Giriş Kayıt
Adını Hatırlayamadığımız Filmler için Soru Başlığı (2)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 121. sayfa (Toplam 122 sayfa) [Bu başlıkta 1823 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 119, 120, 121, 122 Sonraki »
Yazar Mesaj
egeli_45

İletiler: 2

facebook Özel mesaj gönder
egeli_45
Hatırlayamadığım Bir Film

Filmin başını pek hatırlamıyorum, ama 1990'lara ya da 2000'li yılların başlarına ait sanırım, tvde izlemiştim. Filmde büyük bir şirket tanınmış kişilerin kopyalarını yapıyordu, bir şekilde ölmüş ama insanların henüz haberdar olmadığı. Sonrasında bu yapılan bu kopyalar ölen kişinin anılarına vs. sahip olduğu için kopya olduğunu bilmiyordu. Bu kopyaların, tam hatırlamıyorum ama, kalbine yerleştirilen patlayıcı tetikleyici bir olayla ya da sözle patlıyordu. Filmin bir yerinde uzaydan yeryüzüne inen biri vardı ve baş rol oyuncu idi ama iniş kapsülü ormanlık bir alana düşmüştü, ölüp ölmediğini ya da kopya olup olmadığını anlayamıyorsunuz. Ta ki onu tetikleyen bir şey gerçekleşip patlayana kadar, Film doğru hatırlıyorsam bu şekilde bitmişti, başroldeki adam meğer uzaydan inerken ölmüş, o şirket onun kopyasını yapmış ve yine ormanda bürokratların da katıldığı düşen kapsülü arama çalışmalarında onun kopyası patlıyordu ve ormandaki herkesi öldürüyordu.
Bu filmin ismini bilen varsa yazabilir mi, üst düzey bir film değil ama bir kez daha izlemek istiyorum yıllardır ama ismini bilmediğim için izleyemedim.

İletiTarih: 24 Ekim 2023 19:45
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
erman er

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
erman er
Self/less" filmidir. Filmde, kurgusal bir şirket olan "Clarion Retrieval" adlı bir şirket, insanların ölümünden sonra onların kopyalarını yapıyor. Bu kopyalar, orijinal insanların anılarına ve kişiliklerine sahip.

Filmin başrolünde Ryan Reynolds, Ben Kingsley ve Matthew Goode yer alıyor. Reynolds, ölen bir iş adamının kopyasını oynamaktadır. Bu kopya, orijinal adamın hayatını yaşamaya başlar, ancak kısa süre sonra onun ölümünden sorumlu olan sırrı keşfeder. Film, 2015 yılında gösterime girdi. Bu mudur. ? Gülücük))))

İletiTarih: 27 Ekim 2023 01:34
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Pulp Fiction

Özel mesaj gönder
Pulp Fiction
Uzak doğu filmi, hükümetin geri dönülmez bir görev için hapishanedeki tehlikeli insanları gönderelim diye karar veriliyor, ancak bu insanlarda savaşa/verilecek göreve fiziksel/efor olarak hazır değil. Bir ada da bu suçluları asker gibi eğitip operasyona gönderme sürecini anlatıyor.

tarihini bilmiyorum ben 11-12 sene kadar önce izlemiştim.

İletiTarih: 27 Ekim 2023 04:49
semihsodom

Özel mesaj gönder
semihsodom
adını hatırlamadığım film

merhaba, iki düşman hükümdarın, vezirleri arasında 'go oyunu' metaforu ile güçlerini göstermeye çalıştığı filmin ismini var mıdır.

İletiTarih: 27 Ekim 2023 16:00
egeli_45

facebook Özel mesaj gönder
egeli_45
« erman er » yazdı:
Self/less" filmidir. Filmde, kurgusal bir şirket olan "Clarion Retrieval" adlı bir şirket, insanların ölümünden sonra onların kopyalarını yapıyor. Bu kopyalar, orijinal insanların anılarına ve kişiliklerine sahip.

Filmin başrolünde Ryan Reynolds, Ben Kingsley ve Matthew Goode yer alıyor. Reynolds, ölen bir iş adamının kopyasını oynamaktadır. Bu kopya, orijinal adamın hayatını yaşamaya başlar, ancak kısa süre sonra onun ölümünden sorumlu olan sırrı keşfeder. Film, 2015 yılında gösterime girdi. Bu mudur. ? Gülücük))))

Filmin adı "Impostor"muş, bir tane siteden yaptığım arattırmayla bulabildim, tavsiye ederim. Bu arada konusunu biraz farklı hatırlıyormuşum, şirket değilmiş kopyaları yapan.

