Giriş Kayıt

En Korkutucu Film 'The Shining'

1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 31 Ekim 2013 18:39

2037 

resim

Bir korku klasiği 'The Shining' filminin en korkutucu film olduğu bilimsel olarak kanıtlandı.

Stephen King’in romanından uyarlanan ve bir Stanley Kubrick klasiğine dönüşen gerilim filmi 'The Shining'in gelmiş geçmiş en korkutucu film olduğu kanıtlandı.

Play.com sitesinde gerçekleştirilen ankette, ilk olarak sinemaseverlere en çok korktukları korku filmleri soruldu. 10 binden fazla kişinin oylarıyla, 'The Shining', 'The Exorcist' ve 'Nightmare on Elm Street' filmleri ilk üç sıraya yerleşti.

Site, bu üç yapım arasından en korkutucu film ve sahnelerini belirlemek için özel bir gösterim seansı düzenledi. Araştırmaya katılan izleyicilerin üç filmi izlerken kalp atışları inceleme altına alındı. İzleyicilerin en çok 'The Shining' filmini izlerken kalp atışları artarken, filmdeki ‘Here’s Johnny’ yüzde 28.21, ikizlerin olduğu sahne yüzde 23.10 ritim artışıyla en korkutucu film sahneleri olarak seçildi.

'Ring', 'Alien' ve 'Saw' da listeye giren yapımlar arasında.

The Shining
1980
The Shining
Dram / Korku146 dk

Yönetmen: Stanley Kubrick
Sinema tarihinde her yaptığı filmin bir türün en başarılı örnekleri arasına girdiği yönetmen Stanley Kubrick'in korku-gerilim türünde yarattığı şaheserdir. Film Jack isimli bir yazar (Jack Nicholson), Wendy isimli karısı (Shelley Duvall) ve Danny isimli...
8.4 (1,114,490 Oy)

ntvmsnbc

Yorumlar

Mawashi 31 Ekim 2013 23:43
İzlemek için uzun bir süredir bekletiyorum. Umarım dedikleri kadar vardır. Hıhı
Serkan Aydemir 01 Kasım 2013 00:19
Hade ya bende sırf kült yapımdır diye abartıyorlar diyordum izlemeye değer o zaman da umarım beklediğimi bulurum.

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film