Giriş Kayıt
Çeviri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ©
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 45. sayfa (Toplam 143 sayfa) [Bu başlıkta 2139 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 43, 44, 45, 46, 47, ..., 141, 142, 143 Sonraki »
Yazar Mesaj
oguziskenderoglu

İletiler: 727

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
oguziskenderoglu
Man, I love it when dates
are prenegotiated.

Acaba bunu çevirisi nedir. Sağam temeller üstüne oturtamadım.
Diğer cümlelerde kızla erkek bı konuda anlasarak çıkmaya karar veriyorlar.
Şimdiden teşekkürler..

İletiTarih: 22 Haziran 2011 13:15
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Aranelevo

İletiler: 1891

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Aranelevo
"Dostum/Adamım, ön anlaşmalı randevulara/buluşmalara bayılırım/severim/hastayım."

Böyle seçenekler kullandım artık uygun olduğu gibi kendin yazarsın. yakaladım

Ön anlaşmalı ne demek dersen önden pazarlıklı derim en fazla. O da bir garip geldi aslında. hahahahaha

İletiTarih: 22 Haziran 2011 16:43
En son Aranelevo tarafından 23 Haziran 2011 03:40 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
oguziskenderoglu

İletiler: 727

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
oguziskenderoglu
« Aranelevo » yazdı:
"Dostum/Adamım, ön anlaşmalı randevulara/buluşmalara bayılırım/severim/hastasım."

Böyle seçenekler kullandım artık uygun olduğu gibi kendin yazarsın. yakaladım

Ön anlaşmalı ne demek dersen önden pazarlıklı derim en fazla. O da bir garip geldi aslında. hahahahaha

Teşekkürler Aranelevo Punky

İletiTarih: 22 Haziran 2011 17:25
Lou

İletiler: 40

Özel mesaj gönder
Lou
Kusura Bakmayın Arkadaşlar Bir Bakarmısınız Acaba ?

Arkadaşlar kusura bakmayın , şey benim bir sorum olacaktı; daha doğrusu bir yardım isteyecektim.
Ben yeni yeni çeviri yapmaya başladım ancak çeviri yaparken tüm çevirmenler bilir bazı kelimeler halk diliyle ya da sokak ağzı kullanılıyor. Biliyorum urbandictionary sitesine baktım ve buldum fakat yeni yeni bu işe başladığım için ve tam tanımını anlamadığım için sizden yardım istyorum. Kelime Bu;
wide-eyed and bushy-tailed. Sanırım geniş göz ve büyük kuyruktan bahsediyor ancak bunu sanırım koca gözlü
uzun kuyruklu yada mesela çalışkanlara takılan inek lakabı gibi yani halk dili işte dizi ve filmlerde de çok rastlıyorum bunlara acaba birazcık yardımcı olabilirmisiniz ? Şimdiden Teşekkür Ediyorum.

İletiTarih: 24 Haziran 2011 22:19
Pre Ariant
Eski Yönetici

İletiler: 2385

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Pre Ariant Eski Yönetici
Yardım talebiniz bu başlığa taşındı.

wide-eyed and bushy-tailed --> neşeli ve hayat dolu / şen ve diri / keyifli ve hayatı seven / şen şakrak ve hayattan zevk alan

Geçtiği yere göre birisini seçebilirsiniz.

İletiTarih: 24 Haziran 2011 23:03
Lou

Özel mesaj gönder
Lou
« Pre Ariant » yazdı:
Yardım talebiniz bu başlığa taşındı.

wide-eyed and bushy-tailed --> neşeli ve hayat dolu / şen ve diri / keyifli ve hayatı seven / şen şakrak ve hayattan zevk alan

Geçtiği yere göre birisini seçebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim tüm turkcealtyazi.org ailesine kusura bakmayin yeniyimde Çok Mutlu

Kusura Bakmayın , bir yardım sorum daha olacaktı Gülücük

"liquefied assets." nedir acaba ?

assets = varlık

liquefied = sıvılaştırılmış ama bu dialogda sanırım yine bushy tail gibi bir değimden söz ediyor.

ve

I'd like to have all my limbs get there at the same time.

Bu Cümleden Pek Bir Anlam Çıkartamadım.

