Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(431) -
Ortalama bir aksiyon ve bilim kurgu filmi...

Filmin aksiyonu CGI yaratıklara makineli tüfekle ateş etmekten ibaret... Aksiyon anlamında bundan fazlasını beklemeyin. Biliyorum buna da coşanlar oluyor ama açıkçası bana bu tarz aksiyon yavan geliyor. Ama yine de izlenir.

Filmin bilim kurgu yönü ise biraz daha tatlı... Her ne kadar, özgün ve yeni fikirlerden ziyade, eski bilim kurgu filmlerinden toplanan fikirlerle yazılmış bir senaryosu olsa da, ortaya fena olmayan bir kolaj çıkmış. Tabii bilim kurgu açısından da beklentinizi yükseltmeyin; mantık hataları, inanılmaz saçmalıklar ve geçiştirmeler elbette ki bolca var. Zaten filmin mantıklı ve gerçekçi olmak gibi bir iddiası da yok... Bu film, sabun köpüğü diyebileceğimiz, eğlencelik bir film...

Bir de filmin başlarında çok çok yakından tanıdığınız birisini 1 saniyeliğine de olsa göreceksiniz, görünce şaşırmayın... Gülücük

Filmle ilgili diğer notlarım:
Sürprizbozan: Göster

Filmdeki araklama ve esinlenmelere bakarsak da:
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(493) -
Gayet kaliteli bir film.Merak ve heyecanla izledim.Süresi uzun olmasına rağmen sıkmadan izletiyor.Tansiyonu çok iyi ayarlamışlar.Çatışma/kapışma sahnelerinde tansiyon kademe kademe yükseliyor izleyiciyi tam konsantre duruma sokuyor.Efektler iyiydi.Psikolojik dinamikleride gayet iyi ayarlamışlar.Klişe sahneler var elbette ki ancak çok rahatsız etmiyor.Tatlı tatlı geçiştiriyorsunuz.Konusu, hikayesi, kurgusu, yönetmenliğini beğendim.Özellikle baba/kız olayı çok hoşuma gitti.Başka bir filmden aşina olduğumuz bir sahne ama söylemeyim spoiler olmasın.Kısaca film vaadettiklerini fazlasıyla gerçekleştiriyor.Son sahnesine kadar heyecanı ve ilgiyi diri tutmayı başarmışlar.Tavsiye ederim.
7


default avatar
(316) -
İnternette sürekli reklamı yapıldığı için ve ünlü oyuncular rol aldığından dolayı çok kaliteli bir film bekliyordum.Ama karşıma Netflix filmleri gibi tv filmi ayarında birşey çıktı.CGI yapımı yaratıklar çok kötü.1994 yapımı Hercules:The Legendary Journeys dizisindeki yaratıklar bile bu filmdekilerden daha inandırıydı.Konu ilginç ama senaryo çok kötü.Tüm film neredeyse bir grup askerin CGI tasarımı yaratıklara ateş etmeleriyle geçiyor.Dramatik sahneler ise çok zayıf ve zorlama duruyor.Filmin sonuna duygusal sahneler koyup filmi baş karakterin anlatıcı sesiyle bitirmek filmi sinema filmi yapmaya yetmiyor.Bu Amazon film işini beceremiyor.Normalde zamanda yolculuk filmlerini çok sevmeme rağmen bu filmde resmen uyudum.Zamanda yolculuk temasını bile çok kötü işlemişler.Ben beğenmedim ama izlemek istiyorsanız tercih sizin.
1


Yorumlar (103)
default avatar
(19) -
Konu güzel, işlenişi vasat, prodüksiyon kötü ama bittiğinde keyif bırakıyor
6


avatar
(68) -
Amazon'un medya platformu yöneticilerinden belli ki şöyle bir emir gelmiş: "oglum bi bilimkurgu yapın, yüksek dozlu aksiyon olsun, böyle çirkin korkutucu 'canavarlar' olsun, birazda zaman paradoksu falan katın yapın olm işte şöyle bir şeyler.." şeklide:)) filmde prometheus'dan araklamalar var, edge of tomorrow dan da araklamalar mevcut.. sonra, a quiat place inde "çirkin" yaratık olgusunu almış, olmuş sana the tomorrow war:)) maalesef vasatın biraz üzeri bir bilimkurgu olmuş. bir çok tutarsızlıkta cabası. fakat hiç izlenmez bir film mi değil tabi. sonuçta parada dökmüşler. hani alternatifsizlik vb yaşıyorsanız, birazda hareketli bir şeyler olsun diyorsanız, buyrunuz. onun dışında, gerçek bir b.kurgu sever iseniz, fazla beklentiniz olmasın.
6


