Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

renklizenci

 
Kayıt : 10 Ekim 2018
 • Yola Devam
  Yola Devam
 • Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum
  Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum
 • A Wonderful Cloud
  A Wonderful Cloud
 • Yaralı Kalpler
  Yaralı Kalpler
 • Argentina, 1985
  Argentina, 1985
 • avatar
  cambazzz
 • avatar
  abdullaharif
 • avatar
  R3hab
 • avatar
  Aquamarine
 • avatar
  SonNefesim
Son Yorumları
Lamb (2021)
13 Temmuz 2022
Aynı dönemlerde çıkan reklâm şampiyonu Titane'dan katbekat doyurucu, derdi güzel, kendi ilginç; puanlamanın mümkün olmadığı ama "İyi ki izlemişim" demekten de geri bırakmadığı nâdîde film. Vallâhi biz İzlanda dağlarından, kuzularından râzıyız.
Emergency (2022)
30 Mayıs 2022
Başlangıçta ortalama bir puanla geldim ama akabinde düşününce puanımı düşürdüm zira yönetmenin sinsi bir tavır içinde olduğunu düşündüm.

Irkçılığı mizâhî bir yolla ele alma fikrini sonuna kadar destekleyebilirim çünkü insanların zihinlerinde en etkili şimşekleri belki de onları güldürerek çakarsınız. Fakat burada yönetmen hem nalına hem mıhına vuruyor: siyahların korkularının gerçekliğini gösteriyor ama farklı bir yerde çaktırmadan siyahların dile yerleşen ırkçılığa gereksiz alınganlık gösterdiğini söylemeye çalışıyor, üstüne üstlük bütün siyahları uyuşturucu kullanıcılığı ve satıcılığı çerçevesine sığdırıp bir anlamda ırkçılığı meşrûlaştırmaya çabalıyor.

Kendisinin de bir siyah olduğuna çok şaşırdım. Eminim epey acılar çekmiştir ama sonraki filmlerinde herkese şirin görünme yolunu tercih etmek yerine bakış açısını derinleştirerek siyahları uyuşturucu satmaya mecbur bırakan saikleri ele almasını dilerim.
You Won't Be Alone (2022)
24 Nisan 2022
Bâzı filmler vardır, bittiğinde "Bu neydi?" dedirtir. Benim için You Won't Be Alone da bunlardan biriydi ama bunu izleyiciyi etki altına almasıyla değil, fazlasıyla kapalı diliyle negatif biçimde yaptı.

Filmin bir derdi olduğu belli, giriş sahnesiyle de beklentinizi inanılmaz derecede artırıyor ancak baştan sona kadar benzer olaylar anlaşılmayı sağlamayacak kadar ilginç bir tempoda devam etti durdu. Öyle ki imkânım olsa filmin ortalarında "N'oluyoruz, n'apıyorsunuz" filân diye araya girmek isterdim. Gülücük

Algılarım mı kapalıydı, yoksa okumalarda mı bulunmam gerekirdi bilmiyorum ama Get Out, Climax gibi bu tür psikolojik gerilim filmlerinin karakteristik, efsunlu yanlarının özümsenmesini istiyorsanız merâmınızı en azından birkaç yerde örtük dilden sıyırmanız gerekir. Nâçizâne fikrim budur.

Değerlendirmelere göre belki bir gün yeniden şans veririm ama şimdilik sınıfta kaldı maalesef.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023