Giriş Kayıt
Dinosaur from the Deep (1993)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 12 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
ssniper

İletiler: 739

Özel mesaj gönder
ssniper
Üstat Jean Rollin başrolde

resim

Dinosaur from the Deep
1993
Dinosaur from the Deep
Macera / Korku / Bilim-Kurgu

Yönetmen: N.G. Mount
Yıl 2004. İdam cezasının kaldırıldığı bir dünyada, bir caninin yaptıklarının karşılıksız kalmaması ve idam edilebilmesi için zamanda yolculukla Jura çağına gidilmesi infazın orada icra edilmesi planlanmaktadır. Ancak finans sıkıntıları nedeniyle...
3.6 (73 Oy)

Aslında, kelimelerin kifayetsiz kaldığı şeyleri yazmak üzereyim. Büyük hayranı olduğum, birçok KORKU filmine imza atmış, Fransız Yönetmen, Senarist ve Oyuncu Jean Rollin'in başrolde olduğu bir film olduğu için Türkçe altyazıya kavuşturmak istedim. Ancak, izlerken hayli zorluk çektim. Gerekçesine gelince, Alien {Yaratık} filminin 1979 yılında, Jurassic Park filminin 1993 yılında çekildiği hatırlayın önce, daha sonra bu filmlerde insanı cezbeden görsel efektleri anımsayın. Bilahare, bu film hakkındaki tüm beklentilerinizi sıfırlayın, hatta - 1500 yapın. Sonra da içinize sinerse, 10 dakika olsun katlanabilirseniz izleyin, derim. Bu filmin görsel efektlerini üstlenen arkadaş bu işi bıraksın, bizim işhanında çaycılık yapsın. (Gerçi onu bile başarabileceğinden emin değilim ya.) Aşağıdaki fragmanı izleyince ne demek istediğimi gayet net anlayacaksınız. Konu olarak ilginç (ve dahi taklit) bir konu seçmekle beraber, bunu filme pek yansıtamamışlar. KORKU manyağı olmama, izlediğim KORKU janrında eserlere tavizsiz 6 ila 10 arasında not verme prensibime rağmen, (buna hiç şaşırmayın) bu filme 10 üzerinden 5 verdim. (KORKU filmlerinde en düşük notum normalde 6!!) Neden mi bu filmi çevirdim? Sırf üstat Jean Rollin'in hatrına. Eğer üstadın hatrına bu filmi izlemeye niyetli olan varsa, olmaz ya sonuna kadar sabredip de tamamlamayı başarabilen olursa, o arkadaşları gözlerinden öpüp, tebrik ediyorum. Zoru başarmışlar, demektir. Bu kez usulen, "keyifli" seyirler. Saygılar

Altyazı Sayfası: http://www.turkcealtyazi.org/mov/0322030/dinosaur-from-the-deep.html

Alıntı:
KONUSU: Yıl 2004. İdam cezasının kaldırıldığı bir dünyada, bir caninin yaptıklarının karşılıksız kalmaması ve idam edilebilmesi için zamanda yolculukla Jura çağına gidilmesi infazın orada icra edilmesi planlanmaktadır. Ancak finans sıkıntıları nedeniyle bu yolculuk gerçekleştirilemeyince, bilimsel bir keşif gezisinden de istifade ile Dünya'nın ikiz gezegeni Terra'ya yolculuk planlanır. Zamanla dünyanın çöplüğü haline gelmiş olan bu gezegenin sakinleri, misafirlerini hiç de hoş karşılamayacaktır.

SÜRÜM BİLGİSİ

(Aşağıdakilerin hepsi de aynı filmin ed2k linkidir:)

Dinosaur from the deep - vos eng. - Cutrefilms 1434.mkv

Dinosaur From The Deep 1993 VHSRip VOSE.mkv

Dinosaur from the deep frances subtitulada en ingles 1993.mkv

İletiTarih: 20 Temmuz 2018 20:39
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
extremebrutal
Müdavim

İletiler: 643

Özel mesaj gönder
extremebrutal Müdavim
İzlemeyelim diye elinden geleni yapmışsın ama yine de izleyeceğim!!! Şok hahahahaha

Ellerine sağlık.. Saygılar

İletiTarih: 20 Temmuz 2018 21:45
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ayasofya

İletiler: 575

Özel mesaj gönder
ayasofya
Çeviri için teşekkürler.. Bu tarz filmlerin Türkçe altyazısı yok denecek kadar az! Tercihin içinde ayrıca teşekkürler.

İletiTarih: 21 Temmuz 2018 00:22
ssniper

Özel mesaj gönder
ssniper
« extremebrutal » yazdı:
İzlemeyelim diye elinden geleni yapmışsın ama yine de izleyeceğim!!! Şok hahahahaha

Ellerine sağlık.. Saygılar

"İzlemeyelim" demeyelim de, sürprizle karşılaşmayın diye...
Bazı arkadaşlar, indirip izledikten sonra bir güzel saydırıyorlar. Ben şimdiden nasıl bir şeyle karşılaşacağınız söyleyeyim de ona göre herkes bilsin istedim.

