Giriş Kayıt

Jessica Chastain ve Oscar Isaac’li Scenes from a Marriage Dizisinden Yeni Fragman Geldi


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 18 Ağustos 2021 12:40

479 

resim

Jessica Chastain ve Oscar Isaac’li Scenes from a Marriage dizisinden yeni fragman yayınlandı. HBO yapımı mini dizi, 12 Eylül’de izleyici ile buluşacak.

Ingmar Bergman‘ın filmografisindeki en önemli yapımlardan biri olan ve kendisinden sonra gelen pek çok yapıma ilham veren Bir Evlilikten Manzaralar – Scener ur ett äktenskap‘ın kaynaklık ettiği HBO dizisi Scenes from a Marriage, bu yıl izleyici ile buluşacak. Gerek konusu gerek oyuncu kadrosuyla merak uyandıran dizi için bekleyişimiz sürerken, HBO yapımı diziden ilk tanıtım fragmanının yayınlanmasının ardından yeni bir fragman yayınlandı.

Dizinin başrollerinde Jessica Chastain ve Oscar Isaac yer alıyor. Onlara Nicole Beharie, Corey Stoll ve Tovah Feldshuh, Sunita Mani gibi isimler eşlik ediyor.

Hagai Levi’nin yazıp yönettiği yeni HBO mini dizisi, Ingmar Bergman’ın ikonik dizisinin modern bir uyarlaması olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Merakla beklenen dizi, bir çiftin ilişkilerinde yer alan karmaşık duyguları, aşk, hayranlık, ihanet ve nefret örüntüsünü ayrılık aşamasında neye dönüştüğüne odaklanacak.

Bir yönetici olan Mira, evliliğinin artık onu tatmin etmediğini fark eder. Profesör kocası ise hayatlarının alt üst olmasına izin vermemeye kararlıdır. Beş bölümden oluşacak dizide bir evliliğe tek bir trajedi veya olay tarafından parçalanmadığında, aksine iki insanı bir araya getiren şey ortadan kalkana kadar, yavaş yavaş aşındığında ne olduğu mercek altına alınacak.

Bergman’ın 1973’te izleyici ile buluşturduğu dizisinde Liv Ullman ve Erland Josephson başrolleri paylaştı. Hikâyesini 10 yıllık bir süreye yayan dizi, psikolojik gerilim iklimini ve Avrupa’da yaşanan boşanmaların oranındaki yükselişi dürüst bir şekilde tasvir etmesiyle olumlu eleştiriler aldı. Bu başarının ardından dizi, 1975 Altın Küre Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü alan yaklaşık üç saatlik bir filme dönüştürüldü.

HBO’nun dizinin uyarlaması, eylül ayında 78. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde prömiyerini yapacak ve yarışma dışı kategorisinde ilk kez sahneye çıkacak. Başlangıçta Oscar Isaac ile birlikte rol alması beklenen Michelle Williams, Chastain, Isaac, Michael Ellenberg, Lars Blomgren, Amy Herzog, Daniel Bergman ve M. Blair Breard ile birlikte dizinin yapımcıları arasında yer almaya devam ediyor.

Scenes From a Marriage, 12 Eylül’de HBO ve HBO Max’te ekranlara geldikten sonra her hafta yeni bir bölümü ile izleyici karşısına çıkacak.


Scenes from a Marriage
2021
Scenes from a Marriage
Dram

Yönetmen: Hagai Levi
Scenes From A Marriage'de Oscar Isaac ve Jessica Chastain sıradan Amerikalı bir çifti canlandırıyor. Birbirlerine karşı besledikleri karmaşık duyguların ilişkilerini nereye sürüklediğini dizide izleme şansı yakalayacağız. Aşk, hayranlık, ihanet, nefret...


Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024