Giriş Kayıt
Reaper (2007-2009)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Computer
Eski Yönetici


Kayıt: 19.12.2008
İletiler: 2648
Şehir: Bulgaria / Kırdjali


facebook Özel mesaj gönder
Computer Eski Yönetici
 [Tanıtım] Reaper (2007-2009)

resim


Reaper
2007
Reaper
Macera / Komedi / Dram45 dk

Yönetmen: Stephen Cragg, James Head, Ron Underwood
Sam Oliver, şeytan için çalışan bir azraildir. Annesi ve babası zamanın da, kendi hayatlarını kurtarmak için Sam'in ruhunu 21 yaşından itibaren şeytana satmıştır. Ruhu şeytana ait olan Sam'in görevi, cehennemden kaçan ruhları yakalayıp tekrar şeytana...
7.8 (25,146 Oy)


Kahramanımız Sam, liseyi zar zor bitirmiş, hâlâ ailesiyle birlikte yaşayan, Work Bench adlı yapı markette çalışan, sıradan bir hayat süren normal bir gençtir. Ancak Sam’in oldukça sıradan giden bu hayatı 21 yaşına bastığı gün başına gelen inanılması güç olay sonrasında tamamen değişir. Karşısına çıkan Şeytan, Sam’e kendisiyle çalışması gerektiğini söylemektedir.

Sam’i Şeytan’la çalışmaya zorlayan şey ise vakti zamanında anne ve babasının Sam’in ruhunu Şeytan’a satmış olmasıdır. Sam daha doğmadan önce babası çok ciddi bir hastalık geçirir. Umutsuzluğa düştükleri bir anda Şeytan çıkagelir ve bir tedavi sunar. Ancak tedavi karşılığında onlara, ilk doğan çocukları 21 yaşına geldiğinde onun ruhunu almayı şart koşar. Sam’in anne ve babası da “Biz de çocuk yapmayız, olur biter.” diye düşünür ve bu teklifi kabul eder. Ancak tabii Şeytan’la aşık atamazlar ve Şeytan kurduğu düzenle ailenin bir çocuk sahibi olmasını sağlar. Artık Şeytan’ın tek yapması gereken o çocuğun 21 yaşına gelmesini beklemektir.


resim


Sam 21′ine bastığı gün Şeytan’la tanışır. Şeytan ona olan biteni anlatır, ruhunun kendine ait olduğunu ve bundan dolayı onun için çalışması gerektiğini söyler. Şeytan, cehennemden kaçan asi ruhları tekrar cehenneme yollama görevi için Sam’i seçmiştir. Sam bu görevi kabul etmezse annesini cehenneme götürmekle onu tehdit eder. Sam istemeyerek de olsa Şeytan’la anlaşmak zorunda kalır ve ruh avcılığı görevini kabul eder.

Şeytan, cehenneme gönderilecek her ruh için Sam’e farklı farklı alet edavatlar verir. Sam, bunları kullanarak ruhları yakalayıp cehenneme geri göndermelidir. Bu işte de yalnız değildir. Durumunu bilen, yine onun gibi Work Bench’te çalışan iki arkadaşı daha vardır. Bert “Sock” Wysocki ve Ben. Sock, aynı zamanda Sam’in kankasıdır. İkisi çocukluktan beri birbirlerini tanırlar. Oldukça garip hal ve hareketlere, çılgınca fikirlere sahip olan Sock, Şeytan’la olan işbirliğinde her daim Sam’in yayındadır. Sam’in, olandan bitenden habersiz, yine Work Bench’te çalışan Andi adında bir de platonik aşkı vardır. Aslında Andi de Sam’e karşı boş değildir ancak ikili bir türlü duygularını birbirine açamaz ve garip bir arkadaşlık sürdürür.


resim
resimİletiTarih: 22 Ocak 2011 16:15
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film