Giriş Kayıt

Yeni Fantastic Four Filmi Dr. Doom İle İlgili Bambaşka Bir Şey Yapıyor

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 11 Kasım 2014 20:00

1305 

resim

Yani yalan olmasın, Josh Trank’in çektiği yeni Fantastic Four filmiyle ilgili duyduğum her şeyin sonucunda aynı şeyi düşünüyorum. Bu film ya gelmiş geçmiş en özgün, taze ve ilginç süper kahraman filmlerinden biri olacak, ya da açık ara en berbatlarından, bir naneye benzemeyenlerinden biri. Başta Trank ve filmin yazarı Simon Kinberg olmak üzere tüm yapımcılar o kadar fazla yeni şey deniyorlar ki, bu filmin ortalama ya da vasat olması gerçekten de bir sinemacılık mucizesi olur, orası kesin.

Ana dörtlüyü komple genç oyunculardan oluşturmaları, The Thing rolünü cılız Jamie Bell’e teslim etmeleri, filmin Trank’in bir önceki filmi Chronicle gibi tamamen “found footage”, yani Blair Witch / Paranormal Activity tarzı çekilmiş olması derken şimdi de Dr. Doom’u oynayacak Toby Kebbell’dan gelen açıklamalar çıktı ortaya.

Bu açıklamalara göre öncelikle karakterin ismi Victor Von Doom olmayacak. Burayla ilgili kimsenin bir problemi olduğunu zannetmiyorum. En gözü kara Marvel hayranı bile elini vicdanına koyarsa Victor Von Doom’un saçma sapan bir isim olduğunu size söyleyecektir. Karakterimizin bu filmdeki adı Victor Domashev. Olay yaratabilecek kısmı buradan sonra başlıyor. Domashev bir programcı. Hem de baya antisosyal bir programcı. Toby Kebbell’ın söylediğine göre Doom ismi, kendisinin internette kullandığı bir rumuz, takma ad. Karakterin köken hikayesi de bu addan geliyor.

Burada muhtemelen Ultimate evreninden biraz esinlenmişler. Orada adı Victor Van Damme olan Doom, aynı film versiyonu gibi bir programcıydı. Fakat antisosyal falan değildi. Açıkçası beni gıcık eden ayrıştırıcı da bu zaten. “Antisosyal nerd herkese savaş açar” hikayesi, daha bu sene Amazing Spider-Man 2’de işlendi. Doom’u Doom yapan şey o değil. Doom dediğin adamı, Marvel’ın en önemli kötü adamlarından biri yapan şey adamın kelimenin tam anlamıyla hükümet gibi bir herif olmasıdır. Doom totaliter bir devlet lideridir ve ona göre davranır. Atara gelmiş ergen hikayesinin çok klişe olmasını geçtim, Doom’un ana olayını da ölümüne atlayan bir mefhum bu…

Siz ne düşünüyorsunuz peki? Hakikaten fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce olur mu, Josh Trank bunu kotarır mı? Ne dersiniz?

Fantastic Four
2015
Fantastic Four
Aksiyon / Macera / Bilim-Kurgu100 dk

Yönetmen: Josh Trank
Tehlikeli, alternatif bir evrene ışınlanmaya çalışan dört genç bilim adamı şaşırtıcı güçlere kavuşurlar. Bu Dörtlü yeni yeteneklerini kullanmayı öğrenip, düşmana dönüşen eski bir arkadaşlarına karşı dünyayı kurtarmak için bir arada çalışmak...
4.3 (177,343 Oy)

Kaynak: Geekyapar

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film