Giriş Kayıt
Mantık Soruları
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 28 sayfa) [Bu başlıkta 408 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, ..., 26, 27, 28 Sonraki »
Yazar Mesaj
faciasometimes

İletiler: 62

Özel mesaj gönder
faciasometimes
1. Gün : 3 metre yukarı, 2 metre aşağıya --> Gün Sonu Konumu : 1. Metre
2. Gün : 3 metre yukarıya -->4. metre, 2 metre aşağıya --> 2. metre --> Gün Sonu Konumu : 2. Metre
3. Gün : 3 metre yukarıya -->5. metre, 2 metre aşağıya --> 3. metre --> Gün Sonu Konumu : 3. Metre
4. Gün : 3 metre yukarıya -->6. metre, 2 metre aşağıya --> 4. metre --> Gün Sonu Konumu : 4. Metre
5. Gün : 3 metre yukarıya -->7. metre, 2 metre aşağıya --> 5. metre --> Gün Sonu Konumu : 5. Metre
6. Gün : 3 metre yukarıya -->8. metre, 2 metre aşağıya --> 6. metre --> Gün Sonu Konumu : 6. Metre
7. Gün : 3 metre yukarıya -->9. metre, 2 metre aşağıya --> 7. metre --> Gün Sonu Konumu : 7. Metre
8. Gün : 3 metre yukarıya -->10. Metre

Kurbağamız 8. günde henüz hava kararmadan hemen önce kuyununun ağzında belirir. Saygılar
Geç kalmışız. yakaladım
Ama eğer kurbağa kuynun dibinde değilse, ortalarda bir yerde tutunuyorsa yolculuğuna kayarak(-2) başlar. Onu da hesap etmek lazım. hahahahaha

İletiTarih: 21 Mart 2011 23:52
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
ubi bene ibi patria Müdavim
Geceyi hesaba katmamışım. Ne kadar basitçi olduğum gözüküyor Hehehehe Ben bilmem, jeekepy_35 ve KeyserSoz3 de yanlış bildi hahahahaha

İletiTarih: 21 Mart 2011 23:53
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
KeyserSoz3

İletiler: 166

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
2. soru için bir genelleme yaparsak evet doğrudur.Her çift sayı iki tane asal sayının toplamıdır.Ben öss yi kazanalı 3 yıl oldu ama dershanede de böyle göstermişlerdi.3 yıl içerisinde değişmediyse cevap hala budur.Formüle gelirsek C++ lazım onun için Gülücük Unuttum gitti onuda.Ama yarına akşama kadar C++ yardımı ile formülüde çıkartırım Gülücük

İletiTarih: 21 Mart 2011 23:54
KeyserSoz3

İletiler: 166

Özel mesaj gönder
KeyserSoz3
Aynen bir anda hızlıca işlem yapınca 7. günün sonunda kurbağayı 8. güne geçmeden bir kez daha zıplattım.Yanlış oldu hahahahaha

İletiTarih: 21 Mart 2011 23:56
popcorndvd

İletiler: 24

Özel mesaj gönder
popcorndvd
8 gunde işlem tamam ... Guneşin doğduğunun 8. sabahı Mordor Diyarın'dan aşşağı gider bu kurbaaaaa... Melek ama..

İletiTarih: 21 Mart 2011 23:56
chernoby
Dizi Dünyası
Eski Yönetici

İletiler: 1857

Özel mesaj gönder
chernoby
Dizi Dünyası
Eski Yönetici
« svsknr » yazdı:
2. sorumuz: 2'den büyük her çift sayı, daima iki farklı asal sayının toplamına eşit midir?

Ör.

8 = 3+5 veya 12 = 7+5 vs.

Not: Sorunun cevabını formüle eden kişiye 1 milyon dolar ödül var. yakaladım

Sorunun, 80000 haneli rakamlara kadar -PC ortamında- denenerek kanıtlandığını, Einstein dahil olmak üzere bir çok bilim insanının bu soruya kafa yorduğunu ama 300 yıldır da çözümlenemediğini belirtelim. Füüü üüü üü

Bilgisayarda yazılacak bir kod bunu formüle edebilir çok zor değil ancak sağlam işlemci gücü gerektirir. (Bence basit) yakaladım

İletiTarih: 21 Mart 2011 23:57
svsknr

İletiler: 3938

Özel mesaj gönder
svsknr
3. soru: Aşağıdaki kutucuklara, 1'den 8'e kadar olan sayıları (1 ve 8 de dahil) öyle bir yerleştirin ki, ardışık sayılar yan yana, alt alta ya da çapraz gelmesinler (Örneğin, 2 ve 3 ya da 7 ve 8 ).

