Giriş Kayıt
Sherlock Holmes: A Game of Shadows/Sherlock Holmes:Gölge Oyunları (2011)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
gfbmigros

İletiler: 53

Özel mesaj gönder
gfbmigros
 Sherlock Holmes: A Game of Shadows/Sherlock Holmes:Gölge Oyunları (2011)

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
2011
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Aksiyon / Macera / Suç129 dk

Yönetmen: Guy Ritchie
Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve 'ortağı' Dr. Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar. Onlardan hep...
7.4 (482,599 Oy)

Özet:Saniyeleşme savaşını önlemek isteyen,"Sherlock Holmes"le "Professor James Moriarty " amansız mücadelesi.

Sherlock Holmes artık herkesin bildiği gibi hayatımıza 2009 yılında girdi..Daha önce 2 kez oscara adaya gösterilen "Robert Downey Jr." birlikte cıktı karşımıza..Olayları çözme yeteneği,ukalalığı,boşvermişliği evinde yaptığı bazı abuk sabuk deneylerle tanımıştık onu..Yönetmen "Guy Ritchie" her ne kadar oscara aday gösterilmesede yaptığı "Kapışma" "Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana" Filmleriyle sinemaya cok hızlı giriş yaptı..İki filmin hem senaristliğini hemde yönetmenliğini üstlendi.."Jason Statham" bu filmlerle birlikte ününe ün kattı sinema dünyasında.."Jude law" hollywood yetiştirdiği jönlerden bir tanesi genelde "Yardımcı Röllerde" Görmeye alıştığımız "Jude Law" başrol oynadığı filmlerin hemen hemen hepsinde kalite kokar Jude Law daha önce "2 kez oscara aday gösterilmiştir..

Film Hakkında Bilgileri kısıtlı tutucam ser vericem sır vermiyicem..

Holmes Avrupada ! (not=İngilteriye hiç bir zaman avrupa ülkesi olarak görmüyorum tabi herkesin görüşü farklıdır )

Filmin İlk Yarısı !

Film 1 filmin kaldığı yerden devam etmiyor..Aslında bakarsınız 1 filmin sonunda kanilisazyonda ölen adamın yanına gidicek olan holmes oraya gitmiyor..Filmin ilk yarısında aksiyon oldukca iyiydi en azından ben beğendim..Ama ilk yarıdaki eksikleri şöyle sıralıyabilirim.."İlk Filme" göre diyologlar cok yaman özensiz durulmuş gibiydi "DAHA COK GÖRSELLİĞE ÖNEM VERİLMİŞ" gibiydi..Bunuda senaristlerin değişmesi olarak nitelendiriyorum..Kavga sahneleri vs. önceden çözme yeteneği yine cok iyi gösterilmiş..

2.Yarı

Filmin İlk yarısının sonlarına doğru Holmes ve Watson Fransya giderler burdaki "Madam Simza Heron" Bulmak için ..Filmin ikinci yarısıyla birlikte film iyice hareketlilik kazanır.."ALMAN ASKERLERİ" "ELÇİLER" "WATSON ORDUDAN TANIDIĞI" Dünaynın en iyi 6 keskin nişancısı ...Flmin ikinci yarısı her saniyesinde aksiyon heyacan vardı..Filmin final sahnesinide herşeyi düğüm çözülüyor ! Bu düğüm "İSVİÇRE"de Çözülüyor..(FİLMİN 2.AKSİYON AKSİYON VE GÖRSELLİK OLDUĞU BU KADAR YAZABİLDİM)

Filme Dair Notlar..

Sahne geçişleri anlamsız bir şekilde cok "SERTTİ" ..
Diyologlar bazı yerlerde "İLK FİLME" göre vasaatı..
Holmes kardeşi "Mycroft Holmes" bu filmde tanıyıcaz..(en az onun kadar akıllı)
Holmes bu macerada cok zorlanacak "Professor James Moriarty" cok zeki.
Filmde yer yer aşırya gizem vardı..Final sahnesinde her şey çözülüyor .
Bu filmde holmes cok kılık değiştiyor..
Ve film 3 sü gelicekmiş gibi bitti...

THE END?

İlk kez yorum yapıyorum bu sitede umarım beğenirsiniz arkdaşlar elimden gelendiğince filmden bilgi vermedim ..Saygılar..

İletiTarih: 17 Aralık 2011 16:48
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Chily

İletiler: 33

Özel mesaj gönder
Chily
Şu filmi tam olarak bir seyredemedim. Ama eninde sonunda izleyeceğim. Gülücük İnceleme için teşekkürler.

İletiTarih: 16 Nisan 2012 14:34
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
123gokhan123

İletiler: 43

Özel mesaj gönder
123gokhan123
gizem duygusunu tam veremiyor

İletiTarih: 13 Mayıs 2012 16:15
guncul

İletiler: 32

Özel mesaj gönder
guncul
Kitaptaki gibi heyecanlı olmuyor sinemada bu seri maalesef

İletiTarih: 24 Haziran 2012 18:41
tamerkilic

İletiler: 6

Özel mesaj gönder
tamerkilic
Oyuncu kadrosu ve efectler cok hoşuma gitmişti.

İletiTarih: 18 Eylül 2014 16:15
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film