Giriş Kayıt

Guy Ritchie, II. Dünya Savaşı Temalı Ministry of Ungentlemanly Warfare Filmini Yönetecek


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 23 Şubat 2021 12:05

455 

resim

Guy Ritchie, II. Dünya Savaşı temalı Ministry of Ungentlemanly Warfare filmini yönetecek. Film, Damien Lewis’in kaleme aldığı bir kitaptan uyarlanacak.

II. Dünya Savaşı temalı filmler listesine yeni bir yapım daha ekleniyor. En son oyuncu kadrosunda Jason Statham ve Aubrey Plaza gibi isimlere yer veren Five Eyes isimli film üzerinde çalışan Guy Ritchie, Ministry of Ungentlemanly Warfare ismindeki yapım için hazırlıklara başladı. Film, bir kitaptan uyarlanacak ve o yıllarda Almanya’nın İngilizler üzerinde kurduğu baskıyı ve işlenen savaş suçlarını gözler önüne serecek.

Film, 1939 yılında Almanya’nın Avrupa’daki İngilizler üzerinde baskı kurduğu dönemde geçiyor. Winston Churchill, İngilizlerin yaşadığı bu baskı ve zorluklara karşılık verme kararı alıyor ve çareyi kurallar altında centilmence savaşmaktan vazgeçmekte buluyor. Churchill, Almanya’nın savaş kurallarını hiçe sayan ve düşman sınırları içerisinde harekete geçmesiyle dikkat çeken bir gizli birlik kuruyor. Film, birbirlerine sıkıca bağlı bu birliğin II. Dünya Savaşı üzerindeki etkisi ve Nazi birliğine karşı kuralları yıkarak aldığı önemli zaferleri konu alacak.

Paramount, 2015 yılından beri filmin uyarlanacağı Damien Lewis imzalı Ministry of Ungentlemanly Warfare: How Churchill’s Secret Warriors Set Europe Ablaze and Gave Birth to Modern Black Ops isimli kitabın yayın haklarını elinde tutuyor. Kitabın yayın haklarını alırken bir nebze zorlanan şirket, şimdi ise projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturacak. Yapımcı şirketler arasında Paramount dışında bünyesinde Top Gun, Flashdance gibi filmlerin yapımcıları arasında yer alan Jerry Bruckheimer ve Chad Oman’ı bulunduran Jerry Bruckheimer Films var. Ivan Atkinson ise filmin yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Senaryonun geçmiş taslağı Paul Tamasy ve Eric Johnson tarafından yazıldı ve son taslağı ise Arash Amel tarafından kaleme alındı.

Guy Ritchie, gişede dünya çapında 1 milyar dolardan fazla hasılat elde eden live-action Aladdin filminin yönetmenliğini üstlenmişti. Ardından gangster temalı filmlere geri dönüş yaparak kadrosunda Matthew McConaughey ve Charlie Hunnam’ı barındıran The Gentlemen’ı yönetti. Geçmişte imza attığı yapımlar arasında ise Lock, Stock and Two Smoking Barrels ve Snatch. gibi filmler bulunuyor.


The Ministry of Ungentlemanly Warfare
2024
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
Aksiyon / Dram / Savaş120 dk

Yönetmen: Guy Ritchie
1939 yılında İngiliz ordusu Almanya ordusu tarafından yenilgiye uğratılmaktadır. Bu durum üzerine Winston Churchill, centilmen savaş kurallarını bir kenara bırakarak bir karşı hamle yapmak ister. Amacı, bir asker topluluğunu düşman hattının arkasına...
6.9 (32,931 Oy)


Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film