Giriş Kayıt
M.Ali Birand Vefat etti
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 25 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
proxy1
Hint Sineması

İletiler: 625

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
proxy1
Hint Sineması
 M.Ali Birand Vefat etti

Mehmet Ali Birand ekranlara son vedayı böyle etmişti.

Gözleri Doldu Boğazları Düğümlendi

Kanal D'de Ana Haber ve '32. Gün' programlarını sunan ünlü anchorman Mehmet Ali Birand, yeni yayın dönemine kadar ekranlara veda etmişti.

Birand, televizyondaki son görüntüsünde "Ben sizi çok özleyeceğim, dualarınıza ihtiyacım var" diye konuşmuştu.

BİRAND'IN SON VEDASI

Usta gazeteci Mehmet Ali Birand akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Acı haberi oğlu Umur Birand verdi. Ekranlara vedasını geçen hafta yapan Mehmet Ali Birand, izleyicilerden dualarını eksik etmemelerini istemişti. Birand, vedasında şöyle konuştu:

"Doğrusu, ekranları bırakmak hiç içime sinmiyor. Ama tatile falan da çıkmıyorum. Bir süredir gördüğüm tedavi iyi sonuç verince yarın kendimi cerrahlara bırakıyorum. Önemli bir ameliyatım var. Aslında kötü değil iyi bir haber veriyorum sizlere. Ameliyat olmam iyi bir haber. Sezon başında yine birlikte olacağız. Sizleri bilmem ama emin olun ben sizleri çok özleyeceğim. Ancak o güne kadar da dualarınıza ihtiyacım var. Seveninizle... Sevmeyeninizle... Dualarınızı esirgemeyin efendim..."

Dip:Sinigami'nin meşgul gününe denk geldi galiba...

İletiTarih: 17 Ocak 2013 21:18
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
babyangel
Eski Yönetici

İletiler: 1605

facebook twitter Özel mesaj gönder
babyangel Eski Yönetici
Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Sevdiğim bir yüzdü...

İletiTarih: 17 Ocak 2013 21:28
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
chandra

İletiler: 472

facebook Özel mesaj gönder
chandra
Ben şu an bunları yazarken, o toprak altında... Ölüm daha yakınımdaymış gibi hissettim. Neden bilmem. Tatsız bir duygu. Dayanılmaz Allah rahmet etsin

İletiTarih: 17 Ocak 2013 21:29
misafir983

İletiler: 308

Özel mesaj gönder
misafir983
Rengini hiç bir zaman belli etmeyen, tartışılan konu/kişi/kurum ne ise, hem doğrularını hem yanlışlarını çekinmeden ortaya koyan, hiç kimseye yalakalık yapmayan, aynı zamanda hiç kimseye saygısızlık da yapmayan bir insandı. Haber dünyasında, tarafsızlığı sebebiyle beğendiğim tek kişiydi. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağolsun.

İletiTarih: 17 Ocak 2013 21:41
LeonardoDaVinci

İletiler: 2180

Özel mesaj gönder
LeonardoDaVinci
Yakınlarının başı sağolsun.

Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 17 Ocak 2013 21:45
En son LeonardoDaVinci tarafından 17 Ocak 2013 22:05 tarihinde değiştirildi.
g.c.
Sinefil Grubu

İletiler: 2543

Özel mesaj gönder
g.c. Sinefil Grubu
Allah rahmet eylesin.
Arkada kalanlarıa allah sabır versin.

Ben hem yazarlığını hem sunuculuğunu beğenmeyen ve farklı yazar ve haberleri tercih etmiş biriyim. Ölümü elbette üzdü ancak sosyal medyada ki genel havaya bakınca şaşırdım. Sanki beğenmeyip eleştiren bir tek benmişim gibi.

İletiTarih: 17 Ocak 2013 21:56
Barış K
Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici

İletiler: 7269

Barış K Eski YöneticiGüvenilir Yükleyici
Ben inanamadım haberi duyduğumda hâlâ da inanmakta zorluk çekiyorum. Allah taksiratını affetsin.

İletiTarih: 17 Ocak 2013 22:06
Htmakina
Kore Sineması

İletiler: 3592

Htmakina
Kore Sineması
Gaflarını ve cümleyi toparlamak için yaptığı ikinci gaflarını özleyeceğim tek usta haber yorumcusudur. Başınız sağ olsun ve geride kalan sevenlerine sabırlar diliyorum. Çok üzgün

İletiTarih: 17 Ocak 2013 23:18
Medievalgeek

İletiler: 63

Medievalgeek
Sadece bir haberci değildi; Rıdvan Akar, Ali Kırca gibi isimleri Türk haberciliğine kazandırmış bir ''abi''ydi. Toprağı bol olsun.

İletiTarih: 17 Ocak 2013 23:35
MrBird

İletiler: 156

Özel mesaj gönder
MrBird
« g.c. » yazdı:
Allah rahmet eylesin.
Arkada kalanlarıa allah sabır versin.

Ben hem yazarlığını hem sunuculuğunu beğenmeyen ve farklı yazar ve haberleri tercih etmiş biriyim. Ölümü elbette üzdü ancak sosyal medyada ki genel havaya bakınca şaşırdım. Sanki beğenmeyip eleştiren bir tek benmişim gibi.

Ben de rengini beğenmeyenlerdenim. Hiçbir yaşam formunun sonlanmasına sevinmedim bu güne kadar, bir insanın ölümüne de sevinmem. Üzüldüm; sevdikleri vardı. Üzüldüm; sevenleri vardı.

