Giriş Kayıt
Bu replik hangi filmden?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 19 sayfa) [Bu başlıkta 283 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, ..., 17, 18, 19 Sonraki »
Yazar Mesaj
ARV

İletiler: 382

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
ARV
Doğrudur sıradaki sorunuzu alalım. Punky Punky

İletiTarih: 19 Aralık 2012 16:42
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
misafir983

İletiler: 308

Özel mesaj gönder
misafir983
Gerçek hikayeyi istiyorum. "Karşılaştık, aşık olduk, birbirimize karşı hissettiğimiz sevgiyle aile kurmaya karar verdik ve sen oldun." masalını değil.

İletiTarih: 19 Aralık 2012 16:51
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 4575

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« scientist » yazdı:
Gerçek hikayeyi istiyorum. "Karşılaştık, aşık olduk, birbirimize karşı hissettiğimiz sevgiyle aile kurmaya karar verdik ve sen oldun." masalını değil.

Definitely, Maybe
2008
Definitely, Maybe
Komedi / Dram / Romantik112 dk

Yönetmen: Adam Brooks
Will Hayes 30 yaşında, bir kız çocuk sahibi olan ve boşanmanın eşiğine gelmiş bir babadır. Anne ve babasının hikayesini öğrenmek isteyen küçük Maya, Will'i geçmişe geri döndürecektir. 1992 yılında başlayan ve üç farklı kadınla apayrı bir ilişki...
7.1 (173,867 Oy)

Beğendiğim bir filmdir.

İletiTarih: 19 Aralık 2012 16:56
misafir983

Özel mesaj gönder
misafir983
Cevap doğru Gülücük Benim de beğendiğim filmlerden biridir.

Sıra Sinigami'de.

İletiTarih: 19 Aralık 2012 16:58
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« scientist » yazdı:
Cevap doğru Gülücük Benim de beğendiğim filmlerden biridir.

Sıra Sinigami'de.

O zaman bir başyapıt ile devam edeyim...

''Özgürlük, kitap sayfalarında bırakılmayacak kadar değerlidir.''

İletiTarih: 19 Aralık 2012 17:02
misafir983

Özel mesaj gönder
misafir983
« Sinigami » yazdı:
O zaman bir başyapıt ile devam edeyim...

''Özgürlük, kitap sayfalarında bırakılmayacak kadar değerlidir.''

Mr. Smith Goes to Washington
1939
Komedi / Dram129 dk

Yönetmen: Frank Capra
Washington'da senatörün ölmesinin haberi tüm eyalette yayılmıştır ve Senator Joseph Paine'in medya patronu Jim Taylor'dan istediği geçici göreve gelecek kişi için işlerine pek karışamayacak birini bulmasıdır. Jefferson Smith Boy Rangers'ın başkanı, dürüst...
8.1 (121,916 Oy)

İletiTarih: 19 Aralık 2012 17:07
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« scientist » yazdı:
1939
Komedi / Dram129 dk

Yönetmen: Frank Capra
Washington'da senatörün ölmesinin haberi tüm eyalette yayılmıştır ve Senator Joseph Paine'in medya patronu Jim Taylor'dan istediği geçici göreve gelecek kişi için işlerine pek karışamayacak birini bulmasıdır. Jefferson Smith Boy Rangers'ın başkanı, dürüst...
8.1 (121,916 Oy)

Doğrudur scientist. Devam edebilirsiniz...

İletiTarih: 19 Aralık 2012 17:08
misafir983

Özel mesaj gönder
misafir983
Ben de bir başyapıtla devam edeyim. Biraz basit olacak.

Makinelerden çok, insanlığa ihtiyacımız var.

İletiTarih: 19 Aralık 2012 17:11
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« scientist » yazdı:
Ben de bir başyapıtla devam edeyim. Biraz basit olacak.

Makinelerden çok, insanlığa ihtiyacımız var.

