Giriş Kayıt
The Evil Dead (Şeytan Ölüsü) [1981]
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 8 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
ayasofya

İletiler: 575

Özel mesaj gönder
ayasofya
 [Tamamlandı] The Evil Dead (Şeytan Ölüsü) [1981]

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

The Evil Dead
1981
The Evil Dead
Korku85 dk

Yönetmen: Sam Raimi
Baş kahraman Ash, sevgilisi Linda ile birlikte, yanlarına başka bir çift (Scotty ve Shelly) ve arkadaşları Cheryl'i alarak, Tennessee ormanındaki bir kulübeye haftasonu tatillerini geçirmeye giderler. Kulübenin mahzeninde ölülerin kitabı Necronomicon'u (Book...
7.4 (233,876 Oy)

"Benim için" yeri asla değişmeyen "Bir Numaralı Favori Filmim"
Bu filme bir altyazı borcum vardı ve bu filme yakışır mükemmellikte bir altyazı yapmaya çalıştım. Çeviri haricinde diyalogların teknik düzenlemesini de en mükemmel şekliyle yapmaya çalıştım. Elimden geldiğince tabii..

Haftasonu tatili için dağların eteklerinde bulunan bir kulübeye giden gençlerin bir yıkıma, bir yıkılışa, adım adım yok oluşa doğru ilerleyişini, arkadaşlığı, dostluğu, sevgiyi, aşkı, ihaneti, melankolizmi, hüznü, ıssızlığın ortasındaki yalnızlığı, 80'ler sinemasına özgü bir üslupla anlatan, "bana göre" korku filmlerinin hem anası hem de babası olan bir film.

Eleştirmenler bu filmi, 80'ler korku sinemasına ruh veren, ilham kaynağı olan bir film olarak nitelemekteler. 80'ler ruhunun fitilini ateşleyen film de denebilir.

Bu filmin 2020 model Türkçe altyazısı,
Filmin yönetmeni SAM RAIMI'yi sevenlere ve bu filmin değerini bilenlere gelsin...

İletiTarih: 21 Şubat 2020 01:01
En son ayasofya tarafından 22 Şubat 2020 19:58 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
SonNefesim
Uzak Doğu Sineması
Güvenilir Yükleyici

İletiler: 1947

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
SonNefesim
Uzak Doğu Sineması
Güvenilir Yükleyici
Ellerine sağlık

İletiTarih: 21 Şubat 2020 01:42
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
archraist
Müdavim

İletiler: 3199

Özel mesaj gönder
archraist Müdavim
Teşekkürler . Emeğinize sağlık.

İletiTarih: 21 Şubat 2020 02:18
ango

İletiler: 299

Özel mesaj gönder
ango
Ellerinize sağlık Saygılar

İletiTarih: 21 Şubat 2020 04:36
Htmakina
Kore Sineması

İletiler: 3592

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Htmakina
Kore Sineması
Ellerinize sağlık.

İletiTarih: 21 Şubat 2020 09:37
adze55
Müdavim

İletiler: 1616

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
adze55 Müdavim
Eline ve yüreğine sağlık. Saygılar Teşekkürler.

İletiTarih: 21 Şubat 2020 11:12
ha46792

İletiler: 834

Özel mesaj gönder
ha46792
Bu film küçükken beni "Kurt adam Londra'da" dan sonra ölümüne korkutan, ama korku bağımlısı yapan mihenk taşlarından biridir. Tekrar yorumlamışsın...

resim

İletiTarih: 21 Şubat 2020 19:38
ayasofya

İletiler: 575

Özel mesaj gönder
ayasofya
« ha46792 » yazdı:
Bu film küçükken beni "Kurt adam Londra'da" dan sonra ölümüne korkutan, ama korku bağımlısı yapan mihenk taşlarından biridir. Tekrar yorumlamışsın...

resim

Altyazının tartışmasız tek ustası ha46792 kardeşim, belkide "An American Werewolf in London" ve "The Evil Dead" filmleri olmasa, o 80'li yıllara ait muhteşem çevirilerinden mahrum kalacaktık. Bu durum, özellikle insanları çok etkileyen filmlerin gücünün göstergesi sanırım.
An American Werewolf in London filmi ise benim sıralamamda her zaman ilk 5 içindedir.

İletiTarih: 21 Şubat 2020 20:08
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 8 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film