Giriş Kayıt

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart (2020) Yorumlar

Yorumlar (3)
default avatar
(7) -
Belgeselde, Bee Gees şarkılarında, Barry Gibb'in çok özel sesiyle yaptığı çıkışların fikrini Arif Mardin'in verdiğini öğreniyorsunuz. Bee Gees efsanesinde ilk kırılma noktası bu oluyor.


avatar
(128) -
Havaya girmek motivasyon sağlamak için zaman zaman Stayin Alive dinlerim. Zaten Bee Gees deyince akla her grup ve sanatçının imzası gibi olan parçalardan birine imza atmışlar. Ancak onlar Woman in Love ve Immortality gibi onlara ait olduğunu yeni öğrendiğim efsane parçaların da sahipleriymiş.

Bir manyak ortaya çıkıncaya kadar müzik tarihinde eşine az rastlanır bir değişime imza atmışlar. O manyak ortaya çıkmasaymış emin olun şu anda efsane diye adlandırılan Beatles'ın yerinde onlar vardı.

İlk ağızdan anlatımlar, canlı tanıklar ve olayların traji komik tarafını yansıtması açısından mükemmel bir belgesel. Biyografik bir belgesel nasıl çekilir'in en güzel örneklerinden biri.
10


avatar
(5255) -
Öncelikle altyazısını çeviren bigo58 isimli arkadaşa gönülden teşekkür etmek isterim.Çünkü dönemimizde The Bee Gees müzikleri çok özeldi ve inanılmaz keyifle dinlerdik.Ayrıca Amerika'da önemli müzik yapımcıları olan Ahmet Ertegün ve Arif Mardin'nin isimleride geçmesi bir Türk olarak gurur duydum....
Konser görüntüleri az olmasına rağmen Bee Gees belgeseli kendi adıma o kadar değerlidirki anlatılması çok zor.Bunun için bigo58 isimli arkadaşa tekrar teşekküer ederim.Eğer Bee Gees hayranıysanız veya merak edersiniz izleyin derim....
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023