Giriş Kayıt
The Leopard Son (1996)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 16 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
gitarisyen
Çevirmen

İletiler: 1284

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
gitarisyen Çevirmen
 [Tamamlandı] The Leopard Son (1996)

resim

The Leopard Son
1996
The Leopard Son
Belgesel87 dk

Yönetmen: Hugo Van Lawick
"The Leopard Son" Afrika'nın Serengeti Ovası'nda bir leopar yavrusunun, doğumu, büyümesi ve yetişkin hale gelmesinin gerçek hikâyesidir. Leopar yavrusunun yolculuğu her şeyi annesinin yanında keşfetmesiyle başlar ve vahşi doğada hayatta kalabilmek...
7.4 (174 Oy)

ÖZET:

Alıntı:
"The Leopard Son" Afrika'nın Serengeti Ovası'nda bir leopar yavrusunun, doğumu, büyümesi ve yetişkin hale gelmesinin gerçek hikâyesidir. Leopar yavrusunun yolculuğu her şeyi annesinin yanında keşfetmesiyle başlar ve vahşi doğada hayatta kalabilmek için gerekli becerileri kazanır. Ancak bir gün annesi ona son yemeği sağladıktan sonra bunun son yemeği olduğunu, bundan böyle kendi başına avlanması gerektiğini ve annesinin topraklarını terk etmesi gerektiğini anlar. Artık kendi başınadır ve vahşi doğada hayatta kalabilmek için öğrendiklerine güvenmek zorundadır. Doğup büyüdüğü topraklardan ayrıldıktan sonra yeni yerleri ve hayvanları keşfederken bir taraftan da içindeki yuva özlemi giderek büyümektedir.

Samimi bir anlatımla yavru bir leoparın yaşamının nefes kesen görüntülerine yer veren belgesel, bir yandan da bizi Serengeti'nin muhteşem manzaralarıyla başbaşa bırakıyor.

Harika doğa görüntülerinin olduğu bu güzel, sevimli ve samimi anlatıma sahip belgeselin çevirisine zevkle başladım. Birkaç gün içinde bitirmeyi umuyorum. İzleyecekler için, şimdiden iyi seyirler...

Çeviri; 2,19 GB'lık ve 29,97 FPS'lik "HDTV.Discovery.The.Leopard.Son.x264.720p.AC3.MVGroup.org" sürümü üzerinden yapılmakta olup, 25 FPS'lik sürüm için de uygundur.

NOT: Yaklaşık bir sene önce arşivime eklediğim ve o zamanlar kolayca bulunabilen bu güzel belgeseli (deneme amaçlı olarak tekrar torrent linklerinden indirmeye kalkıştığımda) şu anda internette bulmanın çok zor olduğunu gördüm. "Seed" eden sayısı "0" olduğundan, belgeseli izlemek isteyenlerin bulması neredeyse imkânsızdı. Ben de birkaç gün önce elimde bulunan "HDTV.Discovery.The.Leopard.Son.x264.720p.AC3.MVGroup.org" sürümünü bir torrent dosyası oluşturarak torrent sitelerinden birine yükledim. Şu anda "seed" sayısı (benimle birlikte) 5 kişi olarak görünüyor. Bu nedenle bu dosyayı birkaç hafta boyunca "seed" etmeye devam edeceğim.

21 NİSAN 2014 TARİHLİ EKLEME:

Belgeselin çevirisi tamamlanmış olup, izlemek isteyenler için alt yazının linki aşağıdadır.

THE LEOPARD SON (1996) - TÜRKÇE ALT YAZI

İletiTarih: 20 Nisan 2014 13:15
En son gitarisyen tarafından 26 Nisan 2014 21:24 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
hasangdr

İletiler: 1864

twitter Özel mesaj gönder
hasangdr
Kolay gelsin Saygılar

İletiTarih: 20 Nisan 2014 15:18
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Quaresmania
You talkin' to me?
EditörHaber Editörü

İletiler: 18370

facebook twitter Özel mesaj gönder
Quaresmania
You talkin' to me?
EditörHaber Editörü
Kolaylıklar dilerim. Saygılar

İletiTarih: 20 Nisan 2014 15:24
Melih Adıgüzel
Kontrol GrubuÇevirmen

İletiler: 1739

Özel mesaj gönder
Melih Adıgüzel Kontrol GrubuÇevirmen
Kolay gelsin abi. Saygılar Çeviriyorsun yetmiyor bir de torrent sitelerine yüklüyor, haftalarca seed ediyorsun.
Çeviri ve film aşkın hiç bitmesin sevgili gitarisyen. Hıhı

İletiTarih: 20 Nisan 2014 15:25
Mawashi
Bruce Lee Sineması
Yorumbaz

İletiler: 2538

Özel mesaj gönder
Mawashi
Bruce Lee Sineması
Yorumbaz
Kolay gelsin Saygılar

İletiTarih: 20 Nisan 2014 15:38
Barış K
Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiler: 7269

Barış K Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici
Kolaylıklar dilerim. Belgesel için safariye çıkma ihtimalin nedir abi? yakaladım Sadece çevirmediğini aynı zamanda yaşadığını bilen biliyor ne de olsa. Hıhı

