Giriş Kayıt
Forum gazisi oldum ben
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 7. sayfa (Toplam 7 sayfa) [Bu başlıkta 95 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yazar Mesaj
KlasiklerGibisiYok

İletiler: 27

Özel mesaj gönder
KlasiklerGibisiYok
Alıntı:
Öncelikle bir film hakkında tartışmak için bu sitede ayrılan yer forum bölümü. Yani bir filmin yorumlar bölümü tartışma yeri değil. Siz bir yorum yazarsınız, birileri gelir size cevap yazar, siz ona cevap yazarsınız o size derken biri gelir siler. Anlaşamadığımız nokta şu sevgili arkadaşlar; kurallar oluşturulurken orada değilseniz kurallara uymanız gerekir. Sonradan gelip "bu kural saçma değiştirin" dayatması anlamsızdır. Bakın kural değişmez demiyorum, kurallar değişir ama bunun yolu "bana saçma geliyor" değildir. Forumda bununla ilgili başlık açarsınız, destek alırsınız; yönetim de bunu değerlendirir. Değiştirir yada değiştirmez bu onların sorunudur. Değiştirirlerse ne ala, değiştirmezlerse ve bu size hala saçma gelirse siteye girmezsiniz olur biter. Onca senedir işleyen onca toplam bunca aktif üyesi olan bir sitede sadece "size manasız geliyor" diye bir şeylerin değişmesini istemek diğer üyeleri hor görmek değil midir biraz da?

Bir filmin yorumlar bölümünün tartışma yeri olup olmadığına, daha doğrusu bunun ölçüsünün ne olması gerektiğine karar verme konusu biraz "umumi" bir konu bence. Yani buna ne siz karar verebilirsiniz ne de ben. Ayrıca ben "bu kural saçma" gibi bir şey mi dedim? Yönetimin bazı konularda biraz daha insiyatifli davranabileceği yönünde naçizane bir yorumda, tavsiyede bulundum.

Ayrıca tüm bu yazılanlar kesinlikle diğer üyeleri hor görmek gibi bir sonuca çıkmaz. İşte benim bahsettiğim buydu biraz, aman kimse bir şeye itiraz etmesin her şey süt liman olsun durumu.

İletiTarih: 28 Ocak 2013 02:51
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
MrBird

İletiler: 156

Özel mesaj gönder
MrBird
« KlasiklerGibisiYok » yazdı:
Bir filmin yorumlar bölümünün tartışma yeri olup olmadığına, daha doğrusu bunun ölçüsünün ne olması gerektiğine karar verme konusu biraz "umumi" bir konu bence. Yani buna ne siz karar verebilirsiniz ne de ben.

Benimde tam olarak anlatmaya çalıştığım şey bu. Buna ne siz karar verebilirsiniz ne de ben. Bizler geldiğimizde bu karar verilmişti. Yorumlar bölümü adı üstünde filmle ilgili yorum yapılacak, forum bölümü tartışılacak yer. Buna ben karar vermedim, sitenin sahibi arkadaş karar verdi ve yönetim kadrosundaki arkadaşlarda uyguluyorlar.

Hor görme konusunun yanlış anlaşılacağını biliyordum, ama anlatmak istediğim şey o kadar uzun ve karmaşık ki sanırım öylece bıraksam daha iyi. Ama çok isterseniz ÖM yolu ile açıklayabilirim.

Son cümlenize ise gerçekten verecek cevap bulamıyor; "siz istediğiniz yerde, bildiğiniz gibi yorum/tartışma ne isterseniz yapın, yönetim de ister silsin ister sabaha saklasın" diyorum. Daha başka ne diyeyim?

