Giriş Kayıt

13 Reasons Why 2. Sezon Onayı Aldı

1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 09 Mayıs 2017 18:17

1999 

resim

Sabırsızlıkla beklediğimiz haber nihayet geldi! Netflix’in büyük beğeni toplayan dizisi 13 Reasons Why 2. sezon onayı aldı ve üzerine konuşmak istediğimiz çok şey var.

Ve beklenen haber geldi! 13 Reasons Why ikinci sezon onayı aldı. İzleyiciler olarak bu noktada üçe ayrılıyoruz. Hannah Baker’ın mayın tarlasına giren Asmalı Konak’ın Seymen Ağası misali yaşamasını umut edenler, dizinin tadında bırakılması gerektiğini savunanlar ve sezon finalindeki soruların cevaplanmasını isteyenler. Okumaya devam ettikçe konuya pek de objektif yaklaşmadığımı fark edeceksiniz. Zira Hannah için adalet nidaları atarak sokaklara dökülmeye hazırım. Gelelim bizi heyecanlandıran haberlere. Yapımcıların uzun süredir yeni bölümleri yapılandırmaya çalıştıklarını hatırlayacaksınız. Oyuncuların bir sezon daha çekme isteği, yazar Jay Asher‘ın olası bir devam kitabı yazma hayali, yapımcı Selena Gomez‘in kendine adeta projeye adamasına dek bütün ipuçları Hannah’nın hikayesinin bitmediğini gösteriyordu. Senarist Brian Yorkey‘ın açıklamalarına göre ise, ikinci sezonun gergin geçeceğini söyleyebiliriz.

resim

Hannah’ın üstleneceği kilit rol, Katherine Langford‘un kamera karşısında olacağının bir göstergesi. Bununla birlikte pek çok kişinin aklında aynı soru var: Bryce ceza alacak mı? Öte yandan Alex’in intihar etmediğine ilişkin teorilerin gerçekliğini de sorgulamakta fayda var. Peki Tyler’ın okulda toplu bir katliama yol açacağına inanıyor muyuz? Arkadaşları tarafından dışlanıp, karanlık bir yola giren Tyler’ın elindeki silahla ne yapmayı planladığı akılları kurcalayan bir diğer soru. Dahası Alex’in intihara kalkışmadığı aksine Tyler tarafından vurulmuş olabileceğini düşündünüz mü? Hannah’nın ölümden sonraki dava sürecine tanık olmamız da ihtimaller dahilinde. Üstelik kasetlerin Hannah’nın ailesinin eline geçtiğini hesaba katarsak, on üç sebebi öğrenmeleri an meselesi. Pretty Little Liars‘ın -ki yakında tüm sırların açığa çıkacağından bahsetmiş miydim?- izleyiciye sunduğu güzelliklerden biri zekice teoriler üretebilmek ve bunları insanlara aşılamak. Hal böyle olunca, Tyler ile ilgili teorilere bir göz atın derim.

13 Reasons Why
2017
13 Reasons Why
Dram / Gizem / Gerilim60 dk

Yönetmen: Gregg Araki, Kyle Patrick Alvarez, Carl Franklin
Jay Asher'ın aynı adlı kitabından uyarlanan 13 Reasons Why, lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden...
7.5 (317,622 Oy)

Kaynak: FilmLoverss

Yorumlar

kuzeydebiryer 09 Mayıs 2017 19:33
Netflix'e her girdiğimde izlesem mi diye aklımdan geçirdiğim bir dizi. Nedense daha başlamadım. Ama bu hafta içerisinde bu diziye bir şans vereceğim.
Molar34 10 Mayıs 2017 11:00
Bryce'in cezasız kaldığı bir sezon finali yakışmamıştı bence. İyi oldu ikinci sezonun olması.
Dava sonucunu da görürüz umarım ve ilk sezon kalitesini koruyabilirler. Hayırlısı Gülücük
kuzeydebiryer 10 Mayıs 2017 11:09
« Molar34 » yazdı:
Bryce'in cezasız kaldığı bir sezon finali yakışmamıştı bence. İyi oldu ikinci sezonun olması.
Dava sonucunu da görürüz umarım ve ilk sezon kalitesini koruyabilirler. Hayırlısı Gülücük

Fark etmeden spoiler aldım. Bakalım bugün diziye başlayacağım severim iyi dizileri
Molar34 10 Mayıs 2017 12:34
« kuzeydebiryer » yazdı:
Fark etmeden spoiler aldım. Bakalım bugün diziye başlayacağım severim iyi dizileri

Eyvah Şok Suçunun ne olduğunu söylemedim Allah'tan.. Utandı Gerçi haberin ikinci paragrafı tamamen spoiler ya, neyse...
Başlayınca arkası patır patır geldi, sürekli merak ettirdi. Beğenirsiniz umarım yakaladım

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film