Hani "düşük bütçeli", B sınıfı filmler var ya bu onlardan değil, bunu düşük bütçeyle değil, tamamen "bedaya" çekmişler. Ama her türün kendince bir izleyicisi oluyor. Belki böylelerinin de seveni vardır... Aslında KORKU değil de, KOMEDİ olarak iyi gidebilir aslında... Ben bazı sahnelere çok gülmüştüm. Hatta, "adamlar biraz da dalga mı geçmek için böyle bir film çekmişler acaba?" diye de sormadım değil..

İletiTarih: 21 Temmuz 2018 00:52
archraist
Müdavim

İletiler: 3199

Özel mesaj gönder
archraist Müdavim
Teşekkürler . Emeğinize sağlık .

İletiTarih: 21 Temmuz 2018 03:25
ha46792

İletiler: 834

Özel mesaj gönder
ha46792
Sevgili üstat, bende izlemedim,ama izleyeceğim.
Evet. Bazı filmler çok yavan olabiliyor.
Hatta biraz daha üste taşıyayım, izlerken "göz tecavüzüne" uğradığını hissediyor insan.
Çeviri yaparken "bu kadar da olmaz ki" dediğini duyabiliyorum.
Ama birilerine saygı duyduğunda bu katlanabilinir oluyor. Bende böyle çok söylendim.
Görünüşe bakılırsa İMDB bonkör davranmış.
Emeğine sağlık. Bazen yolda böyle tümsekler olabiliyor.

İletiTarih: 21 Temmuz 2018 10:26
ssniper

Özel mesaj gönder
ssniper
« ha46792 » yazdı:
Sevgili üstat, bende izlemedim,ama izleyeceğim.
Evet. Bazı filmler çok yavan olabiliyor.
Hatta biraz daha üste taşıyayım, izlerken "göz tecavüzüne" uğradığını hissediyor insan.
Çeviri yaparken "bu kadar da olmaz ki" dediğini duyabiliyorum.
Ama birilerine saygı duyduğunda bu katlanabilinir oluyor. Bende böyle çok söylendim.
Görünüşe bakılırsa İMDB bonkör davranmış.
Emeğine sağlık. Bazen yolda böyle tümsekler olabiliyor.

Yerden göğe kadar haklısın... Sen 80'lerde uzmansın, iyi bilirsin. O zamanın teknolojisi bir yere kadar, adamlar değişik ışık oyunlarıyla, makyajlarla bir şeyler yapmaya çalışmışlar, hoş görülebilir bir şey. Yukarıda belirttiğim gibi, hem o zamanlarda hem de daha öncesinde çok daha iyi örnekler varken, kolayına kaçıp da bu şekilde film(!) çekmeleri ayıp oluyor hani. Öncelikle izleyiciye saygısızlık. 1910-1920'li yıllarda seyrettiğim (şu an adını hatırlayamadığım) bir sessiz film vardı. Oradaki dinozor tiplemeleri dahi buna on basardı. Bu filmi seyrederken defalarca "şaka mı ya bu?" dedim inan... İnsan çevirdiği filmi kötüler mi, o kadar yani.

İletiTarih: 21 Temmuz 2018 10:42
glade45

İletiler: 177

Özel mesaj gönder
glade45
sayın ssniper, emeğinize sağlık.... Süperrrrrr

İletiTarih: 21 Temmuz 2018 19:54
peaceflower

İletiler: 459

twitter Özel mesaj gönder
peaceflower
Ellerine sağlık hocam. Saygılar Ne tür ama, hem korku hem de bilim kurgu.

İletiTarih: 24 Temmuz 2018 20:17
ssniper

Özel mesaj gönder
ssniper
« peaceflower » yazdı:
Ellerine sağlık hocam. Saygılar Ne tür ama, hem korku hem de bilim kurgu.

Bence yukarıda açıkladığım nedenlerden ötürü sadece komedi olur...
Alien ile Jurassic Park arası bir şey yapmaya çalışmışlar olmamış.

İletiTarih: 24 Temmuz 2018 23:27
peaceflower

İletiler: 459

twitter Özel mesaj gönder
peaceflower
« ssniper » yazdı:
Bence yukarıda açıkladığım nedenlerden ötürü sadece komedi olur...
Alien ile Jurassic Park arası bir şey yapmaya çalışmışlar olmamış.

Tamam bazı filmlerde çok saçma şeyler olabiliyor, hatta komik efektler ama insan kendini izlemekten alamıyor, değil mi? Şok

İletiTarih: 25 Temmuz 2018 04:39
ssniper

Özel mesaj gönder
ssniper
« peaceflower » yazdı:
Tamam bazı filmlerde çok saçma şeyler olabiliyor, hatta komik efektler ama insan kendini izlemekten alamıyor, değil mi? Şok

Aynen öyle... Yine de seyredeceksen, keyifli seyirler. Saygılar

İletiTarih: 25 Temmuz 2018 05:13
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 12 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film