Giriş Kayıt

"Hudutların Kanunu" Criterion Collection'da!

1. Haberler
  2. Sinema
koraycanses - 11 Aralık 2017 07:57

2050 

resim

Ömer Lütfi Akad'ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı, Yılmaz Güney'in başrolünü üstlendiği 1966 yapımı film "Martin Scorsese'nin Dünya Sineması Projesi" kapsamında Criterion Collection'a dahil edildi. Aynı zamanda restore edilip tadilattan geçirilen film bu seçkide yer alan diğer filmlerin de bulunduğu DVD içerisinde satışa sunuldu.

Böylece Metin Erksan'ın "Susuz Yaz" filminden sonra bu koleksiyona eklenen ikinci Türk filmi oldu.

Hudutlarin kanunu
1966
Hudutların Kanunu
Suç / Dram71 dk

Yönetmen: Lütfi Akad
Sınırda kaçakçılık yapan Hıdır, ektiği toprak çoraksa ve sürdüğü tarla kumsa yapabileceği tek işi yapmaktadır. Karşı taraftan buraya koyun gibi hayvanları kaçırarak hayatını kazanmaya çalışan Hıdır ve Hıdır'ın köyü, askerin gözünde bir...
6.7 (1,222 Oy)

kaynak: https://www.criterion.com/films/28415-law-of-the-border

Yorumlar

kuzeydebiryer 11 Aralık 2017 13:30
2011 Cannes Film Festiveli'nde Fatih Akın'ın gayretiyle gösterime giren ve Martin Scorsese'nin dikkatini çeken bir film. İyi ki böyle bir girişim olmuş. Dünyanın en değerli koleksiyonunda yer almak bir film için onur kaynağı. Hudutların Kanunu 878. sırada listeye dahil olmuş. Darısı diğer kıymetli yapımlarımıza.

Haber için teşekkürler.
Chaotic Cinema 11 Aralık 2017 14:11
Şahane haber,Türk sineması adına gurur verici.Restore edilmiş haliyle en yakında tekrar izlemeyi düşünüyorum.Haber için teşekkürler.
chiwang 11 Aralık 2017 17:57
Bu şimdinin haberi değil ki; uzun zamandır Criterion Collection'ın seçkisinde vardı. İlk olarak DVD versiyon bir kaç ay önce de Bluray versiyonunu yayımladılar. Hatta Hulu'da 1080p versiyonunu daha önce sunmuşlardı ve ben de bu versiyonunu herhalde iki sene önce indirmiştim.

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film