resim

Soruları bir gecede bitirmeyelim. yakaladım Ben kaçar... Kolay gelsin. Bay Bay

İletiTarih: 22 Mart 2011 00:01
En son svsknr tarafından 22 Mart 2011 00:05 tarihinde değiştirildi.
svsknr

Özel mesaj gönder
svsknr
« KeyserSoz3 » yazdı:
2. soru için bir genelleme yaparsak evet doğrudur.Her çift sayı iki tane asal sayının toplamıdır.Ben öss yi kazanalı 3 yıl oldu ama dershanede de böyle göstermişlerdi.3 yıl içerisinde değişmediyse cevap hala budur.Formüle gelirsek C++ lazım onun için Unuttum gitti onuda.Ama yarına akşama kadar C++ yardımı ile formülüde çıkartırım
« chernoby » yazdı:
Bilgisayarda yazılacak bir kod bunu formüle edebilir çok zor değil ancak sağlam işlemci gücü gerektirir. (Bence basit)

Sorudaki "Daima" kelimesine dikkat! Milyonlarca haneli sayıların kanıtlanmasından bahsetmiyor soru; sonsuza dek süren bir uyumun formülünü istiyor. Hıhı

İletiTarih: 22 Mart 2011 00:04
Aranelevo

İletiler: 1891

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Aranelevo
3. soruda kafayı yedim. Kağıt kalem yok gidip almaya üşendim odadan.
painte çiziyorum. Çok lanet soruymuş be hahahahaha

İletiTarih: 22 Mart 2011 00:07
Ephemerid
Eski Yönetici

İletiler: 2951

Özel mesaj gönder
Ephemerid Eski Yönetici
2
5--8--6
3--1--4
7

Pıfff... Başıma ağrı girdi...

İletiTarih: 22 Mart 2011 00:22
svsknr

Özel mesaj gönder
svsknr
« Ephemerid » yazdı:
Pıfff... Başıma ağrı girdi...

Yeni soru madem. Füüü üüü üü

resim

İşaretli noktadan başlayın ve tüm kareleri dolaşın; ama aynı kareden 2 defa geçmeyin ve çapraz atlamayın. Başladığınız yerde bitirmek gibi bir zorunluluğunuz vs. yok. Ayrıca, başladığınız -işaretli- kare, aynı zamanda geçtiğiniz ilk karedir!

Not: Bu soruyu çözmen 8 yılımı aldı. Baygın Çözüme ise bir film sayesinde kavuştum! Hıhı Lâkin o filmi söylemem (Şimdilik). Ama bennn

İletiTarih: 22 Mart 2011 00:41
Ephemerid
Eski Yönetici

İletiler: 2951

Özel mesaj gönder
Ephemerid Eski Yönetici
O filmi söylesene Gülücük
Bundan birkaç hafta önce, kuzenim bana bu soruyu sormuştu! 2-3 gün boyunca ara ara kafa yormama rağmen cevabı bulamamıştım.

Çünkü cevabı yok. En azından insan gibi düşündüğümüz müddetçe. Farklı bir şekilde düşünmek veya soruyu farklı bir şekilde yorumlamak gerekiyor sanırım yakaladım

Acaba tek çizgiyle mi ilerlememiz gerekiyor? Yani o tek çizgiyi yolun sonuda iki farklı yöne gidecek şekilde dallandırabilir miyiz?

Cevabı ben de merak ediyorum Saygılar

İletiTarih: 22 Mart 2011 00:51
turkishboy

İletiler: 169

Özel mesaj gönder
turkishboy
« svsknr » yazdı:
2. sorumuz: 2'den büyük her çift sayı, daima iki farklı asal sayının toplamına eşit midir?

Ör.

8 = 3+5 veya 12 = 7+5 vs.

Not: Sorunun cevabını formüle eden kişiye 1 milyon dolar ödül var. yakaladım

Sorunun, 80000 haneli rakamlara kadar -PC ortamında- denenerek kanıtlandığını, Einstein dahil olmak üzere bir çok bilim insanının bu soruya kafa yorduğunu ama 300 yıldır da çözümlenemediğini belirtelim. Füüü üüü üü

hocam gece gece pek kafam almadı ama şimdi '4' de ikiden büyük bir çift sayıdır ve iki farklı asal sayının toplamı değil Neutral zaten asal sayılar 2,3,5,7.. şeklinde devam eder ve ben burda iki 'farklı' asal sayının toplamını 4 yapamadım Macarena

İletiTarih: 22 Mart 2011 01:04
One1Minute

İletiler: 1100

Özel mesaj gönder
One1Minute
resim

İletiTarih: 22 Mart 2011 01:25
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
PhalanX Eski Yönetici
Dışarı taşırmak serbest mi? Füüü üüü üü

İletiTarih: 22 Mart 2011 01:39
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 28 sayfa) [Bu başlıkta 408 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, ..., 26, 27, 28 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film