İletiTarih: 28 Ekim 2023 12:49
pirayeee

İletiler: 20

Özel mesaj gönder
pirayeee
Re: adını hatırlamadığım film

« semihsodom » yazdı:
merhaba, iki düşman hükümdarın, vezirleri arasında 'go oyunu' metaforu ile güçlerini göstermeye çalıştığı filmin ismini var mıdır.

Ying xiong
2002
Ying xiong
Aksiyon / Macera / Tarihi107 dk

Yönetmen: Yimou Zhang
Çin'in Savaşan Krallıklar döneminde ülke 7 krallığa bölünmüştür. Tüm katil adayları hiçbiri üç efsanevi suikastçı Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü kadar korku salmamıştı. Bu üç savaşçıyı öldürdüğünü söyleyen "İsimsiz",...
7.9 (188,128 Oy)

Tam hatırlamıyorum ama hikayeler anlatarak, adım adım imparatora yaklaşmaya çalışan bir savaşçı vardı sanırım. Bir ihtimal diyelim...

İletiTarih: 03 Kasım 2023 16:38
semihsodom

Özel mesaj gönder
semihsodom
Re: adını hatırlamadığım film

« pirayeee » yazdı:
Ying xiong
2002
Ying xiong
Aksiyon / Macera / Tarihi107 dk

Yönetmen: Yimou Zhang
Çin'in Savaşan Krallıklar döneminde ülke 7 krallığa bölünmüştür. Tüm katil adayları hiçbiri üç efsanevi suikastçı Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü kadar korku salmamıştı. Bu üç savaşçıyı öldürdüğünü söyleyen "İsimsiz",...
7.9 (188,128 Oy)

Tam hatırlamıyorum ama hikayeler anlatarak, adım adım imparatora yaklaşmaya çalışan bir savaşçı vardı sanırım. Bir ihtimal diyelim...

Maalesef bu film değil yinede teşekkürler

İletiTarih: 07 Kasım 2023 19:34
Morrison
Yorumbaz

İletiler: 148

Özel mesaj gönder
Morrison Yorumbaz
bir dram filmi

Ben de eski izleyicilerin desteğini sorayım bi film için; Sanırım 70ler filmi, 60lar da olabilir, TRT'nin altın yıllarında yayınlandı, siyah beyaz ekranda. Anne erkek çocuğunu ya da 2 çocuğunu terk ederek arabayla gidiyor, araba ilerlerken çocuk arabanın arkasından koşuyor (büyük ihtimal yalın ayak, anne arkaya koltuktan bakıyor ama araç ilerliyor. Tek katlı klasik Amerikan evleri mahallesi.

O kadar film izliyoruz şuana dek kafamdaki 10 kadar filmin 1 tanesine rastladım o da bu sitede yüklenen 1 resim karesi sayesinde (@sesdardemirkıran abimiz sağolsun) bulup izleyince -oh be dedim, büyük bi rahatlama geldi. O da şu filmdi:
The Earthling (1980) https://turkcealtyazi.org/mov/0080671/the-earthling.html

İletiTarih: 07 Kasım 2023 21:20
Batin2626

Özel mesaj gönder
Batin2626
Re: Hatırlayamadığım Bir Film
Gary sinsice oynuyordu. İsmi impostor gibi bir şeydi. Tükçe adı 2 yüzlü

