Giriş Kayıt

Jessica Chastain ve Oscar Isaac’li Scenes from a Marriage Dizisinden İlk Fragman Geldi


  1. Haberler
  2. Dizi
Quaresmania - 09 Temmuz 2021 15:30

368 

resim

Jessica Chastain ve Oscar Isaac’li Scenes from a Marriage dizisinden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. HBO yapımı mini dizi, eylül ayında izleyici ile buluşacak.

Ingmar Bergman‘ın filmografisindeki en önemli yapımlardan biri olan ve kendisinden sonra gelen pek çok yapıma ilham veren Bir Evlilikten Manzaralar – Scener ur ett äktenskap‘ın kaynaklık ettiği HBO dizisi Scenes from a Marriage, bu yıl izleyici ile buluşacak. Gerek konusu gerek oyuncu kadrosuyla merak uyandıran dizi için bekleyişimiz sürerken, HBO diziden ilk tanıtım fragmanını yayınladı.

Dizinin başrollerinde Jessica Chastain ve Oscar Isaac yer alıyor. Onlara Nicole Beharie, Corey Stoll ve Tovah Feldshuh, Sunita Mani gibi isimler eşlik ediyor.

Hagai Levi‘nin yazıp yönettiği dizi, daha önce A Most Violent Year filminde birlikte çalışan Oscar Isaac ve Jessica Chastain’i yeniden bir araya getiriyor. İlk olarak 1973 yılında altı bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanan, bir sonraki yıl film olarak kurgulanmış versiyonuyla sinemalara konuk olan Scener ur ett äktenskap’tan uyarlanan dizi, uyarlandığı eserdeki gibi aşk, nefret, tutku, tek eşlilik, evlilik ve boşanma gibi konuları bir çiftin dağılmakta olan evliliği üzerinden anlatıyor.

Ingmar Bergman’ın 1965-1970 yılları arasında evli olduğu Liv Ulmann ile ilişkisinden yola çıkarak yazdığı, kişisel deneyimlerini yansıtan eseri 1970’lerin İsveç’inde geçiyordu. HBO yapımı dizi ise hikâyeyi sadece Amerika’ya taşımakla kalmıyor, aynı zamanda günümüze uyarlıyor. Bergman’ın eserinde Liv Ullmann ve Erland Josephson’ın canlandırdığı rolleri bu kez Jessica Chastain ve Oscar Isaac devralıyor. Proje ilk ortaya çıktığında Liv Ullmann’ın rolü için Michelle Williams ile anlaşılmış, ancak daha sonra Williams projeden ayrılınca rolü Chastain devralmıştı.

In Treatment ve The Affair gibi beğeni kazanan dizilerin yaratıcısı olan Levi’nın yasak bir ilişkiyle dağılan iki evliliğe odaklanan The Affair’de ortaya koyduğu iş, kendisinin Scenes from a Marriage’ı Amerikan televizyonlarına uyarlamak için oldukça uygun bir isim olacağını kanıtlamıştı.

HBO tarafından yayınlanan tanıtım fragmanı, merakla beklenen dizinin eylül ayında HBO ve HBO Max ekranlarında izleyici ile buluşacağını gösteriyor.


Scenes from a Marriage
2021
Scenes from a Marriage
Dram

Yönetmen: Hagai Levi
Scenes From A Marriage'de Oscar Isaac ve Jessica Chastain sıradan Amerikalı bir çifti canlandırıyor. Birbirlerine karşı besledikleri karmaşık duyguların ilişkilerini nereye sürüklediğini dizide izleme şansı yakalayacağız. Aşk, hayranlık, ihanet, nefret...


Kaynak: FilmLoverss


Yorumunuz


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024