Giriş Kayıt
Marie Curie - 2016 - Çeviri İstek
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
nataraj marble

İletiler: 388

Özel mesaj gönder
nataraj marble
 Marie Curie - 2016 - Çeviri İstek

resim

Marie Curie
2016
Marie Curie
Biyografi / Dram / Romantik100 dk

Yönetmen: Marie Noelle
20. yüzyıla damgasını vuran bir kadının tutku dolu hikayesi… Nobel Ödülü sahibi ilk kadın Marie Curie’nin, erkeklerin baskın olduğu bir toplumda başarılı bir bilim insanı olmak için verdiği ilham verici mücadelesi. 2016 Hamburg Film Festivali Art Cinema...
5.6 (1,612 Oy)

20. yüzyıla damgasını vuran bir kadının tutku dolu hikayesi… Nobel Ödülü sahibi ilk kadın Marie Curie’nin, erkeklerin baskın olduğu bir toplumda başarılı bir bilim insanı olmak için verdiği ilham verici mücadelesi.
2016 Hamburg Film Festivali Art Cinema Ödülü Adayı

1905’te kocası Pierre ile radyoaktif maddelerin keşfi üzerine Nobel Ödülü kazandıktan sonra Marie, hayatında yeni zorluklarla karşılaşacaktır. Fransa’da araştırmalarına devam etmeye karar veren ikili burada çocukları için de yeni bir hayat kurmak ister. Ancak büyük bir aşkla bağlı olduğu Pierre hayatını kaybedince Marie, araştırmalarına tamamen yabancı olduğu bu ortamda tek başına devam etmek zorunda kalır. Burada hem yaşadığı aşk, hem de bilimle uğraşan başarılı bir kadın olarak toplumun tabularıyla karşılaşsa da Marie asla pes etmez.

İki farklı alanda Nobel ödülüne sahip ilk ve tek bilim insanı olan Marie Curie’nin ölümsüzleşen ismi ve çalışmaları günümüzde de birçok insana ilham vermeye devam ediyor.

Filmin çevirisi "MkvCage" sürümü üzerinden yeniden sağlam bir yapılırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

İletiTarih: 25 Kasım 2017 08:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Fox_Mulder

İletiler: 14

Özel mesaj gönder
Fox_Mulder
Bilim insanlarının hayatını anlatan filmleri çok seviyorum. İnşallah yarından itibaren çevirmeye başlıyorum.

İletiTarih: 04 Aralık 2017 01:25
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
nataraj marble

İletiler: 388

Özel mesaj gönder
nataraj marble
« Fox_Mulder » yazdı:
Bilim insanlarının hayatını anlatan filmleri çok seviyorum. İnşallah yarından itibaren çevirmeye başlıyorum.

teşekkürler.

İletiTarih: 10 Aralık 2017 22:10
H737
Yorumbaz

İletiler: 529

Özel mesaj gönder
H737 Yorumbaz
Marie Curie hakkında çok uzun zaman önce TRT'de gösterilen bir film daha izlemiştim. Sanırım ortaokul yaşlarımdaydım. Meydan Larousse'den okuduğum bir konu ile ilgili olarak bunu bir film olarak izlemek çok hoşuma gitmişti ve hala o filmi hatırlarım. Aradna geçen bu kadar uzun yıllardan sonra yeniden bir versiyonun çekilmesine çok sevindim.

İletiTarih: 11 Aralık 2017 22:35
deckard

İletiler: 106

Özel mesaj gönder
deckard

İletiTarih: 18 Ekim 2018 14:46
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film