Giriş Kayıt
Edgar Allan Poe Filmleri
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 8 sayfa) [Bu başlıkta 108 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8 Sonraki »
Yazar Mesaj
ha46792

İletiler: 834

Özel mesaj gönder
ha46792
 Edgar Allan Poe Filmleri

resim
Edgar Allan Poe (19 Ocak 1809 - 7 Ekim 1849), ABD'li şair, kısa öykü yazarı, editör ve edebiyat eleştirmeni.

Amerikan Gotik edebiyatın öncülerindendir. ABD'nin ilk kısa hikâye yazarlarından olan Poe modern anlamda korku, gerilim ve polisiye türlerinin de öncüsüdür.
(Alıntı WİKİPEDİ)

Evet dostlar konu başlığını açan dostum ssniper ' dediği gibi. Üstat POE 'nin hikayelerinden alıntılanan filmlerin altyazılarına bu konu başlığı altında zaman, zaman sizlere sunacağız. Üstadın bu eserlerini boynu bükük bırakmak istemedik...

İletiTarih: 10 Mart 2017 17:39
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
McFly
Müdavim

İletiler: 12364

twitter Özel mesaj gönder
McFly Müdavim
Kolay gelsin

İletiTarih: 10 Mart 2017 18:08
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Chaotic Cinema
Korku Sineması

İletiler: 2694

Özel mesaj gönder
Chaotic Cinema
Korku Sineması
Çok teşekkürler,kolaylıklar arkadaşlar.Emeğinize sağlık Saygılar Çok değerli çeviriler olacak.
resim

Edgar Allan Poe
Edgar Allan Poe
Doğum Yeri:Boston, Massachusetts, USA
Doğum Tarihi:19 Ocak 1809 (Perşembe)
Ölüm Tarihi:07 Ekim 1849 (Pazar)
Boyu:1.73 m
Gerçek İsmi:Edgar Poe

İletiTarih: 10 Mart 2017 18:15
peaceflower

İletiler: 459

peaceflower
Büyük ve güzel bir proje arkadaşlar, çok çok kolay gelsin. Saygılar

İletiTarih: 10 Mart 2017 20:15
ssniper

İletiler: 739

Özel mesaj gönder
ssniper
Arkadaşlar duyuru sadece iki kişiye ait değildir. Tüm çevirmen arkadaşlara açıktır. Türe ilgi duyan tüm çevirmen arkadaşların çevirileriyle, Edgar Allan Poe'ya ilgili filmlerden kaynak altyazısı (tercihen İngilizce) olmayanlar için kaynak altyazının siteye yüklenmesinde tüm arkadaşların desteklerini bekliyoruz. Çeviri için öncelikle bizimle koordine kurulursa iyi olur. Mükerer çeviri olmasın. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada tüm Edgar Allan Poe filmlerine müteakip linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.turkcealtyazi.org/prs/0000590/edgar-allan-poe.html

İletiTarih: 10 Mart 2017 20:19
Landis

İletiler: 51

Özel mesaj gönder
Landis
Arkadaşlar, güzel bir projeye imza atıyorsunuz. Edgar Allan Poe benim de çok sevdiğim yazarlardan biridir. Film uyarlamalarının Türkçeye kazandırılmaması kötü olmuştu ancak bu vesile ile bu sorunda ortadan kalkacak gibi görünüyor.
Benim de çevirdiğim ve sonuna yaklaştığım The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill' (1914) adlı filmin duyurusunu burada yapıyorum. Diğer çevirmen arkadaşlara kolay gelsin ve çok teşekkür ederim.

