Giriş Kayıt

Ben Wheatley İmzalı Rebecca Filminden İlk Fragman Yayınlandı

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 09 Eylül 2020 13:32

599 

resim

Kristin Scott Thomas, Lily James ve Armie Hammer’ın başrollerinde yer aldığı, Ben Wheatley imzalı Rebecca’dan ilk fragman yayınlandı. Alfred Hitchcock’un aynı adlı filmine de kaynaklık eden romandan uyarlanan Rebecca, 21 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluşacak.

High-Rise, Free Fire, A Field in England gibi beğeni kazanan filmlere imza atan İngiltereli yönetmen Ben Wheatley, bu yıl da yeni filmi Rebecca ile adından söz ettirecek gibi görünüyor. Daphne du Maurier’in aynı isimli kült eserinden sinemaya uyarlanan film, bu yıl Netflix‘te izleyici ile buluşacak.

Rebecca, daha önce 1940 yılında usta yönetmen Alfred Hitchcock‘un maharetli ellerinde hayat bulmuş, yönetmenin En İyi Film Oscarı alan tek filmi olarak sinema tarihinde yer edinmişti. Ben Wheatley’nin, Alfred Hitchcock’tan farklı olarak romana getireceği yaklaşımı görmek için heyecanla beklediğimiz filmden ilk fragman yayınlandı.

Etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren filmin başrollerinde usta oyuncu Kristin Scott Thomas, son yılların yükselen yıldızlarından Lily James ve Armie Hammer, Bodyguard dizisiyle adından söz ettiren Keeley Hawes, The Handmaid’s Tale’in Emmy ödüllü oyuncusu Ann Dowd, Control filmindeki başarılı performansıyla tanınan Sam Riley ve daha önce Kill List filminde Ben Wheatley ile birlikte çalışan Ben Crompton yer alıyor.

Film; bir yıl önce dul kalmış yakışıklı bir erkekle evlenen Fontaine’in, kocasının eski eşi Rebecca’nın gölgesi altında kalmasının hikâyesini anlatıyor. Filmde Kristin Scott Thomas, ölen Rebecca’nın anısını her daim canlı tutan evin kâhyası Mrs. Danvers’ı canlandırıyor.

Filmin senaryosunda Jane Goldman, Anna Waterhouse ve Joe Shrapnel‘ın imzası bulunuyor. Jane Goldman; Kick-Ass, X-Men: First Class ve Kingsman: The Secret Service gibi başarı yakalamış filmlerin senaristi olarak tanınıyor. Anna Waterhouse ve Joe Shrapnel ise senaryosunu birlikte kaleme aldıkları Seberg filmiyle dikkat çekmişti.

21 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluşacak olan filmden yayınlanan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Rebecca
2020
Rebecca
Dram / Gizem / Romantik / Gerilim121 dk

Yönetmen: Ben Wheatley
Genç ve saf bir kadın, Maxim de Winter isimli zengin bir adamla evlenir. Başlarda her şey yolunda gibi görünse de zamanla kocasının ve evdeki hizmetçilerinin kocasının ilk karısına karşı duyduğu bağlılığı görmeye başlar, evde yaşayan hiç kimse Rebecca'nın...
6.0 (46,916 Oy)

Kaynak: FilmLoverss

Yorumlar

Aysgegul_ 09 Eylül 2020 14:51
1940 Hitchcock yapımını mumla arayacakmışız gibi duruyor...
Zaten netflix adını görmek yetti. Çok nadir iyi bir şey çıktığını görüyorum kendi adıma.
Netflix, fast-food gibi hızlı tüketmeyi amaçlayan bir yapım şirketini dönüştü. Lezzetli bir şeyi ara ki bulasın!

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film