Giriş Kayıt

Coen Kardeşler’in Yol Ayrılığının Ardında Ne Var?


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 04 Ağustos 2021 16:22

461 

resim

Fargo, The Big Lebowski, No Country For Old Men, Barton Fink gibi harikalarla 30 yılı aşan benzersiz bir filmografi inşa eden Coen Kardeşler için yeni bir sayfa açılıyor. Sonbaharda izleyeceğimiz The Tragedy of Macbeth, kardeşlerden Joel Coen’in tek başına yazıp yönettiği ilk filmi olacak.

İkilinin uzun yıllardır birlikte çalıştığı besteci Carter Burwell, yaklaşan Shakespeare uyarlamasında Ethan Coen’in neden yer almadığına; Score podcast’in geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni bölümünde açıklık getirdi. Ethan Coen’in artık bir film çekme konusunda motivasyonunun bulunmadığını, en basit tabirle “istemediği” için projeye katılmadığını söylüyor Burwell. Ama bunun daimi bir emeklilik kararı olmadığını belirtelim. Nitekim 2019’da Los Angeles Times’a röportaj veren Ethan Coen, bir süreliğine film dünyasına ara vermek istediğini; sahne prodüksiyonları gibi farklı alanlara yönelmek niyetinde olduğunu söylemişti.

Ethan’ın daha önce kendi başına birtakım film projelerinde yer aldığını ama Macbeth’in Joel için bir ilk olduğunu hatırlatan besteci, bu filmin ardından Joel Coen’in nasıl bir yol izleyeceğinden de emin olmadığını belirtti. “Çeşitli raflarda bekleyen, birlikte yazdıkları tonlarca senaryo var. Umarım bir gün bunlara geri dönmek isterler” diyor. Artık yaşlarının emekliliği ciddi olarak değerlendirme noktasına geldiğini ve sektörün her zaman sürprizlere açık bir atmosferi olduğunun da altını çiziyor.

A24’un yapımını üstlendiği The Tragedy of Macbeth, 24 Eylül’de başlayacak 59. New York Film Festivali’nin açılış filmi olarak dünya prömiyerini yapacak. Güç tutkunu bir İskoç lordunun, 3 cadı tarafından sıradaki İskoçya kralı olacağı yönünde kandırılmasının ardından yaşananları anlatacak filmin oyuncu kadrosunda Denzel Washington, Frances McDormand, Brendan Gleeson ve Kathryn Hunter dikkat çekmekte. Vizyon macerasının ardından The Tragedy of Macbeth, Apple TV+ kataloğuna eklenecekKaynak: Bant Mag


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film