Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(1493) -
"En yüksekte duran kişi, Krallıktaki en yalnız kişidir"

Güzel... Nihayet zevkle izlenecek bir dizi çıkageldi, Eski Japon kültürünü izlemeyi özlemişim, uzun bir sezon olmasını dilerim. Shogun bir iktidar, güç ve entrikalar filmi, bunun yanı sıra Avrupa ülkelerinin ticaret yolları dengesi ve Katolik - Protestan çekişmesi gibi konuları işleyen bir dizidir.

Hiroyuki Sanada hangi filmde rol alsa kendisini zevkle izletiyor, Ken Watanabe ile birlikte oynadıkları 2003 yapımı Son Samuray'daki hali akıllarda en fazla yer eden rolüydü elbette. Cosmo Jarvis'de aksanıyla, mimikleri ve tipiyle iyi bir seçim olmuş gibi görünüyor.

Bilmeyen yeni nesle bunun bir 1980 re-make yapım olduğunu bildirmek faydalı olabilir, zira bunu izledikten sonra eskisini de izlemek isteyeceklerini düşünüyorum. TRT1'in siyah beyaz ekranda, asil bir kanalken milleti ekrana yapıştırdığı dizidir bu. İzleyelim görelim, bilmeyenler mutlaka takip etsin bence.


default avatar
(13) -
1980'lerdeki dizi herkesi ekrana yapıştıran, sokakta insanların birbirine Anjin-san, Efendi Toranaga vb diye seslenmesine yol açan, hatta daha ileri giderek arigato, wakaimatsu gibi Japonca kelimeler öğrenmeye heveslenden efsane bir diziydi.

Efsane geri döndü diyebilmeyi çok isterdim ama artık ne ülke, ne insanlar, ne yaşam tarzı ve de kültür 80'lerdeki gibi. Bu yüzden diziyi beğenmeyenler olabilir, ama ben kendi adıma çok beğendim. 10 üzerinden 10 veriyorum.
10


default avatar
(7) -
Muhteşem, şahane, harika! çok net söylüyorum, shogun game of thrones'un iyi sezonlarından aldığımız beklentinin, hissiyatın, keyfin ve arzunun hepsine sahip..
9


Yorumlar (47)
default avatar
(2) -
Japon kültürü, sahneler, oyunculuklar daha ne desem bilemedim. Harika bir dizi.


default avatar
(19) -
Uzun yıllardır farklı türlerde dizi, film takip ediyorum. Bu son zamanlarda yapılan puanlamaların hem olumlu hem olumsuz yönde biraz abartılmaya başladığını düşünüyorum. Ortalama bir yapımı ya çok yüceltiyorlar ya da yerin dibine sokuyorlar, bir ortaları yok malesef. Bu dizi de ortalamanın üstü bir yapım ama 9 da değil yani...
7

Cevaplar (1)
avatar
(297) -
Hele bir de bir şeyi beğenip 10 puan vermezsen dizi Fanboyları gelip anında yermeye başlıyor. Örneğin Halo dizisine beğendiğimi açıklayan yorumlar yapıp üstüne 7 puan vermişim fakat birileri çıkıp oradan vay efendim bunca övdün niye 7 puan verdin diye yoruımları eleştiriyor. Hiç hoş değil. Bu siteyi farklı yapan başka sitelere göre biraz daha objektif, seçici puanlama yapan üyelere sahip olması halbuki.


0
| Bildir


default avatar
(83) -
9. bölümde beni diziye bağlayan karakterlerden bir tanesi olan

Sürprizbozan: Göster


Bu sezondan sonra diziyi izler miyim bilemiyorum.
8

Cevaplar (2)
default avatar
(3) -
Başka sezon olmayacak zaten..tek sezonluk dizi..Açıklandı...Final bölümü kaldı sadece..yıllar önce çekilen diziyi seyretmiştim çocukken...konunun sonu geliyor zaten...
9


1
| Bildir
default avatar
(83) -
Ha iyi o zaman,
Sürprizbozan: Göster
8


0
| Bildir


avatar
(55) -
Bu nasıl bir bölümdü (8.bölüm) 48.dk da Toronaga'dan nefret edip 51 dk da ne büyük dehaymış dedirtti resmen.
10


avatar
(360) -
Dizi güzel başladı ve aynı şekilde ilerliyor. Bölümler durağan olsa da kesinlikle akıcı bir şekilde ilerliyor. Japon kültürünü iyi yansıtan, güç dengelerini değiştirmek için verilen mücadeleyi konu alan birçok yönüyle başarılı bir uyarlama olmuş.
8


avatar
(6) -
Muhteşem bir uyarlama olmuş. Konuyu anlayarak izlerseniz seversiniz. Yoksa sıkıcı gelebilir. Japon kültürünü çok iyi yansıtmışlar. Başlamak isteyenlere tavsiyem, bölümleri peşpeşe izleyiniz.
9


avatar
(84) -
İlginç başladı ancak çok durağan ilerliyor. 10 bölümlük bir mini dizide hikayeye katkısı olmayan sahneler izlemek beklentimi oldukça düşürdü.
7


avatar
(160) -
Karakter çeşitliliği yönünden çok iyi, geniş mekan çekimleri, kostümler, kültürel çeşitliliğin yansıtlıması vb. her yönüyle başarılı bir dizi. Hikayede şimdilik gayet sürükleyici umarım böyle devam eder. Tek korkum hikaye aynı karakterlere sıkışıp kalmaması. hiç bir karakter vaz geçilmez olmamalı. Diğer türlü hayatın olağan akışına aykırı çok zorlama tesadüflerle ilerleyen bir kurgu çıkıyor ortaya inandırıcılığını bir süre sonra kaybediyor.
8


default avatar
(24) -
Bol diyalog, az aksiyon dizisi. 6. bölüme kadar idare eder durumdaydı. Devamını izlemeye gerek yok gibi.
7

Cevaplar (1)
avatar
(49) -
o zaman 7 puan fazla olmuş Gülücük


4
| Bildir


avatar
(544) -
Orjinal diziyi de Trt'de soluksuz izlemiştim. Bu diziyi de öyle izliyorum. Yeni kuşağa hitap eder mi bilemem ama bizim kuşağın bayılacağına eminim.

