Giriş Kayıt
Living Space (Nazi Undead) - 2018
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 9 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
gitarisyen
Çevirmen

İletiler: 1284

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
gitarisyen Çevirmen
 [Tamamlandı] Living Space (Nazi Undead) - 2018

Onun evi senin kâbusun olacak,
Yaşam alanına müdahale eden
Onun evinden çıkamayacak...

LIVING SPACE
(NAZI UNDEAD)

YAŞAM ALANI
(ZOMBİ NAZİ)

2018

KORKU / GİZEM / GERİLİM

resim resim

Türkçe Çeviri / Alt Yazı ve Düzenleme:

resim

Living Space
2018
Living Space
Korku80 dk

Yönetmen: Steven Spiel
Üniversiteli iki sevgili olan Brad ve Ashley çifti, birlikte bir tatil geçirmek için Almanya'nın kalbine bir yolculuk yaparlar. Ancak romantik tatilleri, bir gece önce aralarında yaşanan bir olay yüzünden gerilirken, bir de kendilerine tavsiye edilen bir şatoyu...
3.3 (490 Oy)

FİLMİN FRAGMANI / ÖZET SAHNELER:

FİLM HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ

Filmin Künyesi / Kimlik Kartı:

Orijinal İsmi: Living Space / Nazi Undead
Türkçe İsmi: Yaşam Alanı / Zombi Nazi
Türü: Korku / Gizem / Gerilim
Ülkesi: Avustralya
Dili: İngilizce
Yapım Yılı: 2018
Vizyon Tarihi: 10/03/2018
Süresi: 1 saat 18 dakika 13 saniye
Yapımcı(lar): Tom Bratovic, Andrea Buck, Natalie Forward, Kate Elizabeth Jean
Yönetmen: Steven Spiel
Senaryo: Steven Spiel
Müzik: Shaun Smith
Oyuncular: Leigh Scully (Brad), Georgia Chara (Ashley), Andy McPhee (Nazi Subayı), Jolene Anderson (Nazi Subayının Karısı)

Filmin Konusu / Özeti:

« gitarisyen » yazdı:
Üniversiteli iki sevgili olan Brad ve Ashley çifti, birlikte bir tatil geçirmek için Almanya'nın kalbine bir yolculuk yaparlar. Ancak romantik tatilleri, bir gece önce aralarında yaşanan bir olay yüzünden gerilirken, bir de kendilerine tavsiye edilen bir şatoyu görmeye gitmeye karar vermeleriyle değişik, korkunç, sonsuz ve psikolojik bir maceraya dönüşür. Gecenin bir vaktinde, Almanya'nın ıssız bir dağ başında garip bir olay üzerine araçları bozulan çift uzakta bir ev görüp oradan yardım istemeyi düşünürler. Fakat evin geçmişten gelen bir SS Subayı olan sahibi ne olursa olsun "Yaşam Alanı"na sahip çıkmaya kararlıdır. Garip bir biçimde bu ev sahibiyle tanışan Brad'le Ashley bir "Yaşam Alanı"nda her zaman yaşam olmadığını öğrenerek psikolojik bir girdaba girecekler ve yolculukları korkunç bir kâbusa dönüşecektir.

Filmle / Konuyla İlgili Bilgi / Yorum / Görüşlerim:

Biraz "gore"msi, biraz "korku"msu, biraz "gizem"si, biraz "gerilim"si, biraz da "dram"sı bir film Living Space (Nazi Undead). Belki de filmi böyle özetleyip, üzerinde çok konuşul(a)mayacak bir film olduğunu söylemek yanlış olmayabilir. Ancak yine de bir iki söz etmeden geçemeyeceğim 2018 yılı ve Avustralya yapımı olan bu film hakkında.

Aslında çok ilgi çekici bir konuya sahip olan film, ne yazık ki, senaryodaki hatalar / eksiklikler / aksamalar ve çok şey yapmak isteyip de (hepsinden biraz yapmaya çalışsa da) yapamamanın getirdiği sıkıntıyla çok iyi işlenenemiş gibi duruyor. Öyle ki; sanki yönetmen yukarıda da değindiğim gibi filme (gore, korku, dram, gizem, gerilim gibi) her türden biraz katmaya çalışmış, ortaya bir salata çıkarmış ama bu salatanın malesef tuzunu, yağını, sirkesini, limonunu unutmuş (ya da çok az koymuş) gibi geldi bana. Tabii bütün hatayı / eksikliği yönetmene yüklemek de doğru olmayabilir ama filmin yönetmeni Steven Spiel'in (birkaç yapımcılık ve oyunculuk kariyeri dışında) bu filmle ilk uzun metrajlı filmini yönettiğini ve ayrıca filmin senaryosunu da kendisinin yazdığını düşünürsek bu düşüncelerim biraz daha güçleniyor. Her ne olursa olsun hâl böyle olunca da konu ilginç ve güzel olmasına rağmen, görüntüsü güzel ama biraz yarım kalmış, tam oturmamış, pişmeden servis edilmiş bir yemek yiyormuş gibi hissetim kendimi filmi izlerken.

