Giriş Kayıt
Film izleme tercihinizi en çok etkileyen nedir?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 47 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4 Sonraki »

Film izleme tercihinizi en çok etkileyen nedir?
Aile / Arkadaş
4%
 4%  [ 43 ]
Yorumlar
22%
 22%  [ 198 ]
Fragmanlar
9%
 9%  [ 83 ]
Favori Aktör/Aktris
17%
 17%  [ 151 ]
Favori Yönetmen
13%
 13%  [ 117 ]
Puanlar (Imdb,rotten tomatoes vs.)
32%
 32%  [ 287 ]
Toplam Oylar : 879 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
Avant-Garde

İletiler: 101

facebook Özel mesaj gönder
Avant-Garde
« R3hab » yazdı:
? yakaladım

O ilk yorumu hangi kafayla yazdıysam artık Çok Mutlu

İletiTarih: 08 Mayıs 2018 22:47
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
PabloEscobar93

İletiler: 8

Özel mesaj gönder
PabloEscobar93
IMDb bakarım genelde fragman izlerim hoşuma giderse izlerim

İletiTarih: 20 Temmuz 2018 17:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
mertbahar

İletiler: 62

Özel mesaj gönder
mertbahar
Favori Yönetmen

İletiTarih: 20 Temmuz 2018 20:51
God of Movie

İletiler: 128

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
God of Movie
Genelde ne bulursam onu izlerim. İzleyeceğim hiçbir filmin fragmanını izlemem zaten. Konusunu bile okumuyorum hatta. Konuda falanca aile bir yere yolculuğa çıkar, sonra bir şeyler ters gider, kurtulmak falan yazar konuda. Bunu okuyunca bir katil bekliyorsun filmde falan. Çok da anlatamıyorum ama filmin konusunu okumanın, vereceği zevki azalttığını düşünüyorum Çok Mutlu Zaman kaybı olduğunu bilerek izlediğim filmler de mevcut. Yorumlara ise izlemeden hemen önce bakıyorum. Yani yorumlarını beğendiğim biri düşük puan vermiş olsa bile izliyorum. Pek öneren olmuyor ama nadiren de olsa birileri çıkıp zaten izleyeceğim bir filmi daha öne çekmeme sebep oluyor. İzlerken tercihim genelde filmin fazla ciddi olmaması galiba. Mesaj veren ve bir filmden daha fazlası olduğunu söyleyen yapımları pek kaldıramıyorum ağır geliyor bana.

İletiTarih: 22 Temmuz 2018 09:50
Forestay

İletiler: 56

Özel mesaj gönder
Forestay
Eskiden yorumlar yüzünden beklettiğim filmleri izledikten sonra anladım ki büyük bir hata yapmışım. Bir filmin iyi ve ya kötü olduğu hakkında yorumlar her ne kadar ışık tutsa da, maalesef bizim yorumcularımız çok gaddar. Fragmanına kanıp izlediğim bazı filmlerde de hayal kırıklığı yaşamadım değil. Benim için bir film artık kapalı bir kutu. Açıldığında şansa ne çıkarsa artık deyip, genel olarak çarkı feleği çevirdikten sonra şansa ne çıkarsa diyorum. Tabi yaşlandıkça seçimlerinizde değişmiyor değil.

İletiTarih: 22 Temmuz 2018 13:09
kimboknam

İletiler: 83

Özel mesaj gönder
kimboknam
Metascore, filmin afişi ve IMDB özeti, sonra sezgilerim Hehehehe

İletiTarih: 11 Ağustos 2018 19:16
rukiye_rky

İletiler: 29

Özel mesaj gönder
rukiye_rky
Aile / Arkadaş

İletiTarih: 25 Ağustos 2018 11:05
Tempest

İletiler: 40

Özel mesaj gönder
Tempest
Fragman dedim. Çünkü şahsen film seçerken ilk önce konusuna bakarım. Konu beni filme çekmeli. Beni izle, pişman olmayacaksın demeli heyecan yaratmalı. Ve bununla ilgili en kapsamlı ipuçlarını fragmanda görürüz. Fragmanı sonrası aklımda olmayıp açıp izlediğim bir sürü film oldu bundan sonra da olacaktır.

