Giriş Kayıt
Drop Dead Diva (2009)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 16 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
Saiyo

İletiler: 550

twitter Özel mesaj gönder
Saiyo
 [Çeviri] Drop Dead Diva (2009)
1. Sezon, kısmetse 2. sezon, kısmetse 3. sezon.

resim

Drop Dead Diva
2009
Drop Dead Diva
Komedi / Dram60 dk

Yönetmen: Michael Grossman, Robert J. Wilson, Jamie Babbit
Çok güzel ama ruhsuz bir manken adayı olan Deb, geçirdiği ölümcül bir trafik kazasının ardından cennetin kapısından geri gönderilir. Ancak dünyaya geri dönen Deb, artık eski Deb değildir. En azından görüntüsü. Çünkü o artık zeki, düşünceli ama...
7.5 (21,091 Oy)

İçerisinde fantazi öğeleri barındıran güzel bir dizi. Türü, "comedy-drama", "fantasy", "legal drama " olarak geçiyor.

Sarışın, fiziği yerinde bir model olan Debbie (Deb) Dobkins bir portakal kamyonuna çarpar ve üzerine bir yığın portakal düşmesi üzerine hayatını kaybederek doğruca Arafa geçer. Arafta, Deb'in hiç günahı olmadığı gibi sevabı da olmadığı anlaşılır. Çünkü o sığ bir insandır. yakaladım Görevli (melek) soruna çözüm ararken Deb üzerinde "geri dönüş" yazan bir buton görür ve basar. [...]

Jane Bingum, kilo problemi olan ama bunu aldırmayan zeki bir avukattır. Jane'in patronunun evli bir kadınla yatması üzerine kadının kocası patronunu vurmaya gelir ve Jane olayı yatıştırayım derken bir aksilik sonucu vurulur. [...]

İşte işler bu noktada kesişir. Jane ölür, ama Deb onun vücudunda tekrar hayata döner.
Ki bu Deb için hiç hoş değildir. Çünkü Jane onun istemediği bir fiziğe sahiptir. Dahası artık camı açılamayan bir ofisi vardır ve çikolatalı şeyler görünce yemeden duramaz hâldedir.
Ama bir şey çok hoşuna gitmiştir; o artık zeki bir insan olmuştur.

Kimseye bir şey çaktırmadan Jane'in hayatını yaşamaya çalışan Deb, artık insanlara yardımı dokunan, yararlı bir insan olma yolundadır.

3. sezona dayanmış olan bu dizi, Deb'in yani Jane'in bir insanın yalnızca dış görünüşüyle değil, yaptığı işlerle de güzel görünebileceğini bize gösterir nitelikte. (Ben ilk bölümden bu çıkarımı yaptım, takdir sizin. Jane'i de bir yere kadar kokoş yapar belki Çok Mutlu )

Dizideki diğer karakterler de gayet yerinde. Hepsine ısınıyorsunuz. Henüz ilk bölümünü izlememe rağmen, konusu ve işleyişinden tutun karakterlerine kadar beğendim. Dizinin soundtrack'i de yakında playlistimi oluşturacak gibi. Melek ama..

İlk bölümün çevirisini mümkün oldukça hızlı çıkartmaya çalışacağım. Yedi yüz küsür satır olması pek alışık olmadığım bir durum olduğu için biraz yavaş olacaktır tabii ben ne kadar hızlı olmaya çalışsam da. yakaladım

DVD Trailer'ı
Hepsini tanımasak da epey konuk oyuncu almış. Paula Abdul bile yeter zaten. Füüü üüü üü

resim

İletiTarih: 22 Haziran 2011 08:06
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
LoneStar
Amerikan Sineması

İletiler: 1458

facebook twitter Özel mesaj gönder
LoneStar
Amerikan Sineması
Kolay gelsin Serkan. yakaladım

İletiTarih: 22 Haziran 2011 08:58
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
dmg
Eski Yönetici

İletiler: 884

Özel mesaj gönder
dmg Eski Yönetici
Uzun bekleyişin meyvesi. yakaladım
Kolay gelsin.
Saygılar

İletiTarih: 22 Haziran 2011 11:00
Computer
Eski Yönetici

İletiler: 2648

facebook Özel mesaj gönder
Computer Eski Yönetici
Kolay gelsin.

İletiTarih: 22 Haziran 2011 12:39
Aranelevo

İletiler: 1891

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Aranelevo
Kolaylıklar. Saygılar

İletiTarih: 22 Haziran 2011 12:43
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
PhalanX Eski Yönetici
Kolay gelsin.

İletiTarih: 22 Haziran 2011 14:18
DyLeXia

İletiler: 595

Özel mesaj gönder
DyLeXia
Gördüm, gördüm Beeee
Kolay gelsin bakalım. Hiç haberim yoktu böyle bir dizinin varlığından merak ettim nasıl bir şeymiş şimdiden.

İletiTarih: 24 Haziran 2011 02:21
Mr_Nobody
İskandinav Sineması

İletiler: 6033

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Mr_Nobody
İskandinav Sineması
Kolay gelsin. Saygılar

İletiTarih: 24 Haziran 2011 14:06
nymph
Eski Yönetici

İletiler: 785

nymph Eski Yönetici
Kolay gelsin. yakaladım

İletiTarih: 24 Haziran 2011 14:07
Pre Ariant
Eski Yönetici

İletiler: 2385

Pre Ariant Eski Yönetici
İlahi Saiyo : )
Kolay gele. Melek ama..

İletiTarih: 25 Haziran 2011 00:17
Saiyo

İletiler: 550

twitter Özel mesaj gönder
Saiyo
resim

Heyoo Belki biraz uzun sürdü ama çevirirken çok keyif aldım Gülücük Cidden güzel dizi Gülücük

İletiTarih: 25 Haziran 2011 00:23
Pre Ariant
Eski Yönetici

İletiler: 2385

Pre Ariant Eski Yönetici
Belli, çok keyif almışsın. yakaladım
Eline sağlık. Melek ama..

İletiTarih: 25 Haziran 2011 00:36
dejavu2008
Çevirmen

İletiler: 297

Özel mesaj gönder
dejavu2008 Çevirmen
« Saiyo » yazdı:
resim

Heyoo Belki biraz uzun sürdü ama çevirirken çok keyif aldım Gülücük Cidden güzel dizi Gülücük

Bence uzun süren bir çeviri değildi. Ellerinize sağlık, teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 25 Haziran 2011 00:41
devilcrysis
Klasik Sinema
Emektar

İletiler: 2348

Özel mesaj gönder
devilcrysis
Klasik Sinema
Emektar
Kolay gelsin.

İletiTarih: 25 Haziran 2011 08:18
LoneStar
Amerikan Sineması

İletiler: 1458

facebook twitter Özel mesaj gönder
LoneStar
Amerikan Sineması
Ellerine sağlık serkan. Saygılar

İletiTarih: 25 Haziran 2011 10:07
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 16 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film