Hemen bilmezsek ayıp olur Çok Mutlu

Üzgünüm ama ben imparator olmak istemiyorum.. Bu benim işim değil.. Kimseyi yönetmek ya da fethetmek de istemiyorum.. Herkese yardım etmek istiyorum.. Yahudi, Yahudi olmayan, zenci, beyaz.. Hepimiz başkalarına yardım etmeliyiz insanlık böyle başlar.. Birbirimizin mutluluğu için yaşamayı isteriz, kötülüğü için değil.. Bu dünyada yeryüzü zengindir ve bunu herkes paylaşabilir.. Yaşam tarzımız özgürlük ve güzellik olmalıdır.. Ama biz yolumuzu kaybettik.. Açgözlülük insan ruhunu zehirledi dünyayı nefretle kuşattı bazıları bizi üzüntü içinde bıraktı.. Hızlı geliştik ama bu sırada kendimize de zarar verdik.. İstediklerimizi elde etmek için makineleri kullandık.. Bilgimizi olumsuz, zekamızı sert ve kaba kullandık.. Çok fazla düşündük ama çok az hissettik.. Makinelerden çok insanlığa ihtiyacımız var.. Zekadan çok şefkat ve kibarlığa ihtiyacımız var.. Bunlar olmadan yaşam şiddet dolu olur ve her şeyi kaybederiz.. Uçaklar ve radyo bizi yakınlaştırıyor.. Bu icatların insanlığın erdemlerini etkileyecek ve insanlar arasındaki kardeşliği ve birliği gerçekleştirebilecek.. Şu anda sesim milyonlarca umutsuz insana erişiyor.. Sistemin kurbanlarına ve işkence çeken kişilere ve hapisteki insanlara.. Umutsuzluğa kapılmayın.. İnsanlığın nefreti geçecek diktatörler ölecek ve onların gücü insanlığa geri dönecektir.. Son insanlık ölene dek özgürlük asla yok olmayacaktır.. Askerler kendinizi bu zebanilere teslim etmeyin.. Sizleri küçümseyen sizleri köle yapan yaşamlarınızı sistematikleştiren ne düşüneceğinizi size söyleyen, sizi terbiye edip savaşa gönderen bu insanlara.. Kendinizi makine kalpli, makine düşünceli bu makine insanlara teslim etmeyin.. Sizler makine değilsiniz, sizler insansınız.. Kalbinizde insanlık sevgisine sahipsiniz sevgisiz ve nefret dolu olmayın.. Askerler kölelik için savaşmayın özgürlük için savaşın.. Aziz Luke der ki: ‘Tanrının krallığı insanın içindedir..’Sadece bir kişi veya zümrenin değil, bütün insanların.. Senin de! Makineleri yaratma gücüne sahipsin mutluluk yaratma gücüne de.. Yaşamı harika bir macera yapma gücüne sahipsin.. Demokrasi adına bu gücümüzü kullanalım.. Birleşelim yeni bir dünya için savaşalım.. İnsana çalışma şansının verileceği gençlere gelecek, yaşlılara güvence verilecek bir dünya.. Zalimler yükselirken parlak vaatler verirler.. Ama onlar yalancıdır sözlerini asla tutmazlar.. Diktatörlerin kendileri özgürdür ama onlar insanları köle yaparlar.. Özgür bir dünya, ulusal engelleri kaldırmak için savaşalım.. Bilimin ve ilerlemenin bize mutluluk getirdiği bir dünya için savaşalım.. Askerler, demokrasi adına birleşelim!

The Great Dictator
1940
The Great Dictator
Komedi / Dram / Savaş125 dk

Yönetmen: Charles Chaplin
Nazi Almanya'sının tıpkısının aynısı bir başka diktatörlükte, kararları ve yönetimi ile ülkesini kırıp geçiren Diktatör Adenoid Hynkel, ülkede kendisine ikizi kadar çok benzeyen son derece saf karakterli bir Yahudi berberin yaşadığından habersizdir....
8.4 (238,525 Oy)

İletiTarih: 19 Aralık 2012 17:21
misafir983

Özel mesaj gönder
misafir983
Evet cevap doğru. Sinema tarihinin en iyi replikleri arasındadır.

Sıra Sinigami'de.

İletiTarih: 19 Aralık 2012 17:57
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« scientist » yazdı:
Evet cevap doğru. Sinema tarihinin en iyi replikleri arasındadır.

Sıra Sinigami'de.

Kaçmayın. Biz dostunuzuz. Dıkşın dıkşın... Çok Mutlu

İletiTarih: 19 Aralık 2012 17:59
misafir983

Özel mesaj gönder
misafir983
« Sinigami » yazdı:
Kaçmayın. Biz dostunuzuz. Dıkşın dıkşın... Çok Mutlu

Çok Mutlu
Selam dünyalı, biz dostuz. Viiiuuuuuiiuu (uzaylı silah sesi nasılsa artık) olmasın o?

İletiTarih: 19 Aralık 2012 18:14
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« scientist » yazdı:
Çok Mutlu
Selam dünyalı, biz dostuz. Viiiuuuuuiiuu (uzaylı silah sesi nasılsa artık) olmasın o?

Olabilir. Tahminleri alayım. Çok Mutlu

Geber, seni bok kafalı uzaylı!

İletiTarih: 19 Aralık 2012 18:26
misafir983

Özel mesaj gönder
misafir983
Galiba bulamayacağım Rus ruleti

İletiTarih: 19 Aralık 2012 19:08
Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici

Sinigami
Korku Sineması
Eski Yönetici
« scientist » yazdı:
Galiba bulamayacağım Rus ruleti

Aklıma başka replik gelmiyor. Filmi söylüyorum. İsteyen devam edebilir.

Mars Attacks!
1996
Mars Attacks!
Komedi / Bilim-Kurgu106 dk

Yönetmen: Tim Burton
Dünyaya saldırmanın zevkli olacağı konusunda fikir birliğine varmış görünen marslılar eğlence yaşamak için dünyadaki tüm binaları yıkmakta ve üstelik onlarla fotoğraf bile çektirmektedirler. Bu çılgın, büyük kafalı uzaylı yaratıkları biri durdurmazsa...
6.4 (244,748 Oy)

İletiTarih: 19 Aralık 2012 19:21
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 19 sayfa) [Bu başlıkta 283 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, ..., 17, 18, 19 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film