[quote="egeli_45"]Filmin başını pek hatırlamıyorum, ama 1990'lara ya da 2000'li yılların başlarına ait sanırım, tvde izlemiştim. Filmde büyük bir şirket tanınmış kişilerin kopyalarını yapıyordu, bir şekilde ölmüş ama insanların henüz haberdar olmadığı. Sonrasında bu yapılan bu kopyalar ölen kişinin anılarına vs. sahip olduğu için kopya olduğunu bilmiyordu. Bu kopyaların, tam hatırlamıyorum ama, kalbine yerleştirilen patlayıcı tetikleyici bir olayla ya da sözle patlıyordu. Filmin bir yerinde uzaydan yeryüzüne inen biri vardı ve baş rol oyuncu idi ama iniş kapsülü ormanlık bir alana düşmüştü, ölüp ölmediğini ya da kopya olup olmadığını anlayamıyorsunuz. Ta ki onu tetikleyen bir şey gerçekleşip patlayana kadar, Film doğru hatırlıyorsam bu şekilde bitmişti, başroldeki adam meğer uzaydan inerken ölmüş, o şirket onun kopyasını yapmış ve yine ormanda bürokratların da katıldığı düşen kapsülü arama çalışmalarında onun kopyası patlıyordu ve ormandaki herkesi öldürüyordu.
Bu filmin ismini bilen varsa yazabilir mi, üst düzey bir film değil ama bir kez daha izlemek istiyorum yıllardır ama ismini bilmediğim için izleyemedim.[/quote]

İletiTarih: 08 Kasım 2023 16:38
pirayeee

Özel mesaj gönder
pirayeee
Sanırım 8 bölümlük bir Netflix mini dizisi olması lazım. Çocuk esirgeme yurdu gibi bir yerde (Ya da ona benzer bir devlet kurumu) bir kadının camdan atlayıp intihar etmesi ve bu intiharı araştıran kadın polisin gizemli geçmişini anlatan bir diziydi. Örneğin, dizinin başında ölen kadın bu polisin daha önce çalıştığı striptiz kulübünden eski bir arkadaşı. Ve bu kulüpte kadınlar (Hatta çocuk yaşlardaki kızlar) zenginlere para karşılığı işkence amaçlı pazarlanıyor vs. Yani polis bir taraftan cinayeti araştırırken, bir taraftan da geçmişiyle yüzleşip, intikam peşine düşüyor.

Adını bir türlü hatırlayamıyorum Utandı

İletiTarih: 11 Şubat 2024 13:14
eriCartman

İletiler: 2683

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
eriCartman
Stay Close
2021
Stay Close
Suç / Dram / Gizem40 dk

Yönetmen: Lindy Heymann, Daniel O'Hara
8 bölümlük dramada; rahat, sakin bir hayat yaşayan üç ana karakterimizden her biri, en yakınlarının bile asla şüphelenmeyeceği karanlık sırları gizler. 3 çocuk annesi ve çalışan bir kadın olan Megan, bir zamanlar gelecek vaat eden bir belgesel fotoğrafçısıyken...
6.9 (38,024 Oy)

@pirayeee
İletiTarih: 11 Şubat 2024 16:02
pirayeee

Özel mesaj gönder
pirayeee
« eriCartman » yazdı:
Stay Close
2021
Stay Close
Suç / Dram / Gizem40 dk

Yönetmen: Lindy Heymann, Daniel O'Hara
8 bölümlük dramada; rahat, sakin bir hayat yaşayan üç ana karakterimizden her biri, en yakınlarının bile asla şüphelenmeyeceği karanlık sırları gizler. 3 çocuk annesi ve çalışan bir kadın olan Megan, bir zamanlar gelecek vaat eden bir belgesel fotoğrafçısıyken...
6.9 (38,024 Oy)

Adını hala hatırlayamadım ama afişe ve konuya bakılırsa bu gibi duruyor. Teşekkürler.

Bu değilmiş Yardım edin

İletiTarih: 12 Şubat 2024 16:00
35RD1907

Özel mesaj gönder
35RD1907

İletiTarih: 12 Şubat 2024 22:11
pirayeee

Özel mesaj gönder
pirayeee

İletiTarih: 13 Şubat 2024 10:31
pirayeee

Özel mesaj gönder
pirayeee
El inocente
2021
El inocente
Suç / Dram / Gizem / Gerilim57 dk

Yönetmen: Oriol Paulo
El inocente’nin merkezinde dokuz yıl önce hukuk fakültesinde bir öğrenciyken bir gece kulübünde karıştığı kavgada kazara birini öldüren Mateo Vidal yer alıyor. Hapisten çıktıktan sonra avukat olan ve kardeşinin hukuk firmasında çalışmaya başlayan...

https://turkcealtyazi.org/mov/10147644/el-inocente.html

@eriCartman
@35RD1907

Saygılar

Buldum sonunda Heyoo

İletiTarih: 19 Nisan 2024 23:25
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 121. sayfa (Toplam 122 sayfa) [Bu başlıkta 1823 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 119, 120, 121, 122 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film