İletiTarih: 24 Haziran 2011 23:27
Pre Ariant
Eski Yönetici

İletiler: 2385

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Pre Ariant Eski Yönetici
Estağfurullah. Bu başlığın maksadı bu.

liquefied assets; bir ekonomi terimi, satış için ekstradan reklam ya da ilân vermeden paraya dönüşebilen/dönüşütürülebilen maddi varlıklar. İzleyenin anlaması için biraz basitleştiririseniz, hazır değerler ya da nakde kolay dönüşen(ler). Eğer konuşma bir konferansta vb. bir ortamda geçiyorsa, likid varlıklar. Ve eğer bu varlık önceki cümlelerde geçmiş ya da sonraki cümlelerde geçecekse doğrudan kendisini yani zamirin yerine isimi kullanma yoluna gidebilirsiniz. (örn: yastık altı altınlar, biriktirilen döviz gibi)

I'd like to have all my limbs get there at the same time. --> Aynı anda, bütün bedenimle orada olmak istiyorum. / Bu esnada, tüm bedenimle orada olmayı arzuluyorum. / Bir yandan bedenimin tamamının orada olmasını isterim.
Hangisi uyarsa.

Not : Sorduğunuz cümlenin öncesini ve/veya sonrasını ya da durumu, cümleyi sarf eden karakteri de tanımlarsanız yardımcı olmak daha kolay olur.

İletiTarih: 24 Haziran 2011 23:58
dejavu2008
Çevirmen

İletiler: 297

Özel mesaj gönder
dejavu2008 Çevirmen
« Lou » yazdı:
Çok teşekkür ederim tüm turkcealtyazi.org ailesine kusura bakmayin yeniyimde Çok Mutlu

Kusura Bakmayın , bir yardım sorum daha olacaktı Gülücük

"liquefied assets." nedir acaba ?

assets = varlık

liquefied = sıvılaştırılmış ama bu dialogda sanırım yine bushy tail gibi bir değimden söz ediyor.

ve

I'd like to have all my limbs get there at the same time.

Bu Cümleden Pek Bir Anlam Çıkartamadım.

Sahne hakkında bilgim olmadığı için şu şekilde yorumlayacağım: Tüm uzuvlarımı aynı anda kullanmak ( ya da hareket ettirmek) isterdim.

İletiTarih: 25 Haziran 2011 00:02
Lou

Özel mesaj gönder
Lou
« Pre Ariant » yazdı:
Estağfurullah. Bu başlığın maksadı bu.

liquefied assets; bir ekonomi terimi, satış için ekstradan reklam ya da ilân vermeden paraya dönüşebilen/dönüşütürülebilen maddi varlıklar. İzleyenin anlaması için biraz basitleştiririseniz, hazır değerler ya da nakde kolay dönüşen(ler). Eğer konuşma bir konferansta vb. bir ortamda geçiyorsa, likid varlıklar. Ve eğer bu varlık önceki cümlelerde geçmiş ya da sonraki cümlelerde geçecekse doğrudan kendisini yani zamirin yerine isimi kullanma yoluna gidebilirsiniz. (örn: yastık altı altınlar, biriktirilen döviz gibi)

I'd like to have all my limbs get there at the same time. --> Aynı anda, bütün bedenimle orada olmak istiyorum. / Bu esnada, tüm bedenimle orada olmayı arzuluyorum. / Bir yandan bedenimin tamamının orada olmasını isterim.
Hangisi uyarsa.

Not : Sorduğunuz cümlenin öncesini ve/veya sonrasını ya da durumu, cümleyi sarf eden karakteri de tanımlarsanız yardımcı olmak daha kolay olur.

Size Yardımlarınız İçin Çok Teşekkür Ediyorum ! Sayenizde Yardımlarınız ile Bir Kısımı Bitirdim Çok Mutlu Çok Teşekkür Ederim Çok Mutlu Bu Arada Konuşma BOGOTAYA GİDERKEN YANİ MİAMİ - VİCE DİZİSİNDEN BİR BÖLÜM Çok Mutlu DEA olayı felan yani Çok Mutlu

Şey, Birde Bu İki Cümle de takıldım da Çok Mutlu

You telling me you'd rather be
pushing papers in some
white-collar cubicle?

The stuff
just keeps rolling in.

Aslında Demek İstediği ;

Senin Demek İstediğin belgeleri elde etmek için biraz white collar ne demek onu pek çıkartamadım ama aşağı yukarı bunun gibi birşey değil mi ? Çok Mutlu

The stuff
just keeps rolling in.

Bunu Şu Şekilde Çeviriyorum yani white collar dan sonraki kelime bu

The Stuff = orada belge ve birşeyden bahsettiği için bir evraktan

Bazı Zırvalıklar Olarak Çevirdim ama

just = sadece

keeps rolling in

bu rolling ve roll rulo demek ama aslında sokak ağzı ile yani halk ağızı ile paketlemek tutuklamak sanırım ?

burada da ;

We're just a toll booth
on the highway.