Ancak bunun dışında; oyunculukların (benim açımdan) çok göze batmaması, filmin süresinin kısa olması, bazı sahnelerdeki etkileyici sembollerin vurucu gücü ve filmin hızlı ve akıcı ilerleyişiyle merak unsurunu sonuna kadar koruması filmin artıları olarak sayılabileceği gibi, sadece bu sebeplerle bile filme bir şans verilebileceği görüşündeyim.

Son olarak; filmle ilgili yaptığım araştırmalarda (ne yerli ne de yabancı kaynak olarak) film hakkında derinlemesine yazılar / yorumlar / görüşler bulamadığımı, internetteki yabancı sitelerde tek tük yer alan bazı kısa yorum ve bilgilerde gördüğüm kadarıyla da filmin izleyiciler / yorumcular tarafından çok beğenilmediğini belirtmek istiyor; yine de her şeye rağmen, benim filmi çok sıkılmadan izlediğimi ve türün meraklıları tarafından dikkate değer bulunabileceğini de söylemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Filmden Bazı Görseller / Kareler / Resimler:

resim
resim
resim
resim

ÇEVİRİ HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ

Çeviriyi Yapmakta Yararlandığım
Filmin Sürümüyle İlgili Bilgiler:

Filmin Sürümü: Living.Space.2018.720p.HDRip.800MB.x264-GalaxyRG
Boyutu: 796 MB
FPS Değeri: 23,976
Çözünürlük: 1280 x 528
Bit Değeri: 323 Kbps
Süresi: 01:18:13

NOT: Çeviri; 23,976 FPS'lik ve 796 MB'lık "Living.Space.2018.720p.HDRip.800MB.x264-GalaxyRG" sürümü üzerinden yapılmış olup, alt yazı dosyası "Living.Space.2019.HDRip.XviD.AC3-EVO" sürümü için de uygundur. Film, telif hakkı açısından bir sorun teşkil etmediğinden tarafımdan Türkçe alt yazısı içine gömülü olarak (720p ve HD 1080p çözünürlük / kalitede) Youtube'a da yüklenmiştir.

Çeviri Süreci Hakkında
Notlar / Bilgiler / Yorumlar:

Türkçe çevirisini yaptığım bu filmi yaklaşık 1 sene önce keşfettim. İlk izleyişimden sonra da "belki ileride çevirisini yaparım" düşüncesiyle 6 ay boyunca birkaç kez göz attım. Bu arada, çevirisinin yapılıp yapılmadığını görmek için zaman zaman filmin sayfasına baktım. Zira eğer çevirisi yapıldıysa hem ben filmin çevirisine girişmeyecek hem de filmi siteye yüklenen çeviriyle izlemiş olacaktım. Ancak aradan geçen 6 aya rağmen filmin çevirisinin yapılmadığını görünce (bazı hatalarına / eksiklerine ve olumsuzluklarına rağmen) bazı izleyiciler için ilginç bir deneyim olabileceğini düşündüğüm bu filmin Türkçe çevirisini yapmaya başladım. Aslında çeviriyi de 3-4 ay önce bitirdim. Ancak bazı sebeplerle öylece durdu bilgisayarımda çevirisini yaptığım bu filmin alt yazı dosyası. Bundan birkaç gün önce de aniden gelen Gülücük bir iştahla kontrollerini yapıp, son hâlini verdim çeviriye. Siz değerli dostlarla paylaşmak da böylece bugüne kısmet oldu.

Süresi kısa olan ve bu itibarla alt yazısının satır sayısı da çok fazla olmayan bu filmin Türkçe çevirisini yaparken ben çok keyif aldım. Umarım siz de izlerken aynı keyfi alırsınız...

“İyi seyirler” diliyorum...

