Giriş Kayıt

Gambit'in Konusu Ortaya Çıkmış Olabilir

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 25 Eylül 2017 11:21

362 

resim

Başrolünde Channing Tatum’u göreceğimiz Gambit filmi tam anlamıyla bir yılan hikayesine döndü. Senelerdir ertelenen bu projenin senaryosu ortaya çıkmış olabilir!

Hatırlayacağını üzere geçtiğimiz aylarda Gambit filminin hala hazırlık aşamasında olduğu ortaya çıkmıştı. Ardından Channing Tatum sahneye çıktı ve “Senaryo yazılıyor” diyerek umut verdi. Şimdi Splash Report’un haberine göre filmin hikayesi ana hatlarıyla belirlendi. Paylaşılan hikaye şöyle:

Remy Lebeau (Channing Tatum), New Orleans’ta mahkeme karşısına çıkartılıyor. Yetenekleri sebebiyle güvenlik için büyük bir risk olarak görülmektedir. 25 sene öncesine gidiyoruz ve usta bir hırsız olan Luke Lebeau’nun sekiz yaşındaki Gambit’le hırsılık yaptığını görüyoruz. Onun yeteneklerinden etkilenen Luke yetim bu çocuğu kanatları altına alıyor. Diğer çocuklarla birlikte büyüyen Remy onları “kuzenlerim” diye çağırıyor. Ergenlik dönemine geldiğindeyse hırsızlık dünyasında bir rock yıldızına dönüşüyor. Bir gün polisten kaçarken Bella Donna Boudreaux ile tanışıyor. Kendisi gibi mutant olan Bella’dan fazlasıyla etkileniyor. Fakat Boudreaux ve Lebeau klanları düşman olduğundan bu aşk olumlu karşılanmıyor. İki tarafı bir araya getirmek isteyen Remy büyük bir hırsızlık işi öneriyor. Fakat plan başarılı olmuyor. Maryanne Boudreaux, Luke Lebeau’yu öldürüyor.

On sene sonrasına gidiyoruz. Gambit, Louvre Müzesi’nden kıymetli bir parça çalmakla görevlendiriliyor. Fakat ona verilen bu işin aslında bir test olduğunu öğreniyoruz. Amaç Gambit’in hala aynı meziyetlere sahip olup olmadığını görmek. Testi yapan gizemli kişinin Nathaniel Essex yani Mr. Sinister olduğu ortaya çıkıyor. Gambit’e Boudreaux klanından çalınan bir sandığı bulması için 40 milyon dolar teklif ediyor. Bu sandığın Hırsızlar Balosu’nda açık artırmaya çıkması bekleniyor. Dünyanın en iyi hırsızlarını bir araya getiren etkinlik Mardi Gras’ı kamuflaj olarak kullanıyor. Gambit bu işi bitirebilmek için bir grup mutantın yardımını istiyor.

Bu hikayeye bakılırsa Gambit filminde pek çok X-Men karakterini görme fırsatı elde edeceğiz. Fakat yıllarca beklememize değecek mi, işte onu bilmiyoruz.

Gambit
2019
Gambit
Aksiyon / Macera / Fantastik / Bilim-Kurgu

Yönetmen: Gore Verbinski
Chris Claremont ve Jim Lee tarafından 1990 tarihinde yaratılmış X-Men karakteridir. Gücü, bio-kinetik enerjiyi kullanıp kontrol edebilmesidir. Karanlık bir geçmişi olan Gambit, her şeyi geride bırakıp X-Men'e katılmıştır ve Rogue ile büyük ama dramatik...

Kaynak: Saklı Kumanda

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film