Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

H737

Yorumbaz
 
Kayıt : 02 Ocak 2011
D.Günü : Kasım 01, 1970 (53) Akrep
 • Little Boy
  Little Boy
 • Sisu
  Sisu
 • Bursa Bülbülü
  Bursa Bülbülü
 • 65
  65
 • Champions
  Champions
 • Avatar: Suyun Yolu
  Avatar: Suyun Yolu
 • avatar
  kuzeydebiryer
Son Yorumları
Sisu (2022)
07 Ocak 2024
Uçakta başladım seyretmeye 10. dakikada "uçakta bu kadar vahşet seyredilmez" diyip bıraktım.Bir an için bir tarantino filmi seyrediyorum sandım. o kadar çok kan ve parçalanma vardı ki! bir yere kadar filmi ilgi ile izledim bu tarantino benzerliğini bir kenara bırakıp. Özetlerde bahsi geçen "sisu"nun anlamını anafikire alarak , filmin sonlarına doğru bazı sahnelerin biraz abartılmış olmasını "tamam , bu da yönetmenin tercihi diyecek bişey yok" diyerek izledim. Olur, ne yapalım adamın canı böyle istemiş. Fakat en son kısmı koymasa ve burayı farklı işleysedi, filmi aynı ilgi ile bitirmiş olacaktım. Diğer bir yorumda geçen Marvel ebnzetmesine katılamıyorum zira film bir süper kahraman filmi değil. ADamların kendi kültürü içinden gelen bir felsefeyi anlatıyor. Tarih kitapları bu adamların savaşçı bir ruha sahip olduklarını yazarlar(iskandinav olarak), buna uygun bir kurgu bütünlemesi olmasını isterdim , son kısımı bu filmin final aksiyonuna pek uymamış gibi bana göre.

Geri kalanına tekrar gelirsem. Genel olarak savaş koşullarını tüm çıplaklığı ile anlatan gerçekçi bir prodüksiyon. Mideniz zayıfsa bilemem, sevgiliyle felan seyredilecek cinsten değil. Çocuklara da izletmeyin. Doğa ortamında geçtiğinden ve filmin konus gereği diyalog çok olmadığından sessiz sayılabilir. Filmin çekim tekniği siyah beyazmış havası yaratıyor ama değil. Yinede hala gözümün önüne siyah beyazmış gibi geliyor. Bir sinema şaheseri olmadığı açık, kendi içinde Fin ulusal sineması adına bakmak lazım. Yapacak daha iyi bir işiniz yoksa seyredilir.
65 (2023)
03 Aralık 2023
Bir umut beslemiştim filme ama umduğum gibi çıkmadı. Biraz daha karmaşık, derinlik içeren bir konu ve kurgu olmasını beklerdim. Vasat bir bilimkurgu-apokaliptik film. Adam Driver için çerez olsa gerek...Çok vaktiniz varsa izleyin ama şart da değil.
Champions (2023)
29 Ekim 2023
Hangi türden olursa olsun spor konulu filmler ilgili çekiyor. Özellikle takım formatlı olanlar, gerçekten yaşanmış hikayeler yada gerçeğe yakın kurgulanmış olanlar.
Oldukça naif, izlemesi keyifli, eğlenceli bir filmdi.
Sürprizbozan: Göster

Bu arada yukarıda filmin özetinde "zihinsel engelli" yazılmış ama "down sendromlu" demek daha doğru. Down sendromu tamamen farklı birşey..
İspanyol versiyonunu seyrettiğimi hayal meyal hatırlıyorum ama emin de değilim.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024