Giriş Kayıt
Northern Exposure (1990–1995)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 30 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2
Yazar Mesaj
motion112233
Müdavim

İletiler: 1229

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
« Nikoteen » yazdı:
Maalesef planlamamda olmayan yogun is temposu nedeniyle hevesle basladigim bu guzel dizinin stabil cevirisini yapabilecegim zamani ongoremiyorum Sümüklü

Bu kara haberi kuzeydebiryer'e alıştıra alıştıra verseydin keşke. hahahahaha

@kuzeydebiryer
İletiTarih: 17 Mart 2024 01:41
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Nikoteen

İletiler: 19

Özel mesaj gönder
Nikoteen
« motion112233 » yazdı:

Inanin ben de en cok ondan bahsini acmak istemedim Sümüklü Fakat gerekirse emekliligimde ceviricem yine de cevricem bu diziyi o zamana kadar ceviren birileri olmazsa tabii ama uzun bir sure maalesef ayda bir bolum kadar cevirecek bile vaktim olmayacak gorunuyor.

İletiTarih: 17 Mart 2024 17:58
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kuzeydebiryer
« motion112233 » yazdı:

O benim "arzu nesnem". Çevrilmezse daha bir mutlu olurum Gülücük Benim imkansız dizim olarak kalmalı.

İletiTarih: 17 Mart 2024 23:18
motion112233
Müdavim

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
« kuzeydebiryer » yazdı:
O benim "arzu nesnem". Çevrilmezse daha bir mutlu olurum Gülücük Benim imkansız dizim olarak kalmalı.

Arzu nesnesi derken? "Arzunun O Karanlık Nesnesi" mi demek istiyorsun?

Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 18 Mart 2024 01:05
Morrison
Yorumbaz

İletiler: 148

Özel mesaj gönder
Morrison Yorumbaz
Arzunun O Karanlık Nesnesi

@motion112233 selam, Bahsettiğin filme bakınca izleyeceklerim arasında olduğunu gördüm, niye izleyeceklerim arasında diye araştırırken bunun bir Pierre Louis'in "La Femme et le pantin" adlı romanından olduğunu, dolayısıyla daha önceki versiyonu olan (1935) yapımı
The Devil Is a Woman fimini izlediğimi gördüm. Eski ama güzel bir filmdir, tavsiye ederim.

Bu arada Ocak 2019'dan beri yorum yapmadığını görüyorum, ara sıra bir şeyler karalasan da yaklaşıp düşlerini görsek iyi olurdu diyorum Gülücük Sevgilerle.

İletiTarih: 18 Mart 2024 02:31
motion112233
Müdavim

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Re: Arzunun O Karanlık Nesnesi

« Morrison » yazdı:
Bu arada Ocak 2019'dan beri yorum yapmadığını görüyorum, ara sıra bir şeyler karalasan da yaklaşıp düşlerini görsek iyi olurdu diyorum Gülücük Sevgilerle.

O dönemlerde arka arkaya yasaklar uygulanıyordu hocam. Bir yasak da ben yedim. Yani yorum yapmam yasaklandı. O yüzden Ocak 2019'tan beri yorum yapamıyorum. Gizli kapaklı uygulanan başka yasaklar da var gerçi ama neyse, çok fazla bahsetmek istemiyorum, bakarsın gerçekleri ifşa ettik diye komple yasaklarlar Sümüklü Bir gün foruma yazamazsam bilin ki yasaklanmışımdır. Bu arada bil bakalım düşlerle ilgili o şiir kime ait? Füüü üüü üü

@Morrison
İletiTarih: 18 Mart 2024 10:23
Morrison
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Morrison Yorumbaz
motion

Then you must've done somethin' terribly wrong lol . Profiline bakınca yaptığın katkılar görünüyor, çeviriler, binlerce film resimleri, kişi resimleri, afişler, özetler vs. yani senin gibi birinin yasağın olmasını duymak üzücü. Forumda da yazdıklarını okumak güzel, sen renkli birisin ve site için bir değersin bence. Herhangi bir şeyden yasaklanmak insanın içinde negatif duygular yaratır, ters tepki verdirir, küstürür. Bazen benim de yazdığım yorumlar yayımlanmıyor, fazla espritüel yaklaştığım zamanlar olabiliyor, ben de "n'oluyo ya?" diyorum içimden. Editoryal ayarı veriyor Gülücük

O şiiri bilmiyorum, benim Türk edebiyatım, şiir bilgim çok zayıf, ilgim olamadı zamanında pek. Hard Rock, Heavy Metal dinlemekten başımız dönmüş Gülücük onları sor ansiklopedik bilgi vereyim hehe.

