Giriş Kayıt
Histoire(s) du Cinéma: Toutes Les Histoires
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
umidgurbanov

İletiler: 26

twitter Özel mesaj gönder
umidgurbanov
 [Tamamlandı] Histoire(s) du Cinéma: Toutes Les Histoires
Sinemanın Tarihleri: Tüm Tarihler

resim

"Histoire(s) du cinéma" Toutes les histoires
1989
"Histoire(s) du cinéma" Toutes les histoires
Belgesel51 dk

Yönetmen: Jean-Luc Godard
Histoire(s) du cinéma 266 dakika uzunluğunda 8 bölümlük bir video projesi. 1980’lerin sonlarında Jean-Luc Godard ile başlamış ve 1998 yılında tamamlanmış, Godard’ın işleri arasında en uzun ve karmaşık olanlarından biri.. Proje son dönem yapılan...
6.9 (993 Oy)

Jean-Luc Godard'ın sinemaya bakışını anlatan ve uzun yıllara yayılan "Histoire(s) du Cinéma"nın (Sinemanın Tarihleri) çekilen ilk ayağı olan "Toutes Les Histoires" (Tüm Tarihler).

8 ayrı bölümden oluşan bu yapımın her hafta bir bölümünü bitirmeyi planlıyorum.

Sinemasever herkese bu özel yapım için iyi seyirler diliyorum.

Altyazı: http://www.turkcealtyazi.org/mov/0097514/histoires-du-cinema-toutes-les-histoires.html
Vimeo: https://vimeo.com/225859822

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 01:28
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Quaresmania
You talkin' to me?
EditörHaber Editörü

İletiler: 18376

facebook twitter Özel mesaj gönder
Quaresmania
You talkin' to me?
EditörHaber Editörü
Emeğine sağlık umidgurbanov. Saygılar

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 01:36
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kurt_thewolf

İletiler: 9499

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kurt_thewolf
Ellerine sağlık, sevgili umidgurbanov. Saygılar Diğer çeviriler için de kolaylıklar dilerim. Gülücük

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 01:51
Eren Yıldız

İletiler: 230

Özel mesaj gönder
Eren Yıldız
Ellerine sağlık Saygılar

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 12:01
R3hab
Cinema mondiale
Eski Yönetici

İletiler: 2025

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
R3hab
Cinema mondiale
Eski Yönetici
Ellerinize Sağlık Saygılar

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 13:46
Chaotic Cinema
Korku Sineması

İletiler: 2694

Özel mesaj gönder
Chaotic Cinema
Korku Sineması
Çok özel bir yapım ,emeğinize ve zevkinize sağlık,teşekkürler Saygılar

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 14:03
archraist
Müdavim

İletiler: 3199

Özel mesaj gönder
archraist Müdavim
Teşekkürler . Emeğinize Sağlık .

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 15:09
kurt_thewolf

kurt_thewolf
IMDb'de bu yapımın tüm bölümlerini dizi olarak birleştirmişler. Biz de tek bir sayfada tüm bölümler yer alacak şekilde birleştirebiliriz. Sizce ayrı ayrı kalması mı uygun olur, tek bir sayfada birleştirilmesi mi?

Dizi sayfası da burası:
Histoire(s) du cinéma
1989
Histoire(s) du cinéma
Belgesel267 dk

Gerçek bir olaydan esinlenilerek yapılan filmde, Hindistan ve Pakistan ülkeleri arasında 1999 yılında cereyan eden Kargil Savaşı konu ediliyor. Hindistan ordusunun cesur askeri yüzbaşı Vikram Batra' nın savaş meydanındaki cesareti izleyiciye aktarılıyor....
7.2 (815 Oy)

@umidgurbanov
İletiTarih: 18 Temmuz 2017 16:59
umidgurbanov

umidgurbanov
« kurt_thewolf » yazdı:
IMDb'de bu yapımın tüm bölümlerini dizi olarak birleştirmişler. Biz de tek bir sayfada tüm bölümler yer alacak şekilde birleştirebiliriz. Sizce ayrı ayrı kalması mı uygun olur, tek bir sayfada birleştirilmesi mi?

