Giriş Kayıt

Ridley Scott'ın Maurizio Gucci Cinayetini Konu Alan House of Gucci Filminden İlk Fragman


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 30 Temmuz 2021 16:40

539 

resim

Ridley Scott’ın başrollerinde Adam Driver ve Lady Gaga’ya yer veren, Maurizio Gucci cinayetine odaklanan House of Gucci filminden ilk fragman yayınlandı. Film, izleyici ile 10 Aralık’ta sinemalarda buluşacak.

Ridley Scott’ın yönetmenliğini üstlendiği, Maurizio Gucci cinayetine odaklanan House of Gucci filminden ilk fragman yayınlandı. Bu yılın en çok beklenen yapımları arasında bulunan film, oyuncu kadrosunda Adam Driver, Lady Gaga, Jared Leto, Jeremy Irons, Salma Hayek ve Al Pacino gibi isimleri bir araya getiriyor.

A Star is Born filmi ile 2019 yılında En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanan, American Horror Story’nin oyuncu kadrosunda yer alan Lady Gaga filmde Guccio Gucci’nin torunu Maurizio Gucci’nin kendisini daha genç bir kadın için terk etmesi üzerine ölümünü planlayan eski eşi Patrizia Reggiani karakterini canlandırıyor. Patrizia Reggiani, 2016 yılında serbest kalmadan önce bu olay sebebiyle 18 yıl boyunca hapis cezasına çarptırılmıştı. Filmde 1995 yılında bu planın sonucunda vefat eden Maurizio Gucci’ye ise Marriage Story ve BlacKkKlansman filmlerindeki performansıyla iki kez Oscar’a aday gösterilen Adam Driver hayat veriyor.

Daha önce Gucci ailesi üyelerinden Patrizia Gucci’nin aile adına yaptığı açıklamaları sırasında “para uğruna ailenin itibarını çalan bir yapım” sözleriyle nitelendirdiği ve ailenin yaşayan üyelerinden olumsuz tepkiler alan filmin senaryosu yımlanan Sara Gay Forden’ın 2001 yılında yayımlanan House of Gucci: A Sensational Story of Murder isimli kitabından Becky Johnston ve Roberto Bentivegna uyarlıyor.

ABD’deki izleyicisi ile 24 Kasım tarihinde buluşacak olan filmin Türkiye ise 10 Aralık’ta vizyona girmesi planlanıyor.


House of Gucci
2021
House of Gucci
Suç / Dram158 dk

Yönetmen: Ridley Scott
House of Gucci, Gucci Ailesi hanedanlığının çöküşünün gerçek hikayesini anlatıyor. Film, Patrizia Reggiani'nin Maurizio Gucci'yi daha genç bir kadın için terk ettikten sonra İtalyan bürosunun basamaklarında cinayetini düzenlemekten yargılanıp mahkum...


Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film