Giriş Kayıt
Hangi sezonu izlediğinizi nasıl takip ediyorsunuz?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 12 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
proxy1
Hint Sineması

İletiler: 625

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
proxy1
Hint Sineması
 Hangi sezonu izlediğinizi nasıl takip ediyorsunuz?

Merhaba,

Dizileri sezon sezon izleme gibi bir alışkanlığım var.
Uzun soluklu dizilerde(Big bang theori, Fringe, Mad man gibi) hangi sezonda kaldığımı unutuyorum. Bazen izlediğim sezonu tekrar indiriyorum.

Hangi sezonu izlediğinizi, siz nasıl hatırlıyorsunuz veya bana ne tavsiye edersiniz?.

İletiTarih: 19 Ocak 2013 12:28
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kaanozan
Müdavim

İletiler: 160

Özel mesaj gönder
kaanozan Müdavim
bu konuda bende sıkıntı çekiyordum. çözümü şu yolda buldum:

öncelikle diziler diye bir klasör oluşturmakla işe başladım. ve izlediğim tüm dizileri ayrı ayrı klasörlerde belirttim. ardından sezonları ve en sonda hangi bölümde kaldığımı klasör olarak not ettim.

resim

resim

resim

İletiTarih: 19 Ocak 2013 12:53
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
misafir983

İletiler: 308

Özel mesaj gönder
misafir983
İzlediğim bölüm klasörüne, bölümün ismini yazıyorum. İzlemediklerim rakam olarak kalıyor. Böylece kaldığım yerden takip ediyorum.
Bölüm ismi takıntım olmadan önce, bölüm ismi yerine 'izledim' diye yazıyordum.
Aşağıdaki resimde, Family Guy dizisinin 5. sezon 9. bölümünde olduğumu görebiliyorum.

resim

İletiTarih: 19 Ocak 2013 13:14
En son misafir983 tarafından 19 Ocak 2013 13:22 tarihinde değiştirildi.
st. forester

İletiler: 1170

Özel mesaj gönder
st. forester
En son izlediğiniz sezonun veya bölümün hatırda kalması için mutlaka bir yerlere not düşülmesi şart.

Yoksa aradan belli bir zaman geçtikten sonra unutuluyor ve aynı bölümün tekrar izlenmesi can sıkıcı.

Basitçe bir text dosyasına izlediğiniz dizinin adını, son izlenen sezon/bölüm bilgisini not edebilirsiniz.

Örn.:

Breaking Bad...........S05E05
Fringe...................._S05E10
Game of Thrones......S02

...gibi. Saygılar

İletiTarih: 19 Ocak 2013 13:17
proxy1
Hint Sineması

proxy1
Hint Sineması
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi varmış.
Hepinize teşekkür ederim. Hıhı

İletiTarih: 19 Ocak 2013 13:27
One1Minute

İletiler: 1100

Özel mesaj gönder
One1Minute
Şu başlığın yardımı dokunabilir. Saygılar
http://www.turkcealtyazi.org/viewtopic.php?t=5236

İletiTarih: 19 Ocak 2013 13:30
Ephemerid
Eski Yönetici

İletiler: 2951

Özel mesaj gönder
Ephemerid Eski Yönetici
İndirdiğim dizi/film ne varsa hepsi "İzlenmeyenler" klasörünün içine atarım. İzledikten sonra ise ait olduğu yere taşırım. Bana göre en pratik yol.

İletiTarih: 19 Ocak 2013 13:46
Barış K
Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiler: 7269

Barış K Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici
Bir dizi izleme sitesinde kayıt tutuyorum. Gülücük) HDD'm bozulmadan önce böyle bir sorunum yoktu. Genelde izlemediğim bölümlerin altyazı isimleriyle dosya isimleri farklı olurdu. İzleyeceğim zaman altyazı dosyasının ismini bölüm ismiyle aynı yapardım. Ya da altyazıları ayrı bir klasöre ekler izledikçe bölüm klasörüne atardım. Ama HDD bozulunca bunların çok gereksiz olduğunu farkettim. yakaladım

İletiTarih: 19 Ocak 2013 14:13
proxy1
Hint Sineması

proxy1
Hint Sineması
Teşekkürler arkadaşlar.

İletiTarih: 19 Ocak 2013 15:23
asab26
Türk Sineması
Yorumbaz

İletiler: 1423

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
asab26
Türk Sineması
Yorumbaz
Öncelikle Aşağıdaki resimde göründüğü gibi dizileri klasörlere ayırıp dizi isimlerinin önüne yada sonuna dizi hakkında bilgileri ekliyorum. Örnek : Yeni sezon bekleniyor gibi.
İzlemeyi bitirmiş olduğum dizilerin başına "bitti" notunu ekliyorum ki o diziyi yeniden takip etme sorunu ile karşılaşmıyorum ayrıca bu dizi ne olmuştu ya gibi düşüncelerden kurtuluyorum.
Dizi eğer belli bir süre ara vermiş ise mutlaka dizinin ekranlanra dönüş tarihini ekliyorum.
Aşağıdaki ilk resimde görünen " The walking dead" gibi.

resim

Aşağıdaki resimde "The vampire diares" dizisinin bölümlerinin numaralanmış hali örnek olarak ekledim. 3 ile 7 arasındaki bölümleri izlemiş görünüyorum. Bir dizinin herhangi bir bölümünü izlesem dahi direk o bölümün numarasını yazıyorum ki böylece hangi bölümde kaldığımı unutmamış oluyorum.

resim

Bu resimde'de Game of Thrones dizisinin hangi sezonda kaldığımı hatırlamam için yaptığım bir uygulama.

resim

Veee bunu alışkanlık haline getirdiğim için hiç zorlanmıyorum Hıhı

Selametle Saygılar

İletiTarih: 19 Ocak 2013 20:22
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

PhalanX Eski Yönetici
Ben de www.episodecalender.com sitesini kullanıyorum. İzleyince bir tık, gerisini site hallediyor. Haftalık bölüm rehberi göndermesi de cabası. Daha iyisini görmedim. Hıhı

İletiTarih: 20 Ocak 2013 18:17
chandra

İletiler: 472

facebook Özel mesaj gönder
chandra
Ben ise en tembelinizim sanırım. Online dizi sitelerinden ilk bir-iki dakikalarını izleyerek kontrol ediyorum Hehehehe

İletiTarih: 20 Ocak 2013 18:21
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 12 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film