avatar
(62) -
Konusu ilginç olmakla beraber zorlama bir bilimkurgu filmi olmuş. Duygusal yanları ağır bassa bile önce gelecek sonra geçmiş zaman arasında sıkışıp kalan bir çok yan öykü ayakları yere basmadan olup bitiyor. Neyse Amerika yine dünyayı kötü uzaylı bir ırktan kurtarıyor.
6


default avatar
(212) -
GAyet güzel bir gelecekte olacak istila ile alakalı bir bilim kurgu filmi. Tamam aksiyon sahneleri çok hızlı geçiyor ve gelecek ile ilgili daha çok şeyler bilmek isterdik ama asıl konu günümüze bağlanıyor. Bu sebep ile çok baba bir bilim kurgu filmi değil ancak gene de kendini izlettiren bir zamanda yolculuk bağlantılı film. Türü sevenler izlemeli.
6


avatar
(112) -
Konu çok cezbedici ama biraz gereksiz uzun olmuş yer yer bazı anlamsız sahnelere takılmadım değil . Bazı yerler zorlama olmuş bunun yanında mantık dışı aksiyonda serpiştirilmiş ama güzel ortalama bir bilim kurgu yapımı olmuş
7


avatar
(137) -
Konusu Yecüc Mecüc den uyarlanmış bir kıyamet senaryosu filmi ..bu tarz filmleri izleyin ,izleyin ki subliminal mesajları ve geleceğin planlaması hakkında size verdikleri ipuçlarını böylelikle değerlendirebilirsiniz. Filmde ayrıca önemli Nato başkentlerini sayarken Ankara yerine Istanbul adı geçiyor Nereden baksanız mesajlarla dolu bir film. .Bir de çok lazım değil ama 1sn kadar RTE'yi görmeniz de mümkün... Kısacası böyle filmlerde oyunculuğun çok üst seviyelerde olmasını beklemeyin. Amacı ve hizmet ettiği bilincin mesajını vermesi ,onlar için yeterli.. Bu algı ile filmi izlemenizi tavsiye ederim. iyi seyirler.
7


default avatar
(65) -
Konusu güzel fakat işleniş şekli çok kötü. Gelecek filmlerini severim, konu ve fikir olarak iyiydi ama ağır eleştiri yapmayacağım. Boş vaktiniz varsa izleyin yoksa ya da izlemeseniz de kaybedecek hiç ama hiçbir şey yok.
5


avatar
(8252) -
İzlerken daha önce izledim mi hissi veren bir film, zira birkaç filmin birleşimi gibi... Uzun süre fena değildi aslında ama sonlara doğru aksiyon komediye dönüyor biraz! Akla yatmayan çok şey var ama en nihayetinde filmdir deyip kendini bırakmak lazım sanırım. Seyir zevki yüksek, izlenir bir film olmuş. İyi seyirler olsun.


avatar
(1723) -
vasatı aşıyor gibi oluyor ancak kalite ile vasatizm arasında kalıyor, hikaye bilindik anlatımda efekt üzerinden olunca film kendini nereye koyacağını şaşırıyor yine de yoklukta gideri var...
7


default avatar
(17) -
bence bilim kurgu sevip izleyecek film kalmamış olanlar izlemeli sadece. klişe diyaloglar ve mantık hatası dolu bi film. bunlar beni baya rahatsız etti. süresi de uzun sürükleyici olsa da.
5


avatar
(218) -
Hareketler davranışlar aşırı yapmacıktı buna kısaca oyunculuk kötü deniyor sanırım. Başroldeki elemanın kesinlikle ciddiyet takınamamasına takmış durumdayım. Onun dışında kesenin ağzını açmış, CGI dan kaçınmamışlar. Konusuna gelince, alışılmış bir bilim kurgu konusunu tersten ele almak gibi=) İlgi çekici bir film ama hepsi o kadar başka tutulacak bir tarafı yok.


avatar
(1239) -
Aksiyon ve bilim-kurgu seviyorsanız izlerken sıkılmayacağınızın garantisini verebilirim. Tabi bu filmden ne beklediğinize bağlı olarak değişebilir. Benden geçer not aldı. İyi seyirler ...
7


avatar
(158) -
Kesinlikle aldığı puandan fazlasini hak ediyor. Fikir olarak cok güzel, aksiyonu çok güzel, uzun olmasina rağmen hiç sıkmadan izlettirdi kendini.