Saygılar

İletiTarih: 28 Ocak 2013 03:02
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
KlasiklerGibisiYok

İletiler: 27

Özel mesaj gönder
KlasiklerGibisiYok
Alıntı:
Benimde tam olarak anlatmaya çalıştığım şey bu. Buna ne siz karar verebilirsiniz ne de ben. Bizler geldiğimizde bu karar verilmişti. Yorumlar bölümü adı üstünde filmle ilgili yorum yapılacak, forum bölümü tartışılacak yer. Buna ben karar vermedim, sitenin sahibi arkadaş karar verdi ve yönetim kadrosundaki arkadaşlarda uyguluyorlar.

Hor görme konusunun yanlış anlaşılacağını biliyordum, ama anlatmak istediğim şey o kadar uzun ve karmaşık ki sanırım öylece bıraksam daha iyi. Ama çok isterseniz ÖM yolu ile açıklayabilirim.

Son cümlenize ise gerçekten verecek cevap bulamıyor; "siz istediğiniz yerde, bildiğiniz gibi yorum/tartışma ne isterseniz yapın, yönetim de ister silsin ister sabaha saklasın" diyorum. Daha başka ne diyeyim?

Şu "istemiyorsan girmezsin olur biter" lafı bana her zaman sert ve kaçamak gelmiştir ama sorun değil, bu konuda anlaştık farzedelim ve geçelim isterseniz.

Hor görme konusunu bana özelden değilde bu başlık altında açıklarsanız herkes görmüş olur, ama siz bilirsiniz, teklif var ısrar yok.

Son paragrafla ilgili, evet ben de artık fazla üzerinde durmuyor, aldırmıyorum. Tartışmamı yapıyor ve kaydediyorum, silinir veya silinmez, silinirse kaybeden taraf biz üyeler oluruz o ayrı. Niye mi? çünkü bu tür tartışmalar, cevaplar hepimiz için birer "okuldur", "derstir".

Saygılar bizden. İyi geceler.

İletiTarih: 28 Ocak 2013 03:11
MrBird

İletiler: 156

Özel mesaj gönder
MrBird
« KlasiklerGibisiYok » yazdı:
Tartışmamı yapıyor ve kaydediyorum, silinir veya silinmez, silinirse kaybeden taraf biz üyeler oluruz o ayrı. Niye mi? çünkü bu tür tartışmalar, cevaplar hepimiz için birer "okuldur", "derstir"..

Bu yüzden bu tartışmaları Forumda yapın ki; hem katılım artsın, hem daha fazla insana ulaşsın diyorum ya. Hıhı

"Hor görme" olayı için söyleyeceklerim birilerince yanlış anlaşılacak, cevaplanacak uzayacak da uzayacak...

Ama kısaca şunu söyleyeyim;
Size eğer bir konuda başlık açar "ben böyle düşünüyorum, siz ne dersiniz" diye sorarsanız destek bulursunuz. Yok doğrudan "bence bu yanlış, değiştirin" derseniz, onca aktif üyeye bilinçaltı "siz görmediniz ben gördüm, siz koyunsunuz ben başkaldırdım" mesajı verirsiniz, ki bu da diğer insanları "hor görmek" olarak algılanır.

Bilmem anlatabildim mi?

İletiTarih: 28 Ocak 2013 03:19
Stanley Pickle

İletiler: 67

Özel mesaj gönder
Stanley Pickle
« MrBird » yazdı:
Yok doğrudan "bence bu yanlış, değiştirin" derseniz, onca aktif üyeye bilinçaltı "siz görmediniz ben gördüm, siz koyunsunuz ben başkaldırdım" mesajı verirsiniz, ki bu da diğer insanları "hor görmek" olarak algılanır.

Valla yalan yok; Ben büyük bir kitleyi böyle görüyorum (: Artık içinde yaşadığım bir toplum olduğu için midir bilmem, özellikle Türk toplumundan tiksinmekteyim (Aklıselim üyelerimizi tenzih ederim).

İnsana, yalnızca bir varlık olarak değer verilmediği ve küstahça yüceltildiği sürece de, bu böyle olacak benim için. Saygılar

İletiTarih: 28 Ocak 2013 11:06
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 7. sayfa (Toplam 7 sayfa) [Bu başlıkta 95 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film