Günümüzde çekilen film ve dizilerin en büyük eksikliği, geçmişte çekilmiş filmlerdeki o büyüklük hissinin, yeşil perde yüzünden verilemiyor olması. Orjinal Shogun da gerçek platolarda binlerce figuranla çekilmiş muazzam sahneler vardı.

Disney bir güzellik yapıp orjinal Shogun'u yayınlasa ne güzel olur ama.
10


avatar
(86) -
bir anime sever olarak bayıldım. sonunda kaliteli bir şeyler üretilmeye başlandı. ileriki bölümlerde az aksiyon da eklendi mi tamamdır.
9


avatar
(5) -
6 bölümle beraber dizi fazla durağan olmuş yani ara bölümlerde şaşırtıcı ve bizi ileri ki bölümlere heyecanla bekletecek olaylar dizesi yok bakalım izlemeye devam ediyorum sezon bitince yorumu güncelleyeceğim.
8


default avatar
(295) -
5i. bölüme kadar geldim o sebeple ona göre yazacağım başlangıç senaryosu nispeten iyi ilerleyeişibir yere kadar güzeldi ancak bir yerden sonra işler biraz zorlama olmaya başladı o sebeple kusursuz senaryo var diyemem karakterler iyi anlatılarak başlanmamış evet bir miktar işin içine gizem katılmaya da çalışılmış ama bence gizem işi senaryoya eklenecek olan yeni karakterlerle de sağlanabilirdi bu sebeple de biraz geride kalmış. durağan yapıyı biraz şiddet biraz cinsellikle bozmaya çalışmış olsalar da bence japon insanı karakterine uygun şekilde gerilimle yapmış olsalardı da durum kotarılabilirdi. tamam bu gerekçelerle gömdün neler var iyi olarak derseniz kostümler müzikler oyunculuklar gerçekten güzeldi mekanlar ve tasarımları daha güzeldi bunların arasından beni şaşırtan özellikle oyunculuklar oldu tamam bir avrupallı gibi davranmasını beklemiyoruz ama oyunculuk açısından da gerekeiz mimik ve hareketten gereksiz bağırışlardan kaçınarak oynamaları gerçekten çok iyi bir hava katmış genel olarak iyi kalitede ortalama bir seyir keyfi sunan dizi ilerleyen bölümlerde daha yüksek vaadlerle ilerllerse çok iyi yerlere gelebilir.


avatar
(14) -
Böyle diziler çok nadir gelir, geldiğindeyse kaçırmamak izlemek gerek. Konusu güzel,görsel efektleri harika bir dizi.. Eşek yükü ile para ve emek harcandığını daha ilk dakikalardan anlıyorsunuz. Oyuncular/konu/seyir keyfi müthiş.. Iyi seyirler dilerim..
9


avatar
(207) -
Yokluktan ortalama üstü bir dizi çıkınca herkes on puanı basmış haha! Gerçekten güzel dizi keyifle izliyorum ama öyle efsaneler arasına girebilecek bir dizi değil. Japon oyuncular on numara oynuyor ancak yabancılar o kadar iyi değil. Özellikle Cosmo Jarvis'i sevemedim bir türlü, oyunculuğu bazen çok yapmacık geliyor. Kostümlere, mekanlara özen gösterilse de CGI bazen çok göze batıyor. Amerikan yapımların hepsinde son dönem yaygınlaşan saçma klişe sahnelerde bulunuyor, ortalama üstü izlenilirliği yüksek bir dizi. Efsane beklentisiyle başlamayın hayal kırıklığına uğrarsınız..
9


avatar
(43) -
dizinin sıklıkla got ile kıyaslandığını görüyorum. mini dizi olmasının da getirdiği süre kıstı nedeniyle got'un geniş zamana yayılmış entrikalarının tek bölüm içinde açıklanmaya çalışıldığını ve gerçekleştiğini görüyorum shogunda. yapım kalitesinin de aynı seviyede olduğunu düşünmüyorum. diziyi beğendiğimi söyleyebilirim ama got'un yakınına yaklaşabileceğini sanmıyorum.
7


avatar
(160) -
hakikatten çok iyiydi, bol dialog,az aksiyon severler için harika bir dizi olmuş. spartacusta ki entrika tadını aldım, heran herkes ölebilir,mevkin ne olursa olsun.
10


avatar
(3696) -
Gemçlik yıllarımızda TRT de oynardı bu dizi. Şimdi yeniden çekimi ile karşımızda. Eskilerde teknoloji bu kadar içinde yer almıyordu dizilerde. Ama bu haliyle ve kaliteyle daha fazla zevk alacağımızı düşünüyorum. İyi seyirler


default avatar
(22) -
kaliteli bir dizi. zaman zaman cgi ler sırıtsa da dizi oldukça ciddiyetli.
8


default avatar
(9) -
Mükemmel ve sürükleyici bir başlangıç ile yayın hayatına merhaba dedi. Umarım devamında da kaliteyi bu denli yüksekte tutar ve bizleri ekranlara bağlar


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024