Kişiliği, kalemi bana uymuyordu ama Can Dündar, Mithat Bereket, Çiğdem Anat, Ali Kırca, Deniz Arman, Cüneyt Özdemir, Rıdvan Akar, Musa Çözen, Talip Korkmaz, Sacit Baydar gibi isimlerin tanınmasına da vesile oldu...

İletiTarih: 17 Ocak 2013 23:43
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
ubi bene ibi patria Müdavim
Bu ne ya, utanmasanız adamın arkasından söveceksiniz. Adamın daha ölüsü mezara girmeden başladınız ya, inanamıyorum! Taziyelerinizi bildireceğiniz yere daha imam "Merhumu nasıl bilirdiniz?" sorusunu sormadan cevap veriyorsunuz. Hem, adamın iyi biri olup olmadığı hükmü ne bana ne de size düşer! Her şeyin bir vakti, bir yolu yordamı vardır yahu. Yok şöyleciymiş yok böyleciymiş...

Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun. Saygılar

İletiTarih: 17 Ocak 2013 23:48
MrBird

Özel mesaj gönder
MrBird
« Müjdat Deniz » yazdı:
Bu ne ya, utanmasanız adamın arkasından söveceksiniz. Adamın daha ölüsü mezara girmeden başladınız ya, inanamıyorum! Taziyelerinizi bildireceğiniz yere daha imam "Merhumu nasıl bilirdiniz?" sorusunu sormadan cevap veriyorsunuz. Hem, adamın iyi biri olup olmadığı hükmü ne bana ne de size düşer! Her şeyin bir vakti, bir yolu yordamı vardır yahu. Yok şöyleciymiş yok böyleciymiş...

Müjdat kardeşim, sağlığında da fikirlerim bunlardı öldüğünde de... Kör öldü badem gözlü oldu diyemeyeceğim kusura bakma...

Ayrıca küfür derecesinde birşey yazmadım ve inan adamın iyi biri olup olmadığı fikri sana da düşer bana da... Yol yordam konusunda da sanırım senden ders alacak yaşta değilim kendine gel...

Saygılar

İletiTarih: 18 Ocak 2013 00:02
Wow!Signal

İletiler: 2779

Özel mesaj gönder
Wow!Signal
Türkiye aydınının ortak bir özelliği vardır illaki bir kere vatan haini ilan edilir. Dönemine göre; liboş olmak, din düşmanı olmak, iktidar yalakası olmak, Atatürk düşmanı olmak, PKK yanlısı olmak ve şu anda dar alanda ifade etmek istemediğim pek çok itham.

Farklı ya da öncül düşünceler lanetlenir ülkemizde.

Sonra ölüm ve timsah gözyaşları...

Türkiye bir aydın değirmeni gibidir, yaşarken bu öğütülmeye dayanmak çok zordur. Bu anlamda değirmene gülüp geçen bir isim olarak Mehmet Ali Birand çok özel ve az rastlanır bir örnektir. Batılı anlamda tv gazeteciliği ülkemize onunla girmiştir diyebiliriz. Pek çok değerli isim yetiştirmiştir.Çok şey katmıştır ve katacaktır da.Genel değer kazanması için ölmesi gerekiyordu kural olarak. Yapacak bir şey yok bu ülkede teamül bu.

Hepimizin başı sağ olsun.

Not: Bu yazı forumdaki önceki yazılar dikkate alınmaksızın yazılmıştır. Cevap niteliği taşımaz. Nevi şahsına münhasır satırlardan oluşmaktadır. Hıhı

İletiTarih: 18 Ocak 2013 00:28
En son Wow!Signal tarafından 18 Ocak 2013 00:57 tarihinde değiştirildi.
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
ubi bene ibi patria Müdavim
« MrBird » yazdı:
Müjdat kardeşim, sağlığında da fikirlerim bunlardı öldüğünde de... Kör öldü badem gözlü oldu diyemeyeceğim kusura bakma...

Madem üstünüze alınmışsınız yazayım... Ben kim ne yazmış dikkat etmeksizin okumuştum yazılanları. Size iyi bir şeyler yazın, diyen olmadı ama burası ölen bir adamı eleştireceğiniz bir başlık değil. Hakkında bir başlıkta bir şeyler yazılır, amenna bir şeyler yazarsınız, umurumda olmaz. Ama insanların taziye bildirdiği yere böyle şeyler yazarsınız, işte orada susmam. Ne onun düşünceleri, ne de sizin onun hakkında düşünceleriniz umurumda değil, çünkü burası bunu dile getirecek bir başlık değil. Umarım maksadımı anlatabiliyorumdur!

« MrBird » yazdı:
Ayrıca küfür derecesinde birşey yazmadım ve inan adamın iyi biri olup olmadığı fikri sana da düşer bana da... Yol yordam konusunda da sanırım senden ders alacak yaşta değilim kendine gel...

"Kendine gel" mi? Bana yaşınızı öğretecek derecek beni tanıdığınızı nereden çıkartıyorsunuz? Ben insanlara yaşa göre değil, davranışlarına göre hürmet ederim. Bu yüzden siz kendinize gelin. Olayı kişiselleşitrmeyin...

İletiTarih: 18 Ocak 2013 00:46
MrBird

Özel mesaj gönder
MrBird
« Müjdat Deniz » yazdı:
Olayı kişiselleşitrmeyin...

Sadece taziye başlığında karşılıklı tartışma olmasın diye ve foruma saygımdan susuyorum sevgili Müjdat...

Geçmişteki paylaşımlarımızın hatrına, sadece o kadar...
Saygılar

İletiTarih: 18 Ocak 2013 00:56
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 25 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film