Giriş Kayıt
Bambaşka Bir Ülkede / Da-reun na-ra-e-seo (2012)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 4575

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
 Bambaşka Bir Ülkede / Da-reun na-ra-e-seo (2012)

resim

Da-reun na-ra-e-seo
2012
Da-reun na-ra-e-seo
Dram89 dk

Yönetmen: Sang-soo Hong
“ - Ama neden bu kadar çok korkuyorum? - Çünkü korkuyorsun. - Ne anlama geliyor bu söylediğiniz? - Hiç bir anlama gelmiyor. - Şaka mı yapıyorsunuz? - Yoksa anlam mı arıyorsunuz ?” (Filmden) Hong Sang-soo’a aşina olanlar bilir, onun hikâyeleri kendi bakış...
6.4 (3,545 Oy)

“ - Ama neden bu kadar çok korkuyorum? - Çünkü korkuyorsun. - Ne anlama geliyor bu söylediğiniz? - Hiç bir anlama gelmiyor. - Şaka mı yapıyorsunuz? - Yoksa anlam mı arıyorsunuz?” (Filmden)

Hong Sang-soo’a aşina olanlar bilir, onun hikâyeleri kendi bakış açımızı ne kadar eğip bükebildiğimizin sınavı gibidir. En basit hikâyelerin alışılmadık şekillerde derinleşmesi ya da kavramların yüzeysel bir şekilde birbiri içine geçmesi bizi hem şaşırtır hem de eğlendirir. Bambaşka Bir Ülkede’de Isabelle Huppert, Mohang kıyısında küçük bir otelde konaklayan üç farklı kadını canlandırıyor. Üçü de Fransız, üçünün de ismi Anne, üçü de aynı insanlarla, benzer tuhaf durumlarla karşılaşıyor. Yanlış anlaşılmalar, kültürel farklılıklar, kadın-erkek ilişkilerinin mekân ve zaman tanımayan klişeleri… Öyle sahnelere tanık olup, öyle diyaloglara kulak misafiri oluyoruz ki bunların garipliğini ve gülünçlüğünü bir kenara koyup mantıklı olmanın gerekip gerekmediğini sorgulamaya başlıyoruz. Bambaşka Bir Ülkede ülke metaforu üzerinden anlatılan ‘ötekilik’ üzerine bir şiir gibi.

İletiTarih: 13 Şubat 2013 03:50
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
McFly
Müdavim

İletiler: 12364

twitter Özel mesaj gönder
McFly Müdavim
+1

İletiTarih: 03 Mart 2013 18:34
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
gitarisyen
Çevirmen

İletiler: 1284

gitarisyen Çevirmen
Sevgili Sinigami ve McFly;

Çeviriye başladım ve %60'lık kısmını da bitirdim. Şu sıralar iş yoğunluğum nedeniyle kesin bir şey söyleyememekle birlikte kalan bölümünü de birkaç gün içinde tamamlamaya çalışacağım.

Ancak şunu söylemek isterim ki; seyri çok keyifli ve hoş bir film.

İletiTarih: 14 Kasım 2013 00:24
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 4575

Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« gitarisyen » yazdı:
Sevgili Sinigami ve McFly;

Çeviriye başladım ve %60'lık kısmını da bitirdim. Şu sıralar iş yoğunluğum nedeniyle kesin bir şey söyleyememekle birlikte kalan bölümünü de birkaç gün içinde tamamlamaya çalışacağım.

Ancak şunu söylemek isterim ki; seyri çok keyifli ve hoş bir film.

Kolay gelsin, merakla bekliyoruz. Gülücük

İletiTarih: 14 Kasım 2013 00:47
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film