Sürprizbozan: Göster


Negatif yorumlari boş verin, aksiyon- bilimkurgu arıyorsanız kesinlikle aradiginizi bulursunuz.
8


avatar
(32) -
Öncelikle çok kötü puan verenleri anlayamıyorum. 1 puan veren yorumcuları lütfen dikkate almayınız. sanat diline benzer metinler yaAbildikleri için buralarda kendilerini göstermek istiyorlar herhalde. Filimde mantık hataları olabilir ama böyle heyecan dolu bir filmin 1 puan alması imkansız. Yorumcu değilim fakat 90 sonrası tüm bilimkurgu filimleri izlemişimdir, hiç kaçırmam. 6 puandan aşağı puan almamalı. Bilim kurgu severler kaçırmasın harika olmuş.
7


avatar
(179) -
Fikir güzel ama senaryo kötü kalmış...

Zaman kavramının olduğu filmlerin bendeki yeri ayrıdır ama bu film için aynısını söyleyemeyeceğim. Keşke görsellikten daha çok senaryoya önem verselermiş en azından mantıklı bir yapım olurdu...
5


avatar
(389) -
Başlarda ilk aksiyon sahnelerini iki nedenle çok fazla beğendim.

Sürprizbozan: Göster

Bu dakikalarda 8-9 puanı hak ederken, son dakikalarda ise üçüncü sınıf aksiyon yapımı olarak yerini belli etti.

Yönetmen ne yapmak istediğine karar verememiş ki yapımın belirgin bir karakteristiği yok. Sürekli bir şeylere dönüşüyor. Ağır drama giriyor, hafif komedi yapmaya çalışıyor, eleştiri yapayım diyor. Ne yazık ki hepsi yarım yamalak oluyor.

Bir sürü saçmalık ve çirkin sahne var ki düşündükçe içim kalkıyor.
Sürprizbozan: Göster


Bir çok açıdan Edge of Tomorrow'a benzerken, o film, üst düzey kalitesiyle izleyiciyi koltuğa bağlarken, bu yapım insanı baymayı iyi başarıyor.

Edge of Tomorrow demişken, Emliy Blunt bu filmde oynasa bir çok şey değişirdi, ama iyi ki oynamamış; yoksa o da bu kalitesizlikten nasibini alırdı.
3


avatar
(309) -
hikâyenin orijinalliği için 3 puan, diğer yandan resmen çuvallamışlar. çocuklar için animasyon tadında uyduruk bir filmsi... bir saat ancak dayanabildim, sonra uyudum.
3


avatar
(1818) -
Gereksiz yorumu gereksiz yapan senin gereksiz yorumun.

İnsanların yorumu sırf kendisine uymuyor diye onlara gereksiz demek cehaleti gerçekten üzücü. Toplasan 5 puanı geçmeyecek işleniş ve dayatılan ezber senaryoya 9 puan verip üstüne eleştiri yapanlara laf etmek ne büyük ülke sorunu. Filmi beğenmiş olabilirsin ama o kadar. Baştan sonra kadar olağan bir bilim kurgu havasını korusa da her yerde klişe altı. Oyuncuların kötülüğünden tutun senaryonun saçmalığına kadar film sadece son zamanlardaki sinema dünyasına göre iyi duruyor. Abartmamak gerek. İzleyin ama öyle 8-9 puanlık bir şey yok ortada.

İyi seyirler.
Saygılar
4


avatar
(170) -
Güzel senaryo (klişe olsa da). Oyunculuklar iyi. Özellikle Simmons abi çok karizma. Senaryo da olsun çekimde olsun hatalar var ama ortaya izlenir bir yapım çıkmış. İzlerken sıkılmadım. Bu filmi elit bir yönetmen çekmiş olsa belki çok üst düzey bir film olurdu.
6


avatar
(498) -
500 milyon tane mantık hatası olmasına rağmen konusunun güzelliği ve hikayenin akıcılığı ile kendisini zevkle izlettiren, bazı mantık hatalarını görmezden geldiren bir film.
7


‹ Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024