Giriş Kayıt

Aaron Sorkin İmzalı The Trial of the Chicago 7 Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 14 Eylül 2020 15:04

665 

resim

Aaron Sorkin imzalı The Trial of the Chicago 7 filminden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Joseph Gordon-Levitt, Eddie Redmayne, Mark Rylance gibi isimleri bir araya getiren film, 16 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluşacak.

A Few Good Men, Moneyball, Steve Jobs ve Oscar kazandığı The Social Network gibi gibi önemli filmlerin senaristi olarak tanınan, aynı zamanda The Newsroom ve Amerika’nın politik tarihini ele aldığı The West Wing gibi beğenilen dizilerin yaratıcısı olan Aaron Sorkin, 2017 yapımı Molly’s Game‘den sonra bir kez daha yazıp yönettiği bir filmle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Senaryo yazmadaki başarısını yönetmenlikte de sergileyen Sorkin’in merakla beklenen yeni filmi The Trial of the Chicago 7, bu yıl Netflix‘te izleyici ile buluşacak. Gerek Aaron Sorkin imzası, gerekse ele aldığı konuyla ödül sezonunda adından söz ettirmeye aday olan film için meraklı bekleyişimiz sürerken, tanıtım çalışmalarına hız veren Netflix, filmden ilk tanıtım fragmanını yayınladı.

1968 Demokratik Parti Ulusal Kongresi sırasında Chicago’da gerçekleşen karşı kültür protestoları yüzünden hükûmet tarafından suçlanan yedi sanığa dava açılmasını konu alan film, bu yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına odaklanıyor.

oronavirüs salgını nedeniyle pek çok filmin ertelendiği de göz önüne alındığında bu yılın en dikkat çekici filmlerden biri olacak gibi görünen The Trial of the Chicago 7’ın haklarını satın almak için 56 milyon dolar ödeyen Netflix, oldukça umutlu olduğu filmi 16 Ekim’de sinemaseverlerin beğenisine sunacak. Paramount, filmin haklarını Netflix’e satmadan önce sinema salonlarındaki yaygın dağıtım tarihini 16 Ekim olarak belirlemişti. Yani Netflix, filmin en başta belirlenen yayın tarihinde bir değişiklik yapmamış olacak.

Öte yandan film, oyuncu kadrosunda bir araya getirdiği isimlerle de dikkat çekiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Joseph Gordon-Levitt, Les Misérables filminde birlikte çalışan Eddie Redmayne ve Sacha Baron Cohen, usta oyuncu Frank Langella, Bridge of Spies’la Oscar kazanan Mark Rylance, son dönemin yükselen isimlerinden Yahya Abdul-Mateen II, How to Talk to Girls at Parties filminden tanıdığımız Alex Sharp ve Trey Edward Shults imzalı It Comes at Night ve Waves filmleriyle adını geniş kitlelere duyuran Kelvin Harrison Jr. gibi isimler yer alıyor.

The Trial of the Chicago 7
2020
The Trial of the Chicago 7
Dram / Tarihi / Gerilim129 dk

Yönetmen: Aaron Sorkin
The Trial of The Chicago 7, 1968'de gerçekleştirilen Demokratik Ulusal Konferans'ta Vietnam Savaşı ve karşı kültür protestoları düzenleyen ve federal hükümet tarafından komplo ve ayaklanmaya teşvik ile suçlanan yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur...
7.7 (194,482 Oy)

Kaynak: FilmLoverss

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film