Biz Sadece Karayolu Üzerindeki Gişeyiz yani belirli bölgeleri kontrol ederiz gibi birşey mi acaba ?

Go sharpen your pencils
and take your spreadsheets
with you.

Birde Bu

İletiTarih: 25 Haziran 2011 00:59
Melih Adıgüzel
Kontrol GrubuÇevirmen

İletiler: 1739

Özel mesaj gönder
Melih Adıgüzel Kontrol GrubuÇevirmen
''It's Kraut in a big Djellaba.'' Hiçbir anlam çıkaramadım bu cümleden. Djellaba dedikleri Fas'ta giyilen başlıklı bir elbise sanırım ama tam bir cümle oluşmadı kafamda. Sahne şöyle, kız Fas'a ilk defa geliyor ve o uzun elbise üzerinde, diğer kız da şöyle olmuş böyle olmuş diyor falan.
Bir de ''I just missed your heart.'' buraya ne dersiniz. Kalbini özledim / ıskaladım / kaçırdım falan pek filme uygun gelmedi. Sanırım anlamı dışında bir şey var. Kız her öldürdüğüne bunu söylüyor. Yorumlara açığım yani. Melek ama..

İletiTarih: 26 Haziran 2011 17:16
Zero Cool
Emektar

İletiler: 1478

facebook Özel mesaj gönder
Zero Cool Emektar
« Melih Adıgüzel » yazdı:
''It's Kraut in a big Djellaba.'' Hiçbir anlam çıkaramadım bu cümleden. Djellaba dedikleri Fas'ta giyilen başlıklı bir elbise sanırım ama tam bir cümle oluşmadı kafamda. Sahne şöyle, kız Fas'a ilk defa geliyor ve o uzun elbise üzerinde, diğer kız da şöyle olmuş böyle olmuş diyor falan.
Bir de ''I just missed your heart.'' buraya ne dersiniz. Kalbini özledim / ıskaladım / kaçırdım falan pek filme uygun gelmedi. Sanırım anlamı dışında bir şey var. Kız her öldürdüğüne bunu söylüyor. Yorumlara açığım yani. Melek ama..

Kraut'un argo anlamı var almanlara karşı kullanılan. "Djellaba giymiş alman" tabi yanına argo bir tabir de gelirse daha iyi olur. Gülücük Belki farklı bir şey de olabilir o kadarını bilemem.

"I just missed your heart." içinse tam bir şey oluşmadı kafamda. Hıhı Saygılar

İletiTarih: 26 Haziran 2011 17:58
Melih Adıgüzel
Kontrol GrubuÇevirmen

İletiler: 1739

Özel mesaj gönder
Melih Adıgüzel Kontrol GrubuÇevirmen
« Zero Cool » yazdı:
Kraut'un argo anlamı var almanlara karşı kullanılan. "Djellaba giymiş alman" tabi yanına argo bir tabir de gelirse daha iyi olur. Gülücük Belki farklı bir şey de olabilir o kadarını bilemem.

"I just missed your heart." içinse tam bir şey oluşmadı kafamda. Hıhı Saygılar

Sağolasın abi, ilaç gibi geldin valla. Saygılar "I just missed your heart."a da bir şey uyduracağız artık. Hıhı

İletiTarih: 26 Haziran 2011 18:52
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
ubi bene ibi patria Müdavim
« Melih Adıgüzel » yazdı:

Hanna'nın bir ölüm makinesi ve filmin bir sahnesinde ok/ mızrak/ kargı kullandığını düşünürsek: "Kalbini ıskaladım. / Kalbini kıl payı ıskaladım" ugun olur.

İletiTarih: 26 Haziran 2011 19:16
Lou

Özel mesaj gönder
Lou
In, out, wham-bam-boom,
done. bu ne demek yine sokak ağzı bir kelime ?

İletiTarih: 26 Haziran 2011 19:58
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
ubi bene ibi patria Müdavim
« Lou » yazdı:
In, out, wham-bam-boom,
done. bu ne demek yine sokak ağzı bir kelime ?

Girip çıkacağız/ Gir-çık, bam güm ve bitti. Bunun gibi bir şey uygun olur herhalde.

Ek: Sanki bu Gir çık, bam güm; oldu bitti. daha iyi durur.

İletiTarih: 26 Haziran 2011 20:01
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 45. sayfa (Toplam 143 sayfa) [Bu başlıkta 2139 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 43, 44, 45, 46, 47, ..., 141, 142, 143 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film