TÜRKÇE ALT YAZI DOSYASINI
İNDİRMEK İÇİN:

Filmin Türkçe çevirisi tamamlanmış olup;
filmin alt yazı sayfasına yüklenen
Türkçe alt yazı dosyasına
aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz:

FİLMİ BENİM ÇEVİRİMLE
DOĞRUDAN İZLEYEBİLMENİZ İÇİN:

Türkçe çevirisini yaptığım bu filmi, isteyenlerin alt yazı ve/veya film dosyası indirmeden, doğrudan izleyebilmesi için (ve filmin Youtube'a yüklenmesi telif hakları açısından herhangi bir sorun teşkil etmediğinden) kendi hesabımdan Youtube’a yüklemiş bulunmaktayım. Filmin Türkçe alt yazısı filmin içine gömülü olup; video kalitesi, tarafımdan (isteğinize veya bilgisayar hızınıza göre) "HD 1080p" ve “720p” kalite / çözünürlükte olacak şekilde hazırlanmıştır. Filmi Türkçe alt yazılı olarak aşağıdaki ekrandan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler...

Living Space / Nazi Undead (Yaşam Alanı / Zombi Nazi) – 2018
(Türkçe Alt Yazılı Film)

KÜÇÜK BİR ARMAĞAN

Yazdıklarımı buraya kadar okuma sabrı gösteren siz değerli dostlara naçizane, küçük bir armağan olması bakımından; sözleri Özkan SAMİOĞLU’na, müziği ise Fikret KIZILOK’a ait olan ve yine hatırası önünde saygıyla eğildiğim müziğin büyük ustalarından Fikret KIZILOK'tan dinleyerek sevdiğimiz ve benim de kendi çapımda, karınca kararınca ve elimden geldiğince gitarım ve sesimle yorumlamaya çalışarak kendi hesabımdan Youtube’a yüklediğim "Gönül" isimli bu güzel şarkıyı siz değerli dostlarla paylaşmak istiyorum. Hatalarım için bağışlanmak dileğiyle…

Gönül (Fikret KIZILOK)
(Yorumlayan: gitarisyen)

İletiTarih: 26 Mayıs 2020 19:58
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Htmakina
Kore Sineması

İletiler: 3592

Htmakina
Kore Sineması
Yine eskisi gibi film ve çevirilerin hakkın da tüm bilgileri paylaşmışsın. Bilgiler ve çeviri için teşekkürler.

İletiTarih: 26 Mayıs 2020 20:22
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
antichrist

İletiler: 296

Özel mesaj gönder
antichrist
Çeviri için teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 26 Mayıs 2020 20:36
motion112233
Müdavim

İletiler: 1226

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Bravo abi, işte bu! Ben dediydim zaten kimse bu konularda gitarisyen abinin eline su dökemez diye. (Gerçi ne zaman dediydim onu hatırlamıyorum ama hahahahaha ) Neyse abi, şaka bir yana, bu özenli çeviri için her zamanki gibi teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. Saygılar

İletiTarih: 26 Mayıs 2020 21:09
archraist
Müdavim

İletiler: 3199

Özel mesaj gönder
archraist Müdavim
Teşekkürler . Emeğinize sağlık.

İletiTarih: 26 Mayıs 2020 23:29
SonNefesim
Uzak Doğu Sineması
Güvenilir Yükleyici

İletiler: 1947

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
SonNefesim
Uzak Doğu Sineması
Güvenilir Yükleyici
Ellerine sağlık

İletiTarih: 28 Mayıs 2020 00:14
atticus-tr

İletiler: 89

Özel mesaj gönder
atticus-tr
Üstad ellerine sağlık.

İletiTarih: 01 Haziran 2020 18:06
extremebrutal
Müdavim

İletiler: 643

Özel mesaj gönder
extremebrutal Müdavim
Elinize, emeğinize sağlık. Hem çeviri için hem de bu okuması keyifli duyuru iletisi için Saygılar

İletiTarih: 01 Haziran 2020 23:53
gitarisyen
Çevirmen

İletiler: 1284

gitarisyen Çevirmen
Sevgili Htmakina,
Sevgili antichrist,
Sevgili motion112233,
Sevgili archraist,
Sevgili SonNefesim,
Sevgili atticus-tr,
Sevgili extremebrutal;

İlginiz, mesajınız, yorumlarınız ve güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Benden de kucak dolusu sevgiler, saygılar, selamlar... Saygılar Saygılar Saygılar

İletiTarih: 06 Haziran 2020 13:40
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 9 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film