Giriş Kayıt

Janelle Monáe'nin Başrolünü Üstlendiği Korku Filmi Antebellum'dan Tanıtım Fragmanı Geldi

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 22 Kasım 2019 16:32

361 

resim

Hidden Figures ve Moonlight ile tanınan Janelle Monáe’nin başrolünü üstlendiği, korku türündeki Antebellum’dan tanıtım fragmanı yayınlandı. Get Out ve Us’ın yapımcılarının imzasını taşıyan film, önümüzdeki yıl vizyona girecek.

Hayal kırıklığı yaratan yeniden çevrimler, devam filmleri ve hepsi birbirine benzeyen slasherlar ile gerileme dönemine giren korku sineması, son yıllarda birbirinden iyi yapımların art arda geldiği bir rönesansa sahne oldu. Korku sinemasının yeniden canlandırılmasına A24 ve Blumhouse Productions gibi bağımsız film şirketleri öncülük ederken, Lionsgate de bu alanda dikkat çekici yapımlara imza atan stüdyolardan biri oldu. The Cabin in the Woods ve Green Room gibi beğeni kazanan korku filmlerine imza atan Lionsgate, önümüzdeki yıl da Antebellum ile bu alanda adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Şarkıcı kimliğiyle tanınan, son yıllarda ise Hidden Figures ve Moonlight gibi filmlerdeki performansıyla oyunculuk konusunda da iddialı olduğunu gösteren Janelle Monáe‘nin başrolünü üstlendiği Antebellum için tanıtım çalışmalarına başlayan Lionsgate, filmden ilk tanıtım fragmanını yayınladı. Yayınlanan bu tanıtım fragmanı filmin konusu hakkında çok fazla detay barındırmasa da, vadettiği hikâyeyle merak uyandırmayı başardı. Çünkü bu fragmana bakılırsa film Amerikan İç Savaşı ile günümüz arasında gidip gelen bir hikâye anlatacak.

Antebellum’u merak uyandıran bir korku filmine dönüştüren bir diğer unsur da Get Out ve Us gibi beğeni kazanan iki korku/gerilim filminin yapımcılarının bu film için yeniden bir araya geliyor olması. Get Out ve BlacKkKlansman ile iki kez Oscar adaylığı kazanan Sean McKittrick ve BlacKkKlansman ile Oscar adaylığı kazanan bir diğer isim olan Raymond Mansfield filmin yapımcıları arasında yer alıyor.

Daha önce dikkat çekici kısa filmlere imza atan Gerard Bush ve Christopher Renz (Bush+Renz) ikilisinin yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Janelle Monáe’ye Marque Richardson II, Eric Lang, Jack Huston, Kiersey Clemons, Jena Malone, Tongayi Chirisa, Gabourey Sidibe, Rob Aramayo ve Lily Cowles eşlik ediyor.

ABD’de 24 Nisan’da vizyona girecek olan filmin Türkiye’deki vizyon tarihi şimdilik belirsizliğini koruyor.

Antebellum
2020
Antebellum
Gerilim

Yönetmen: Gerard Bush, Christopher Renz
Günümüzde başarılı bir yazar olan ve kadın hakları için mücadele veren Veronica Henley, anlam veremediği bir şekilde kendisini köleliğin hâlâ devam ettiği 19. yüzyılda, geçmişteki akrabalarıyla birlikte buluyor. Köleliğe zorlanan Veronica’nın hem...

Kaynak: FilmLoverss

Yorumunuz

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film