İletiTarih: 20 Nisan 2014 15:47
AlCapone86

İletiler: 650

facebook twitter Özel mesaj gönder
AlCapone86
Kolay gelsin abi, saygıyla, heyecanla takip ediyoruz seni Saygılar

İletiTarih: 20 Nisan 2014 18:24
kurt_thewolf

İletiler: 9499

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kurt_thewolf
Sevgili ağabeyim gitarisyen yine o muhteşem sanatını belgesel aracılığı ile anlatacak bu kez. Çeviride kolaylıklar dilerim ağabey. Gülücük

İletiTarih: 20 Nisan 2014 20:08
LeonardoDaVinci

İletiler: 2180

Özel mesaj gönder
LeonardoDaVinci
Kolay gelsin. Saygılar

İletiTarih: 20 Nisan 2014 20:17
kokeen
Yorumbaz

İletiler: 464

Özel mesaj gönder
kokeen Yorumbaz
Kolay gelsin üstadım. Saygılar

İletiTarih: 20 Nisan 2014 21:08
gitarisyen
Çevirmen

İletiler: 1284

gitarisyen Çevirmen
Sayın hasangdr,
Sayın Quaresmania,
Sayın Melih Adıgüzel,
Sayın Guetta,
Sayın screable,
Sayın AlCapone86,
Sayın kurt_thewolf,
Sayın LeonardoDaVinci,
Sayın kokeen;

Çeviri süreci boyunca bu başlık altında yazmış olduğunuz mesajlar, yorumlar ve sözleriniz için çok teşekkür ederim.

« Melih Adıgüzel » yazdı:
Kolay gelsin abi. Saygılar Çeviriyorsun yetmiyor bir de torrent sitelerine yüklüyor, haftalarca seed ediyorsun.
Çeviri ve film aşkın hiç bitmesin sevgili gitarisyen. Hıhı

Sözlerin için çok teşekkürler sevgili Melih Adıgüzel.

Ben (bazı istisnalar olmakla beraber) genellikle vizyon ya da gündem filmlerinin çevirisini yapmadığım için popülaritesi fazla olmuyor. Bunun sonucunda da internette bu filmleri paylaşan sayısı az oluyor, zor bulunuyor ya da hiç bulunmuyor. Belki izlemek isteyen olur da, bir de bulmak için uğraşmasınlar düşüncesiyle çevirisini yaptığım son iki filmi internette daha kolay bulunur hale getirmek için elimden geldiğince uğraştım. Bundan sonra da, internette zor bulunduğunu gördüğüm / anladığım filmleri bir şekilde paylaşmaya çalışacağım.

« screable » yazdı:
Kolaylıklar dilerim. Belgesel için safariye çıkma ihtimalin nedir abi? yakaladım Sadece çevirmediğini aynı zamanda yaşadığını bilen biliyor ne de olsa. Hıhı

Aaaah, ahh... Yaramı deştin sevgili screable... Gülücük Hayatta en çok istediğim şeylerden biri vahşi doğaya gitmek ve yıllarca oradaki yaşamı inceleyerek kendimle baş başa kalmak. O yüzden bu belgeselcileri ne kadar kıskandığımı anlatamam. Gülücük

Bu belgeselin çevirisini yaparken de kesinlikle Serengeti'de olmak istedim ve bu yüzden sık sık iç geçirdim. (Gerçi Serengeti'de hayvandan çok "belgeselci" olduğu söyleniyor ama, olsun. Bana da yer bulunurdu herhalde.) Gülücük

« kurt_thewolf » yazdı:
Sevgili ağabeyim gitarisyen yine o muhteşem sanatını belgesel aracılığı ile anlatacak bu kez. Çeviride kolaylıklar dilerim ağabey. Gülücük

Rica ederim sevgili kurt_thewolf, sanat kim, ben kim? Ama illa sanattan bahsedeceksek; bu belgeselin çevirisini yaparken "sanat sanat içindir" ya da "sanat toplum içindir" anlayışlarından birini değil de, "sanat doğa içindir" anlayışını benimsedim. Bu yüzden de biraz yalın oldu galiba. Gülücük Ama sanat ne için olursa olsun, bu platformdaki her çevirmenin çevirisinin olduğu gibi bu çeviri de TA Aiesi için...

_____

Bu arada gevezeliğe daldım, unuttum: Belgeselin çevirisi tamamlanmış olup, izlemek isteyenler için alt yazının linki aşağıdadır.

THE LEOPARD SON (1996) - TÜRKÇE ALT YAZI

______

İletiTarih: 21 Nisan 2014 21:26
LeonardoDaVinci

İletiler: 2180

Özel mesaj gönder
LeonardoDaVinci
Harika eline sağlık. Saygılar

İletiTarih: 21 Nisan 2014 21:30
nano
Japon Sineması
Forum YönetmeniÇevirmen

İletiler: 1086

facebook Özel mesaj gönder
nano
Japon Sineması
Forum YönetmeniÇevirmen
Ellerinize sağlık.

İletiTarih: 21 Nisan 2014 21:40
hakanPolat

İletiler: 413

Özel mesaj gönder
hakanPolat
Teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 21 Nisan 2014 21:52
hasangdr

İletiler: 1864

twitter Özel mesaj gönder
hasangdr
Ellerine sağlık Gülücük

İletiTarih: 21 Nisan 2014 21:58
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 16 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film