İletiTarih: 10 Eylül 2012 16:27
burak_fertek

İletiler: 521

Özel mesaj gönder
burak_fertek
« Timeless » yazdı:
Ben bir diziden sürekli kahkaha attırmasını beklerim. Ama bu dizide esprilere sadece tebessüm ediyorum. Arada bazen kahkaha atıyorum. Ama o kadar sitcom, komik dizi ve film izledim, bu dizi bana göre KESİNLİKLE mükemmel ya da 10/10'luk değil. Çok komik diyorsanız ya sizin mizah anlayışınız farklı, ya da mizah anlayışınız yok (kendi mizah anlayışımın olmadığı seçeneklerde yok ama hahahahaha ). Bence 1. seçenek, çünkü herkes beğenmiş bir ben beğenmedim. 4 bölüm sabredebildim, yok, komikleşmedi. Ya da ben çok büyük beklenti içinde izlediğim için böyledir.

Valla ben de izlemedim ancak yukarıda koyu olan yer bana biraz anlamsız geldi. Cem Yılmaz'ın stand uplarını bile izlerken devamlı kahkaha atılmıyor ki bir diziden bunu nasıl bekliyorsun Füüü üüü üü

İletiTarih: 10 Eylül 2012 16:58
Timeless

İletiler: 106

Timeless
« burak_fertek » yazdı:
Valla ben de izlemedim ancak yukarıda koyu olan yer bana biraz anlamsız geldi. Cem Yılmaz'ın stand uplarını bile izlerken devamlı kahkaha atılmıyor ki bir diziden bunu nasıl bekliyorsun Füüü üüü üü

Ya devamlı olmasa da bir 20 dakikalık sit-com en azından 2 dakikada bir, bunun süresinde bir dizi de en az 5 dakikada bir attırsın yani Çok Mutlu Ama insanlar bunu çok abarttı gibi sanki. Ben de herkes gibi Seinfeld, Friends, HIMYM, TAAHM'e gülüyorum, bunda neden olmuyor Utandı

İletiTarih: 10 Eylül 2012 18:00
fanatic_anchovy
Eski Yönetici

İletiler: 2862

fanatic_anchovy Eski Yönetici
Yayın saatinin değişmesi ve Muhteşem Yüzyıl sonrası nispeten daha geç bir saate alınması iyi midir kötü müdür bilmem ama umarım yayından kaldırılma sürecinin başlangıçı/ilk göstergeleri değildir. Utandı

İletiTarih: 11 Eylül 2012 12:04
One1Minute

İletiler: 1100

Özel mesaj gönder
One1Minute
« fanatic_anchovy » yazdı:
Yayın saatinin değişmesi ve Muhteşem Yüzyıl sonrası nispeten daha geç bir saate alınması iyi midir kötü müdür bilmem ama umarım yayından kaldırılma sürecinin başlangıçı/ilk göstergeleri değildir. Utandı

Acun Ilıcalı'nın programları ve yeni sezon dizilerinden dolayı olduğunu düşünüyorum. İyi veya kötü mü olacak, bilemiyorum ama inşallah yayından kalkmaz.

İletiTarih: 11 Eylül 2012 12:16
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 19 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film