Giriş Kayıt

Yılın Korku Filmi Olmaya Aday The Lodge'dan Fragman Yayınlandı


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 08 Mayıs 2019 17:46

972 

resim

Prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali’nden övgülerle dönen, Goodnight Mommy’ye imza atan Severin Fiala ve Veronika Franz ikilisinin korku türündeki yeni filmi The Lodge’dan fragman yayınlandı.

Her yıl ocak ayında düzenlenen Sundance Film Festivali, o senenin iddialı korku filmlerinin prömiyerlerini yapmasıyla akıllarda yer ediniyor. Örnek verecek olursak Jordan Peele imzalı Get Out ve Ari Aster’ın ilk uzun metraj filmi Hereditary prömiyerini sessiz sedasız bir şekilde Sundance Film Festivali’nde yapmış ve festivalden olumlu geri dönüşler almıştı.

Bu sene de, tıpkı bu iki film gibi prömiyerini yaptığı Sundance’den övgülerle dönen yeni bir korku filmi daha geliyor: The Lodge! Olay örgüsü ve atmosferiyle dikkatleri üzerine çeken 2014 yapımı psikolojik gerilim filmi Goodnight Mommy’ye imza atan Severin Fiala ve Veronika Franz, The Lodge’ın yönetmen koltuğunda oturuyor.

Yılın en iyi korku filmi olmaya aday The Lodge; Grace isimli bir kadının, evlenmeyi planladığı Richard’ın çocuklarıyla güzel vakit geçirmek üzere gittikleri bir dağ evini mesken tutuyor. Grace ve çocuklar arasındaki ilişki iyiye gitmeye başladıkça, evin çevresinde bazı garip ve korkutucu olaylar yaşanır ve Grace karanlık geçmişinin gizemleriyle baş başa kalır.

Fragmandan anladığımız kadarıyla The Lodge, bulunduğu atmosfer ve olay örgüsü açısından Goodnight Mommy ile bazı benzerlikler taşıyor. Her iki filmde de, tekinsiz bir atmosferde geçen bir ev ve gerilim yüklü anne-çocuk ilişkisi bulunuyor. Severin Fiala ve Veronika Franz ikilisinin bu iki filmi hangi noktalarda ayrıştıracağı büyük merak konusu. Yüksek gerilim dozunu düşündüğümüzde The Lodge’ın, Goodnight Mommy’den aşağı kalır bir yanı yok gibi gözüküyor.

Filmin başrollerini, her yıl filmografisine o yılın dikkat çeken yapımlarını sığdırmayı başaran; Mad Max: Fury Road, American Honey, It Comes at Night gibi filmlerde rol alan Riley Keough ve The Hobbit serisiyle tanınan Richard Armitage üstleniyor. İkiliye Jaeden Martell, Lia McHugh ve Alicia Silverstone gibi isimler eşlik ediyor. Ülkemizdeki vizyon tarihi belli olmayan The Lodge’dan yayınlanan ilgi çekici fragmanı buradan izleyebilirsiniz.The Lodge
2019
The Lodge
Dram / Korku / Gerilim108 dk

Yönetmen: Severin Fiala, Veronika Franz
Goodnight Mommy / Ölümcül Oyun ile aile gerilimi türüne yepyeni ve son derece ürkütücü bir alan açan yönetmen ikili Veronika Franz ile Severin Fiala, yeni bir aile trajedisiyle beyazperdede. Sundance’te ilk gösterimini yapan Dağ Evi, iki çocuk ve müstakbel...
6.0 (57,663 Oy)

Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024