Giriş Kayıt

ABD Gişesinde Korku Türü Şampiyon!

1. Haberler
  2. Sinema
Sinigami - 22 Temmuz 2013 10:38

852 

resim

The Conjuring
2013
The Conjuring
Korku / Gizem / Gerilim112 dk

Yönetmen: James Wan
Son dönem korku sineması klasiklerinden “Saw / Testere” serisinin ilk filmine imzasını atan yönetmen James Wan, “The Conjuring / Korku Seansı” ile izleyiciyi gerilime sürüklemeye devam ediyor. Ed ve Lorraine Warren doğaüstü, paranormal olayları araştıran...
7.5 (559,477 Oy)

ABD gişesinde son bir kaç haftadır animasyon devam filmi Çılgın Hırsız 2 (Despicable Me 2) başı çekiyordu. Gişede geçen haftasonu ise korku hayranları salonları doldurdu. Ruhlar Bölgesi (Insidious) filminin yönetmeni James Wan'ın yeni korku filmi, Korku Seansı (The Conjuring), hafta sonu boyunca 41 milyon dolar hasılat yaparak bir numaraya oturdu.

Diğer yandan Jeff Bridges ve Ryan Reynolds'lu yüksek bütçeli fantezi-aksiyon filmi Ölümsüz Polisler (R.I.P.D.), hafta sonu boyunca sadece 12 milyon dolar kazanarak ilk beş sıraya bile yerleşemedi. Bu rakam, 130 milyon dolara kotarılan film için hiç te iyi bir haber değil.

Son dönem korku sineması klasiklerinden “Saw /Testere” serisinin ilk filmine imzasını atan yönetmen James Wan, “The Conjuring / Korku Seansı” ile izleyiciyi gerilime sürüklemeye devam ediyor.

Rhode Island’da bir çiftlik evinde Perron ailesinin başından geçen normal ötesi olayları konu alan Korku Seansı, kadrosunda Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston ve Lili Taylor’ın yanı sıra Perron ailesinin 5 çocuğu rolünde genç oyunculara yer veriyor. Filmin Los Angeles’taki prömiyerine katılan genç oyuncu Joey King, bir korku filminde yer almanın verdiği hissi şu sözlerle ifade ediyor: “Çekimlerdeyken hiç korkmadım. Gün sonunda gerilimi üzerimden atıyordum, ama filmi izlediğimde çok korktum. Herkes benden filmin gerilim dozunu 10 üzerinden notlamamı istiyordu. Ben de 20 bin diyordum.”

Patrick Wilson ve Vera Farmiga, Korku Seansı’nda hayalet avcıları Ed ve Lorraine Warren çiftini canlandırıyor. Wilson, gerçek hayatta da olağan üstü güçlere olan inancından söz ediyor: “Bir hayaletin karşıma dikilip bana “Nasılsın?” diye sorması hayatımda hiç başıma gelmedi. Ancak bazı tuhaf deneyimlerim oldu. Bazı güçlerin varlığına inanıyorum. Kader, rastlantı.. Buna ne dersek diyelim.”

Perron ailesinin gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan filmde, Roger ve Carloyn Perron rolünde Ron Livingston ve Lili Taylor karşımıza çıkıyor. Çiftin çocuklarıyla birlikte yeni taşındıkları çiftlik evinde bir tuhaflık olduğunu fark etmeleri çok zaman almıyor. Korku Seansı, son dönemde korku sinemasının doğa üstü güçler temalı klişesine klasik korku filmi teknikleriyle yaklaşarak, izleyiciye yüksek dozlu gerilimi garantiliyor.

Yorumunuz

Forumdan Benzer Başlıklar

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film