Dizi sayfası da burası:
Histoire(s) du cinéma
1989
Histoire(s) du cinéma
Belgesel267 dk

Gerçek bir olaydan esinlenilerek yapılan filmde, Hindistan ve Pakistan ülkeleri arasında 1999 yılında cereyan eden Kargil Savaşı konu ediliyor. Hindistan ordusunun cesur askeri yüzbaşı Vikram Batra' nın savaş meydanındaki cesareti izleyiciye aktarılıyor....
7.2 (815 Oy)

İlk iki film 89'da, ondan sonraki bölümler 97-98'de geldi. Yani 10 yıl var arada, o yüzden alıştığımız anlamda bir belgesel serisi değil; ama yine de konsept olarak Godard'ın sinemaya bakışını anlattığı ve aynı anlatım diliyle çekildikleri için ve de Historie(s) du Cinema başlığında toplanabildikleri için bu 8 kolaj-belgesel türünün bence de bir başlık altında toplanması doğru olandır.

İletiTarih: 18 Temmuz 2017 19:53
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

kuzeydebiryer
Fransız Yeni Dalgası'nın önemli isimlerinden Godard'ın sinemasını yakından takip eden biri olarak bu çevirilerin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayım. Emeğinize sağlık. Saygılar

@umidgurbanov
İletiTarih: 18 Temmuz 2017 20:06
kurt_thewolf

kurt_thewolf
O halde tüm yapımları tek bir yapım olarak değerlendirip bir film sayfasında topluyorum. Zamanım müsait olduğunda bu işlemi tamamlayacağım. Saygılar

@umidgurbanov
İletiTarih: 18 Temmuz 2017 20:16
umidgurbanov

umidgurbanov
İlginizden ötürü asıl ben hepinize teşekkür ederim.

İletiTarih: 19 Temmuz 2017 00:25
dmrzn3

İletiler: 33

Özel mesaj gönder
dmrzn3
Çok Teşekkürler Saygılar

İletiTarih: 25 Temmuz 2017 06:27
ismuta
Çevirmen

İletiler: 834

Özel mesaj gönder
ismuta Çevirmen
Öncelikle bu seriye el attığınız için teşekkür ederim. Çünkü daha önce ben çevirdim fakat sitede kaynak altyazıya da bakarsanız eksik ya da şöyle diyelim film isimlerinin eklenmemiş hali şeklinde. Belgeselin bölümlerini izledim ama ne yalan söyleyeyim Godard'ın anlatım yapısı çok farklı pek idrak edemedim. Seriyi bitirmeye karar vermişsiniz ki bu çok güzel bir haber benim açımdan çünkü iCM'de bol listeli bir seriyi bitirmiş olacaksınız. Ve Türk sinemaseverler olarak sizlere çok şey minnettar olacağız.

Bu ve diğer bölümler için yeniden çok teşekkür ederim. Hıhı

@umidgurbanov
İletiTarih: 25 Temmuz 2017 18:55
umidgurbanov

umidgurbanov
« ismuta » yazdı:
Öncelikle bu seriye el attığınız için teşekkür ederim. Çünkü daha önce ben çevirdim fakat sitede kaynak altyazıya da bakarsanız eksik ya da şöyle diyelim film isimlerinin eklenmemiş hali şeklinde. Belgeselin bölümlerini izledim ama ne yalan söyleyeyim Godard'ın anlatım yapısı çok farklı pek idrak edemedim. Seriyi bitirmeye karar vermişsiniz ki bu çok güzel bir haber benim açımdan çünkü iCM'de bol listeli bir seriyi bitirmiş olacaksınız. Ve Türk sinemaseverler olarak sizlere çok şey minnettar olacağız.

Bu ve diğer bölümler için yeniden çok teşekkür ederim. Hıhı

Merhabalar, çevirinizi gördüm elbette; ancak sizin kullandığınız kaynak altyazıda film isimleri dışında da epey eksik olduğu için sağlıklı bir Türkçe dosyası çıkmaması gayet doğal. Bir terslik olmadıkça her hafta bir bölümünü çevirerek seriyi tamamlamak niyetindeyim.

Ayrıca siz dahil herkese cümleten teşekkür ederim.

İletiTarih: 25 Temmuz 2017 19:22
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film