Giriş Kayıt

Yüzüklerin Efendisi Yıldızı Viggo Mortensen, The Hunt for Gollum Filmi İçin Geri Dönebilir

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 01 Haziran 2024 12:03

434 

resim

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yıldızı Viggo Mortensen, kendisi ve karakter için eğer anlamlı olacaksa The Hunt for Gollum filminde tekrar Aragorn olarak geri dönmek istiyor.

GQ röportajında konuşan Mortensen, son filmi The Dead Don't Hurt'te Yüzüklerin Efendisi'nden bir kılıç kullandığını söyleyen aktör, Aragorn'u oynamaktan keyif aldığını ve Peter Jackson'ın üçlemesindeki çalışmalarından çok şey öğrendiğini söylüyor.

Aktöre, geçtiğimiz haftalarda duyurulan The Hunt for Gollum filminde dönüp dönmeyeceği sorulduğunda 65 yaşındaki Mortensen, mevcut yaşına göre hikayede anlamlı bir yer bulunursa rol alabileceğini söylemiş.
Alıntı:
“Tabii ki. Hikayenin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, duymadım. Belki eninde sonunda kulağıma gelir. O karakteri oynamayı seviyorum. O karakteri oynarken çok şey öğrendim, çok keyif aldım. Sadece, şu anki yaşım ve benzeri açılardan uygun olsaydım yapardım. Sadece karakter için doğru kişi olsaydım yapardım. Aksi takdirde aptalca olurdu.”

Hikayede daha yaşlı bir Aragorn'un gözükmesi ne kadar mantıklı olur belimiyoruz ama filmde Yüzük Kardeşliği filminin öncesindeki olaylar anlatılacak ve bu zaman dilimindeki Aragorn karakteri çok daha genç.

Gollum'un aktörü Andy Serkis filmin başrolüne geri dönerken, yönetmenliği de üstlenecek., Jackson da Fran Walsh ve Philippa Boyens ile birlikte yapımcı olarak projede yer alıyor. Film hakkında şimdilik elimizdeki bilgiler de epeyce kısıtlı.

Yüzüklerin Efendisi bağımsız bir üçleme olarak vizyona girdi ancak film evreni, önce Hobbit üçlemesi ile devam etti, şimdi de farklı filmler ve TV dizisi ile genişlemeye devam ediyor.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dünyasını 2022'de Prime Video'da 1. sezonunu izlediğimiz Güç Yüzükleri dizisiyle devam ettirdi. Yayıncı, daha 1. Sezon çıkmadan dizinin ikinci sezonunu onayladı ve yeni sezon 29 Ağustos 2024'te yayınlanacak.

Dizinin showrunner'ları Patrick McKay ve JD Payne Şubat 2024'te Amazon'la ortaklıklarını uzatarak şirketle üç yıllık yeni bir anlaşma imzaladı ve 3. Sezon için çalışmalara başladı.

Yüzüklerin Efendisi dünyası, 13 Aralık 2024'te vizyona girecek The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim filminde, Rohan'ın kralı Helm Hammerhand'in hikayesini ve diyarın geçmişini anlatarak genişleyecek.

The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum
The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum
Aksiyon / Macera / Dram

The Hunt for Gollum, Yüzüklerin Efendisi’ndeki olayların hemen öncesindeki zaman diliminde geçmektedir. Bilbo’nun yüzüğün Tek Yüzük olduğundan şüphelenmeye başlayan Gandalf, yüzüğün geçmişini eksiksiz olarak öğrenmek için Aragorn’dan Gollum’un...

Kaynak: IGN Türkiye

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film