The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill'
1914
The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill'
Suç / Dram78 dk

Yönetmen: D.W. Griffith
İntikamcı Vicdan veya "Öldürmeyeceksin" , DW Griffith tarafından yönetilen 1914 sessiz korku filmidir. Film, Edgar Allan Poe'nun 1843 tarihli “The Tell-Tale Heart” adlı kısa öyküsüne ve 1849 tarihli “Annabel Lee” şiirine dayanmaktadır. - Gönderen:...
6.4 (1,437 Oy)

resim

İletiTarih: 10 Mart 2017 20:28
extremebrutal
Müdavim

İletiler: 643

Özel mesaj gönder
extremebrutal Müdavim
« Landis » yazdı:
Benim de çevirdiğim ve sonuna yaklaştığım The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill' (1914) adlı filmin duyurusunu burada yapıyorum.

Teşekküler.. Saygılar

İletiTarih: 10 Mart 2017 23:07
ssniper

İletiler: 739

Özel mesaj gönder
ssniper
« Landis » yazdı:
]Arkadaşlar, güzel bir projeye imza atıyorsunuz. Edgar Allan Poe benim de çok sevdiğim yazarlardan biridir. Film uyarlamalarının Türkçeye kazandırılmaması kötü olmuştu ancak bu vesile ile bu sorunda ortadan kalkacak gibi görünüyor.
Benim de çevirdiğim ve sonuna yaklaştığım The Avenging Conscience: or 'Thou Shalt Not Kill' (1914) adlı filmin duyurusunu burada yapıyorum. Diğer çevirmen arkadaşlara kolay gelsin ve çok teşekkür ederim.

Teşekkürler kolay gelsin.

İletiTarih: 11 Mart 2017 00:13
peaceflower

peaceflower
Kolay gelsin sevgili Landis. Saygılar

İletiTarih: 11 Mart 2017 00:28
kurt_thewolf

İletiler: 9499

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kurt_thewolf
Çeviride kolaylıklar dilerim, sevgili Landis. Gülücük

İletiTarih: 11 Mart 2017 02:12
ha46792

Özel mesaj gönder
ha46792
Morg Sokağı (1971)

Çeviride kolaylıklar diliyorum. Ellerin görmesin Landis

Murders in the Rue Morgue
1971
Murders in the Rue Morgue
Suç / Korku / Gizem87 dk

Yönetmen: Gordon Hessler
Hikâye, Paris'teki 20. yüzyılın başlarında, Gerçeklik tarzında doğal, doğalcı korku oyunları konusunda uzmanlaşmış tiyatro topluluğu etrafında dönüyor. Yönetmen Cesar Charron , Poe'nun "MORG SOKAĞINDA CİNAYET" oyununu sunuyordur. Cesar'ın...
5.2 (1,563 Oy)

Arkadaşlar ufaktan çevirisine başladım.

İletiTarih: 11 Mart 2017 10:16
Fügen Atasoy
Dünya Sineması

İletiler: 1723

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Fügen Atasoy
Dünya Sineması
THE OBLONG BOX çevirisi

THE OBLONG BOX (1969) filmini ben çevireceğim. Heyecan verici bir proje. Teşekkürler.

The Oblong Box
1969
The Oblong Box
Korku96 dk

Yönetmen: Gordon Hessler
Edgar Allan Poe'nin bir hikayesinden uyarlanan korku türündeki bu film, zengin ve soylu bir adam olan Julian Markham'ın, Afrika'daki bir kabile tarafından vahşice işkence edildikten sonra insan içine çıkamayacak kadar çirkinleşen ve canavarlaşan erkek kardeşi...
5.9 (3,950 Oy)

İletiTarih: 11 Mart 2017 16:12
peaceflower

peaceflower
Kolay gelsin arkadaşlar. Saygılar Heyoo

İletiTarih: 11 Mart 2017 16:49
ha46792

Özel mesaj gönder
ha46792
Şimdiden eline sağlık Fügen Atasoy, hepimize kolay gelsin.

İletiTarih: 11 Mart 2017 17:34
Chaotic Cinema
Korku Sineması

İletiler: 2694

Özel mesaj gönder
Chaotic Cinema
Korku Sineması
Teker teker hepinize teşekkürler arkadaşlar, kolay gelsin Saygılar

İletiTarih: 11 Mart 2017 17:55
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 8 sayfa) [Bu başlıkta 108 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film