İletiTarih: 18 Mart 2024 11:09
motion112233
Müdavim

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Sen ne diyosun ya, kimler kimler uzaklaştırılmadı ki. Benim durumum devede kulak. Afişler, özetler, yorumlar, altyazılar, çeviriler artık haram oldu bana. Böyle şeyler göndermem artık yasak. Olsun, canları sağ olsun. Büyüklerimiz bizi yasakladılarsa vardır bir bildikleri. Böyle kararları sorgulamak bize düşmez. Biz kimiz ki bu kararları sorgulayalım? Çok Mutlu Önemli olan çoğunluğun iyiliği. Çoğunluğun iyiliği yasaklanmamızı gerektiriyorsa, varsın yasaklasınlar. (Ben ne ara bu kadar kalender oldum yav?)

@Morrison
İletiTarih: 18 Mart 2024 11:26
En son motion112233 tarafından 18 Mart 2024 11:39 tarihinde değiştirildi.
Morrison
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Morrison Yorumbaz
şiir

Şiirin kime ait olduğunu yazmamışsın.

İletiTarih: 18 Mart 2024 11:31
dpka4444

İletiler: 26

Özel mesaj gönder
dpka4444
« motion112233 » yazdı:
Sen ne diyosun ya, kimler kimler uzaklaştırılmadı ki. Benim durumum devede kulak. Afişler, özetler, yorumlar artık haram oldu bana. Böyle şeyler göndermem artık yasak. Olsun, canları sağ olsun. Büyüklerimiz bizi yasakladılarsa vardır bir bildikleri. Böyle kararları sorgulamak bize düşmez. Biz kimiz ki bu kararları sorgulayalım? Çok Mutlu Önemli olan çoğunluğun iyiliği. Çoğunluğun iyiliği yasaklanmamızı gerektiriyorsa, varsın yasaklasınlar. (Ben ne ara bu kadar kalender oldum yav?)

Size bu konuda katılamayacağım, siteyi ayakta tutan tamamen gönüllülük esasıyla paylaşımda bulunan sizin benim gibi kullanıcılar, adminler değil. cumhur bey film yorumu yazmasın, siz siteye renk katmayın, pexwas altyazı yüklemesin bakalım sitenin ömrü ne kadar oluyor. Daha önce örneklerini gördük, adminler bu maaşsız çalışan üyelerini küstürmemeli.

İletiTarih: 18 Mart 2024 11:31
motion112233
Müdavim

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Doğru ama onlar, yani adminler, bizim göremediğimiz şeyleri görüyor ve ona göre karar alıyor olamazlar mı? Demek istediğim, bazı şeyler sadece yönetici açısından bakıldığında görülebilir hâle geliyor olamaz mı? Yanlış anlaşılmasın, yasakları savunuyor değilim, yasağın her türlüsüne karşıyım ben.

Bir diğer husus da sitenin gönüllülük esasıyla ayakta durduğuna yönelik iddianız. Bu iddiada gerçeklik payı var, inkâr edemem, ancak unutmayın ki bu sitenin alternatifi yok. (diğer alternatifler kapandı çünkü) Bu da onu gönüllülere bağımlı olmaktan büyük ölçüde kurtarıyor. Ayrıca gönüllülerin hepsinin aynı anda siteye desteğini kesmesi- istatistik teorisine göre- çok düşük bir olasılık. (Matematiği çok sevdiğimi söylemiş miydim bu arada?) Saygılar

@dpka4444
İletiTarih: 18 Mart 2024 11:54
kuzeydebiryer

İletiler: 10891

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
kuzeydebiryer
« motion112233 » yazdı:
Arzu nesnesi derken? "Arzunun O Karanlık Nesnesi" mi demek istiyorsun?

Sürprizbozan: Göster

Lacan'a atıfta bulunarak asla ulaşılamayan arzu nesnesi (Objet Petit A) olarak espri yapayım dedim ama hatlar karıştı. Gülücük

Yani çevrilmesini gerçekten istiyor muyum? O benim hayalimdeki bir dizi. Çevrilirse ve ona ulaşırsam büyünün sonu olabilir mi? gibi bir dizi sorunsalın nesnesi Gülücük

----------------------------------

Buradaki varlığımı pamuk ipliğine bağlı hissediyorum. Her an adımın üzerinde bir çizik görecekmişim gibi geliyor.

İletiTarih: 18 Mart 2024 23:01
motion112233
Müdavim

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Freud, Lacan... Bunlar derin mevzular... Bizi aşar. Baygın

@kuzeydebiryer
İletiTarih: 19 Mart 2024 01:11
motion112233
Müdavim

Özel mesaj gönder
motion112233 Müdavim
Re: şiir

« Morrison » yazdı:
Şiirin kime ait olduğunu yazmamışsın.

Bulamadın mı hâlâ şiirin kime ait olduğunu? Hem de Google çağında. Aşk olsun yani. Füüü üüü üü

@Morrison
İletiTarih: 29 Nisan 2024 12:49
Morrison
Yorumbaz

Özel mesaj gönder
Morrison Yorumbaz
Her şeyi Google'a sorsak arkadaşımızla sohbet edemeyiz, forumun anlamı kalmaz, seni konuşturmayı tercih ettim.
Düşlerine yaklaşmak istedim Gülücük

@motion112233
İletiTarih: 29 Nisan 2024 13:29
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 30 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film