Giriş Kayıt
Robin Hood 14 Mayıs 2010
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
mrumut
Emektar

İletiler: 733

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
mrumut Emektar
 Robin Hood 14 Mayıs 2010

Robin Hood
2010
Robin Hood
Aksiyon / Macera / Dram140 dk

Yönetmen: Ridley Scott
13. yüzyıl İngiltere'sinde, Robin ve haydutlardan oluşan çetesi, bir köyde yozlaşmaya baş kaldırır ve kral ile tebaaları arasındaki güç dengelerini değiştirmek için krallığa meydan okur. Ve ister bir kanun kaçağı olsun ister bir kahraman, basit bir...
6.6 (284,423 Oy)

resim

Yönetmen Ridley Scott

Senaryo Brian Helgeland Ethan Reiff

Görüntü Yönetmeni John Mathieson

Müzik Marc Streitenfeld

Gösterim Tarihi14 Mayıs 2010

Yapım : 2010
Ülke : Amerika İngiltere
Tür : Aksiyon, Dram

Oyuncu ..................Rol
Mark Strong ......Sir Godfrey
Russell Crowe ......Robin Hood
Kevin Durand..... Little John
Cate Blanchett ......Maid Marian
Matthew Macfadyen...... Sheriff of Nottingham
Danny Huston .....King Richard
Mark Addy Friar Tuck
William Hurt..... William Marshall
Max von .....Sydow
Scott Grimes .....Will Scarlet
Eileen Atkins...... Eleanor of Aquitaine
Léa Seydoux ......Princess Isabella
Oscar Isaac ......Prince John
Bronson Webb...... Jimoen
Robert Pugh ......Baron Baldwin

FRAGMAN

İletiTarih: 19 Şubat 2010 01:34
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Marvel
Eski Yönetici

İletiler: 4436

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Marvel Eski Yönetici
Hiç sevmediğim bir hikaye ama kadro yine iyi. İzlemek gerekecek:)

İletiTarih: 19 Şubat 2010 01:36
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Computer
Eski Yönetici

İletiler: 2648

facebook Özel mesaj gönder
Computer Eski Yönetici
Cate Blanchett Çok Seviyor Russell Crowe da var tabi. Bence yine de boş bir film olmaz diye düşünüyorum.

İletiTarih: 19 Şubat 2010 01:46
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kuzeydebiryer
Alıntı:
Gladiator, Body Of Lies, American Gangster

resim

Ridley Scott & Russell Crowe ortaklığı beni bugüne kadar hiç üzmedi başarısından emin olduğum yapımlardan birisi. Bir de zenginden alıp fakire dağıtan kahramanımız tıp kı Gladyatör de ki gibi işlenmişse o zaman unutulmazlar arasına da girer. Vizyon tarihine oldukça az kalması sevindirici.

İletiTarih: 06 Mayıs 2010 00:27
Ilkkan

İletiler: 451

Özel mesaj gönder
Ilkkan
afişi görünce gladiator dedim resmen, film falanda öyle olur büyük ihtimalle, sıkıcı. en azından yakışıklı soundtrackler çıkıyor buradan, hans zimmer yaparsa bi de tadından yenmez.

İletiTarih: 06 Mayıs 2010 03:12
edabauer

İletiler: 16

Özel mesaj gönder
edabauer
filme dün gece gittim.tabiki önyargılarım tavan yapmış haldeydi.ama sinema tutkum önyargılarımın önüne geçti iyikide geçti filme bayıldım.ridley scot ın tarihi filmlere olan tutkusu ki bu konuda başarılıda bulurum vede russel crowa olan tutkusu ki gladyatör,a good year filmlerindeki o izlemesi zevk veren russel crowu bu filmdede buldum. klasik sahnelerle bezeli,bildiğimiz kaçtı koptu koştu taytlı robin hooddan farklı ki buda döneminden dolayıdır.robin hood robin hood olmadan evvel ki zamanı anlatan,finalini de Sherwood ormanında tamamlayan eğlenceli bir film olmuş.

İletiTarih: 17 Mayıs 2010 09:22
mesene

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
mesene
Eger konuusnda o işlenmişse,
zenginden alıp fakire dağıtmak lazım gerçek hayatdada, Türk zenginleri ellerindeki parayı hak etmiyorlar.

İletiTarih: 17 Mayıs 2010 10:44
Wow!Signal

İletiler: 2779

Özel mesaj gönder
Wow!Signal
Güzel bir filmdi bence. Severek izledim.
Dikkatimi çeken bir konu oldu;
Filmde ekim için mısır tohumu arıyorlardı... 12. yüzyıldayız.... Oysaki Güney Amerika kökenli olan mısır , Amerika' nın bulunuşundan sonra 1500' lü yıllarda Avrupa' ya İspanyollar tarafından getirilmiştir, yaklaşık 300 yıl sonra .

Edit: Aslında Corn' a tahıl anlamı yüklemekte mümkün galiba...

İletiTarih: 05 Eylül 2010 01:20
byKush

İletiler: 6403

Özel mesaj gönder
byKush
« PANGeA » yazdı:
Dikkatimi çeken bir konu oldu;
Filmde ekim için mısır tohumu arıyorlardı... 12. yüzyıldayız.... Oysaki Güney Amerika kökenli olan mısır , Amerika' nın bulunuşundan sonra 1500' lü yıllarda Avrupa' ya İspanyollar tarafından getirilmiştir, yaklaşık 300 yıl sonra

Hollywood sineması da zaman-mekan uyuşmazlığını yaşıyor. İzleyicinin büyük bir bölümü geneldeki aksiyona baktığı için önemsenmiyor..

Hala dvd'yi elime alıp yerine koyuyorum.. O kadar çok izledik ki senaryoyu içimden gelmiyor.. Sinemanın Robin Hood'dan kurtulup William Tell'i ele almalarını öneriyorum.
Saygılar

İletiTarih: 05 Eylül 2010 13:50
Wow!Signal

İletiler: 2779

Özel mesaj gönder
Wow!Signal
Alıntı:
O kadar çok izledik ki senaryoyu içimden gelmiyor

Aslında onlar da bunun farkında ki Robin Hood' un Robin Hood olmadan önceki durumu anlatılıyor filmde. Farklı kesinlikle...

İletiTarih: 05 Eylül 2010 17:27
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film