İletiTarih: 18 Mart 2019 02:57
TheDeadlock

İletiler: 47

Özel mesaj gönder
TheDeadlock
keşke eleştirel yorumlar daha çok olsa. keşke yorum yaparken bir başkasınında izleyeceği hesaba katılsa

İletiTarih: 26 Mart 2019 12:59
DarkMan35

İletiler: 18

Özel mesaj gönder
DarkMan35
tarantino oldumu kaçırmam

İletiTarih: 14 Temmuz 2019 19:09
benteksizhepiniz
Dünya Sineması
Sinefil Grubu

İletiler: 275

twitter Özel mesaj gönder
benteksizhepiniz
Dünya Sineması
Sinefil Grubu
Ben Fragman dedim. Ama beni bir filmi izlemek için esas etkileyen unsur konusu ve bunun işleniş biçimi. Bazen puanı 5 olan bir filmi bile çok beğenebilirim. Konu ve fragmanı beğenmişsem - tabii burda fragmanın filmi anlatma başarısı da önemli - yüzde 90 severim filmi. Ama garantisi yok elbette. Yorumlar da önemli ama Oscar alan Roma (2108) filmi için hiç kötü yorum olmamasına, fragmanını da beğenmeme rağmen ve üstüne üstlük konusu da ilgimi çekmesine rağmen sonuna kadar izleyemedim bile. Yani kavun değil sonuçta koklayıp alınmıyor. Araştırmadan sonra başladığım filmlerin çoğunu severek izler ve bitiririm. Ama oldu ki sarmazsa kapatır giderim.

Aile / Arkadaş
Hiç etkilemez.

Yorumlar
Zevklerimin uyuştuğu bir eleştirmense önemli ama yüzde yüz zevklerimin uyuştuğu biri yok.

Fragmanlar
Filmi iyi anlatan bir fragmansa çok önemli.

Favori Aktör/Aktris
Önemli ama belirleyici değil. Çünkü en sevdiğim aktörlerin bile hiç sevmediğim filmleri olabiliyor. Örneğin Brad Pitt; Mr. & Mrs. Smith (2005) çok kötü bir filmdi bana göre.Üstelik amatör oyuncuların bile çok güzel filmleri olabiliyor.

Favori Yönetmen
Bu da önemli ama belirleyici değil aynı Favori Aktör/Aktris açıklamasında ki nedenle.

Puanlar (Imdb,rotten tomatoes vs.)
Çok kült filmlerde puanda hemen çoğu zaman uyuşuyorum ama daha fazla sayıda film için puan çoğu zaman önemli değil benim için.

İletiTarih: 14 Temmuz 2019 21:50
rebelangel

İletiler: 45

Özel mesaj gönder
rebelangel
Sonuca çok şaşırdım Baygın Çoğunluğun aksine ben imdb puanlarına çok dikkat etmem. Benim bir filmi izlemem için o filmin başrol oyuncularını sevmem gerekiyor hatta gıcık olduğum oyuncular varsa izlemiyorum bazı filmleri. Bu açıdan çok takıntılıyım sanırım.

Başrol oyuncunun karaktere yakışması lâzım, yan karakterler de aynı şekilde. Oyuncular hem fiziksel hem de kişisel olarak o karakterle bütünleşirse film popüler olmasa bile akıllarda yer ediyor bence Ama bennn Saygılar

İletiTarih: 07 Aralık 2019 18:49
umitkaraogl

İletiler: 7

Özel mesaj gönder
umitkaraogl
tek bir kritere bakmıyoruz aslında puan tabi ki en önde çünkü filme ulaşmamızı sağlıyor ama sadece puana bakıp balıklama atlamıyoruz yorumlar, konusu, türü, kadrosu hepsine ayrı ayrı bakarım, en az baktığım yönetmen, tür en önemlisi bana göre tabi.

İletiTarih: 30 Eylül 2020 11:36
ango

İletiler: 299

Özel mesaj gönder
ango
Fragman kesinlikle izlemem,zaten fragmanlar filmin can alıcı noktalarından görseller verir.İzleyeceğim filmle ilgili en ufak herhangi bir kopya (yorum ve filmin konusunu okumak gibi) almaktan bile nefret ederim,sürprizleri bozabilir.Filmde anlamalıyım olayları.Neye göre seyrederim,aktör/aktris yönetmen ve afişine bakarım.Filmin iyi olduğunu anlama hissi de tecrübeli izleyicilerde fazladır diye düşünüyorum.

İletiTarih: 30 Eylül 2020 19:13
Serkan Aydemir

İletiler: 512

Özel mesaj gönder
Serkan Aydemir
Çünkü insana yaşayamadığı duyguları yaşatıyor. Kitap okumak kadar etkili hatta.

İletiTarih: 30 Eylül 2020 20:13
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 47 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film