Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

5005

 
Kayıt : 20 Eylül 2020
Son Giriş : Gizli
  • OSS 117: Rio ne répond plus
    OSS 117: Rio ne répond plus
Son Yorumları
Verdens verste menneske (2021)
23 Mart 2023
Sırf 'gencim güzelim,istediğimi yaşarken daldan dala atlarım, dalların kırılması umurumda değil' kafasıyla yaşayan 'modern' şehir kadınını çok iyi tokatlayan bir film olmuş.Filmin adı filme tam da yakışmış.Çünkü başkalarının hayatlarını kendi tutarsızlıkları uğruna karartanlar, en aşağılık yaratıklardır.

Genç,çekici,akıllı bir kadın, önce üniversitede 3 kez birbirinden alakasız bölümde okuyor,hiç birini de tamamlamıyor.Sonra kendisi erkeklerin hayatlarına giriyor, ki bu girişler hep biri bitmeden sonrakinin hayatına giriş şeklinde.Bunun adı da özgürlük ve feminizm oluyor.Sonsuz özgürlüğü yaşayacağım derken hayatı kaçırdığının farkında değil.

Ödül için çekilen festival filmlerinde cinsellik vazgeçilmez araçtır.Bu filmde de bazı rahatsız edici görüntüler kullanılmış. Ama asıl replikler oldukça müstehcen. Affınıza sığınarak altyazıdan aynen alıyorum:
Sürprizbozan: Göster

Olayın özeti de bu.Kadın ikisi de yaparım diyor.

Film tamamen dram üzerine kurulu.Komik tek bir sahne bile yok.Bir tek Danca konuşmalar insana komik geliyor. 7/10
T-34 (2018)
18 Mart 2023
Ruslardan, içinde Yahudi sömürüsü olmayan, Nazi işgalini anlatan muhteşem bir tank savaşı hikayesi.
Resmen tank kullanmayı öğretiyorlar.

Bu kadar stratejik akla sahip Rusların Ukrayna'da nasıl bir bataklığa saplandıklarını anlamak oldukça zor.Bol bol Rus reklamı içeren film,şu sıralar Polonya ve Çek platformlarında sıkça oynuyor.Üstelik bu ülkeler Rusya'ya karşı olmalarına rağmen.Bu da ilginç.

Keyifle izledim.8/10
Perfume: The Story of a Murderer (2006)
23 Şubat 2023
Seyretmeyi çok uzun zamandır ertelediğim, filmsiz zamanıma denk gelince "zaman dolsun" diye seyrettiğim aşağılık film.

Patrick Süskind denen sapkın-sapığın karanlık zihnindeki sapıklıkların perdeye yansıtılmış hali.Bu kadar derinlemesine-ayrıntısına kadar anlattığına göre sanki katil sapkın-sapık kendisiymiş gibi anladım.

Tamam mekanlar- oyunculuklar iyi ama böyle sapık bir hikayenin güzellemesi olur mu? O zaman herkes her gördüğü güzelliği "damıtsın". Filmdeki mantık hataları olmasaydı bu sapkın-sapık emeline ulaşabilir miydi? "Koku" hakkındaki filmdeki temel mantık hatası ise "güzel olan güzel kokar" anlayışı.

Bu tür sapıklıkları yayanlar, kendi zevki için kadın öldürenler en kısa zamanda "damıtılsın". 1/10
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023